Bulvár

Bydlím ve městě, ale duší jsem venkovan

Žiji v rozporu. Bydlím ve městě, pracuji ve městě, ale duší mě to táhne na venkov. A čím jsem starší, tím víc toužím vyměnit hektické město za poklidný venkov. Město (v mém případě Praha) má nepochybně své výhody. Jsem obklopena krásou památek, můžu jít za kulturou, kdy se mi zachce, mám tady práci, dcery tu studují, všechno je, jak se říká, u nosu. Ale stejně se vždycky těším, až z něj v pátek vypadnu a odjedu na venkov ke koním.  A nejen kvůli víkendovému oddychu, přírodě, zvířatům a fyzické práci, která mě baví. Mám pocit, že bych na venkově dokázala žít. Jsem tam šťastnější. Jako by tam čas pomaleji utíkal a člověk si víc uvědomoval sám sebe.

dana

„To je jen tvoje romantická představa,“ uzemní mě vždycky moje teta, která má hospodářství a bydlí celý život na vesnici: „No jo, takhle je to idylka. Vyzuješ lodičky, sedneš do auta, vyklopíš se přímo u baráku a dva dny si hraješ na farmářku. Ale zkus si tu zapadnout sněhem, každý den, svátky nesvátky, lítat s vidlema a kolečkem,  bejt furt vod chlupů, smrdět hnojem, a když si chceš popovídat? Není s kým, a když, tak je to pořád o tom samým. O slušně placenou práci tady nezavadíš, každej ti  vidí do talíře a veškerý kulturní vyžití najdeš v hospodě nebo na závodech dobrovolných hasičů. To by tě brzy přestalo bavit, holčičko. Za chvíli bys mazala zpátky s pocitem, že jsi úplně zblbla a zpustla a že ta náruč matky přírody není zas tak přívětivá, jak sis představovala.“

To je názor ženy, která si o životě na venkově rozhodně žádné iluze nedělá. Ale já mám pocit, že přehání. Jasně, zvířata vyžadují dennodenní péči. Ale pak si páchnoucí hadry vypere v automatické pračce, dá si horkou sprchu v luxusní koupelně, a když zatouží po intelektuálním hovoru, zajde za sousedkou – primářkou, která má chalupu naproti. A kultura? Program si najde na internetu a do divadla nebo kina se odveze vlastním autem. Tak co jí chybí? Vlastně nic, přiznává, tenhle způsob života by za městský neměnila.

Ale jak to vidí ženy, které se narodily a vyrůstaly ve městě, ale odstěhovaly se na venkov? Mám dvě kamarádky, jejichž příběh je naprosto odlišný, ale důvod, proč tak radikálně změnily života, mají společný. Koně.

Vlaďka: aktivní, pracovitá, energická, věk něco přes padesát. Odešla na vesnici kvůli manželovi a jeho lásce - koním. Koupili a opravili jihočeskou chalupu, pronajali maštal a pastviny. Bezmála deset let Vlaďka běhala mezi maštalí, králíkárnou, kozím chlívkem, soukromou bažantnicí a domácností. Do toho manžel vážně onemocněl, takže přibyly dlouhé cesty do nemocnice a starost o ležícího pacienta. Vždycky, když jsem za ní přijela, nevěřila jsem svým očím ani uším, co všechno dokáže jedna ženská zvládnout. Ale nikdy mě neodmítla s tím, že nemá čas, a její vitalitu jsem jí mohla jen závidět. Před časem její manžel zemřel. Zrušila veškeré hospodářství, koně darovala do dobrých rukou a vrátila se zpět do města, kde začala podnikat.

Nedávno jsme se sešly a ona mi překvapivě povídá: „Víš, co je mým snem? Mít malej ranč plnej zvířat.“ Strašně mě to překvapilo, myslela jsem, že je z venkova totálně vyléčená.

