Chovají se zaměstnanci jinak, když si vezme jejich šéf dovolenou? Zeptali jsme se psycholožky Zdeňky Sládečkové. Přečtěte si tipy, jak si užít firemní bezvládí!

Nastala doba dovolených. Lidé se houfují na plážích i jiných místech volnočasových aktivit, mizí na týdny a týdny pryč z práce... A protože volno si rád užije každý, vytrácí se z práce často i dohled. Šéfky a šéfové odcházejí na zasloužený dočasný odpočinek, ve firmách proto někdy dochází k bezvládí. Jak ukáznění jsou zaměstnanci, když se jejich nadřízení rekreují? Zeptali jsme se na to psycholožky Zdeňky Sládečkové z pražského
klubu Diana...
 

Chovají se zaměstnanci jinak, když odjede jejich šéfstvo na dovolenou?
Doufám, že alespoň trochu ano (smích). Pochopitelně, když nad sebou nemají takový dozor, obvykle trošku poleví. Není-li ve firmě někdo, kdo by je řídil, tak občas i neví, kudy kam. Dokonce i opravdoví workoholici většinou sníží tempo. 

Může dojít i k hromadnému flákání?
Je to hodně individuální. Záleží na tom, jak je ten či onen jednotlivec sugestibilní. Každopádně, když se podíváme na pracovní kolektiv jako na celek, můžeme říct, že pokud skupina jede určitým tempem a někdo začne pokulhávat, tak celý kolektiv zvolní. Cílem ale není flákat se úplně, protože prací se čas strávený v zaměstnání podvědomě ukracuje. 

Mají nadřízení šanci dopředu poznat, kdo bude a kdo nebude za jejich nepřítomnosti pracovat?
Moc se to poznat nedá, respektive, když je člověk běžně pracovitý a práce ho naplňuje, dá se očekávat, že pracovat bude. Pokud chodí do práce jen za výdělkem, pak asi moc pracovat nebude. Jsou ale třeba i lidé, kteří pracují pořádně a pečlivě jaksi ze zásady, což je může paradoxně i zpomalit. Každopádně hlavní dvě hlediska jsou pracovitost zaměstnance, a jestli ho práce baví a naplňuje, potom ji dělá rád. 

Jak by se měl vedoucí zachovat, když zjistí, že si podřízení udělali v době jeho volna hromadnou „dovolenou“?
Myslím, že je marné plakat nad rozlitým mlékem. Šéf by měl dát najevo, že si toho všiml, ale větší sankce nejsou na místě. Spíše by měl vydávat takové signály, aby bylo ostatním hned jasné, že je zpátky a nastává standardní tempo.
Samozřejmě, pokud přijde firma o miliony, je to trochu jiná situace, ale to se nestává. Šéfové soukromých firem si své dovolené většinou dobře plánují právě proto, aby k podobným ztrátám nedocházelo. Ve státních firmách tohle asi moc neplatí – tam to často vypadá, že se žádné peníze vyrábět nemusí. Prostě se tam minimalizuje provoz a nějak se to zvládne. I když záleží i na povolání; třeba účetní se většinou nezastaví ani u soukromých subjektů, ani u státních firem.

Tady jsou tipy našich redaktorů,
jak nejlépe zužitkovat pracovní dobu bez šéfa!

Tip Marie Šrámkové: Přineste si spacák a udělejte si v kanceláři opiové doupě!

Tip Dany Svobodové: Tento tip se nám bohužel nepodařilo získat. Jakmile za šéfem zapadly dveře, ztratila se jako pára nad hrncem...

Tip Honzy Exnera: Uspořádejte si v chodbičce časovku na kancelářských židlích.

Tip Míši Kudláčkové: Nohy na stůl, cigareta, káva, kolem parta kamarádů, žhavá pevná linka, rozpálená kopírka a na compu Nirvána na plný koule!

Tip Klárky Milošové: Udělejte si z šéfovy kanceláře ložnici, ušetříte za noční taxi při pozdním návratu do svého vzdáleného bydliště, a ještě budete na ranní poradě první.

Můj tip: Nafouknout si plážový míč a hrát kancelářský volejbal – lampa je za bod, obličej za dva, kdo rozbije monitor, platí pivo (LCD jsou o hodně křehčí než CRT). V mé minulé práci jsme to praktikovali i za účasti šéfů. 

Přečtěte si:
Šéfové a imunita

Jak si užíváte dovolenou nadřízených vy?

Reklama