Anča: ženská, která celý život zasvětila dostihovým koním, a kvůli nim se vzdala pohodlí Prahy. A to doslova a do písmene. S přítelem koupili zchátralý hospodářský objekt. Kdysi to snad býval kravín, ale na tom nesejde. Malovali si, jak to tam zvelebí a udělají z toho parádní statek. Jenomže moloch je to nenasytný a stojí spoustu peněz. Jde to pomalu a postupně. A jak už to tak bývá, část, ve které jsou koně, je pochopitelně v lepším stavu než ta, kterou obývají oni. Zvířata u nich budou vždycky na prvním místě. Místní lidé nad tím kroutí hlavou a mají je za podivíny. Ale oni na to „pečou“. S pěti koňmi, kozou, čtyřmi psy a šesti kočkami tam takhle žijí už čtyři roky. Nastaly i krizové chvíle, ale vždycky je nějak překonali a zpátky do města by se určitě nevrátili.

Co vy na to? Máte podobný příběh? Odešla jste z města žít na vesnici? Co vás k tomu přimělo? Jste za tu změnu šťastná, nebo si to vyčítáte? A co vy, milé ženy, které jste vyrůstaly na vesnici a přesídlily do měst? Netáhne vás to zpět? Najde se mezi vámi taková, která žije celý život na jednom místě? Touží po změně, nebo ji to vůbec neláká? Napište nám o svých zkušenostech s bydlením. Vesnice, nebo město? Kde se lépe žije vám?

Vaše příspěvky, postřehy, názory, příběhy a třeba i fotografie přivítáme na známé adrese redakce@zena-in.cz

Ty nejlepší samozřejmě odměníme.

 

   
10.11.2009 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [42] Suzanne [*]

  My.Blue.Eyes — #41 Ještě že o sobě to vím včasSml30Sml79

  superkarma: 0 10.11.2009, 20:24:48
 2. avatar
  [41] My.Blue.Eyes [*]

  Suzanne — #36 Kdyby člověk věděl, co ho čeká... a že si budě těžko zvykat... ale to nevíme nikdo předem Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #42
  superkarma: 0 10.11.2009, 15:33:08
 3. avatar
  [40] My.Blue.Eyes [*]

  wich — #39 Bydlíme tu teprve od dubna, postavili jsme jako poslední, tak nechci být první, která si bude stěžovat. Ale je divné, že to už někdo neudělal, prádlo narychlo neuklízím jen já Sml80

  superkarma: 0 10.11.2009, 15:29:10
 4. avatar
  [39] wich [*]

  My.Blue.Eyes — #38 To je teda kolektiv sousedů Sml52Sml52 Na souseda znečišťovače radím obrátit se na obecní úřad nebo magistrát (záleží, kde bydlíte), stačí krátká dvouvětá stížnost a budete mít zase vzduch čistý Sml22

  1. na komentář reaguje My.Blue.Eyes — #40
  superkarma: 0 10.11.2009, 15:18:29
 5. avatar
  [38] My.Blue.Eyes [*]

  wich — #34 Ti naši sousedi kolem jsou taky tak nějak "zvláštní". My bydlíme v řadě nových domků, naproti nám je řada staré zástavby. Ti noví jsou buď vědečtí pracovníci, podnikatelé nebo profesoři - aktivní i důchodci (ze začátku jsem se nestačila divit, kam jsem se to přistěhovala) a ti naproti - neznám jejich profese, ale jsou fakt zvláštní. přímo naproti nám žije jedna paní a ta každému hlásí, že se jmenuje tak a tak a  že si nepřeje to a to - pořád se jí něco nelíbí. Pravidelně však vylévá zbytky jídel před její garáž a pak na to kouká... psa tam nemá, tak nevím, co to má být (mám kuchyň do ulice a musela bych být slepá) Sml52Sml23 Druhá sousedka na tuto paní pokřikuje každé ráno, co bude vařit a tahle paní na ni křičí, že v noci zase dělala orgie a že se na to nemůže dívat Sml54 No a další sousedi naproti - pán strašně rád hromadí. A hromadí všechno - dřevo, palety (pak to strašně rád zapálí, nejlépe když je venku prádlo), staré věci, zbytky skleníků, cihly... a hlavně - staré rezavé škodovky. Před barákem mu stojí 4, všechny bez značek a tu pátou věčně opravuje. On vlastně všechny věci hromadí před barákem. A ještě - docela se ho bojím, vypadá zanedbaně a dost zle. Ovšem manželku a děti má pěkné. Další soused hlídá, ví o všech všechno. Ale ten se může hodit, až se něco semele...Pak je tu hokejista a známá modelka... ale o těch ani nevíme Sml22 Starousedlíci se o zábavu postarají sami.

  1. na komentář reaguje wich — #39
  superkarma: 0 10.11.2009, 14:57:40
 6. avatar
  [37] jednapani [*]

  Jako dítě jsem občas o prázdninách trávila nějaký ten týden u pratety na vsi a upřímně jsem to nesnášela. Nebylo tam nic - ani koupaliště, ani kino, jet někam na kole nebo sednout si na zahradu s knížkou se považovalo za neužitečnou činnost a koukali se na vás jak na lenocha a povaleče. Po dvoře se couraly slepice a těžko se dal přejít, aniž by si člověk nenašlápl. Z chlívku od prasete a kozy se linul puch a před prahem se věčně válelo nějaké vědro s odpadky a šrotem na krmení. V konzumu se muselo objednávat všechno dopředu a jít pro to v určenou hodinu. Do města se jezdilo výhradně do práce a do kostela, kdepak třeba do cukrárny nebo za zábavou! Všichni o všech věděli doslova všechno. Když bylo potřeba, pomohli, ale pak dotyčného pomluvili, jaký je buď chudák nebo nemehlo apod. Ne, na vsi bych žít nechtěla, i když dneska už to vypadá třeba jinak.

  superkarma: 0 10.11.2009, 14:53:23
 7. avatar
  [36] Suzanne [*]

  My.Blue.Eyes — #32 Sml79 Bojím se, že v manželově vysněném domečku bych to měla taky takSml15Sml79

  1. na komentář reaguje My.Blue.Eyes — #41
  superkarma: 0 10.11.2009, 14:43:08
 8. avatar
  [35] rusalka2008 [*]

  Mně stačí dnešek, naboural mě kdosi z Prahy, protože není zvyklý na úzké silnice našeho venkova Sml68

  superkarma: 0 10.11.2009, 14:42:27
 9. avatar
  [34] wich [*]

  Mě na bydlení na vesnicích odrazuje i to, že jen málo jich je takových malebných, kde lidé mají hezké domečky a upravené zahrádky Sml80 Teď bydlím ve čtvrti, kde si lidé hledí, aby to měli doma pěkné. O to víc nás se*e, že máme v ulici nového souseda, co si z krásné zahrady, kterou tam měla Němka před ním, udělal skanzen socialismu Sml31 Ale on je debilní i jinak...

  1. na komentář reaguje My.Blue.Eyes — #38
  superkarma: 0 10.11.2009, 14:37:17
 10. [33] Čírina [*]

  Radši o půlnoci Nuslemi přes Bří Synků až po Bohdalec, než zůstat na IP Pavlova mezi pasáky a araby a čekat na noční tramvajSml57.

  Teď bydlím ve Strašnicích v domku, v kouzelné staré zástavbě z doby, kdy to bylo takové odlehlejší pražské předměstí, ba spíše vesnice. Ideální kompromis.Sml16

  superkarma: 0 10.11.2009, 14:10:17
 11. avatar
  [32] My.Blue.Eyes [*]

  Vyrostla jsem v domku ve vesnici u Brna, do města kousíček. Spokojenost. Pak jsem se vdala ještě blíž k Brnu, sice vesnice, ale bylo tam všechno, školka, škola, obchody, lékárna, doktoři... a do města dobré spojení. 12 let jsme tam bydleli v bytě se zahrádkou. Takže taky super. Když se narodily děti, chtěli jsme pro nás domeček. Tak jsme si ho postavili a odstěhovali se asi 25km od města (parcelu jsme dostali od našich darem, takže byla blbost shánět jinde, při dnešních cenách pozemků), ale tohle už je znát hodně. Neříkám, že jsem tu nešťastná, ale štěstím zrovna nezářím. Zvědavé pohledy lidí, kteří jdou v neděli na procházklu kolem... Po dálnici (když zrovna nestojí) to mám 10 min. a kolem té naší pr*** (jak tomu tady říkám) máme vše, co potřebujeme jako první pomoc v jednom blizoučkém městečku... ale. Dostat se tam. Spoj 4x denně. Dokud jsme měli 2 auta, pohoda, pak se manža vyboural a auto pojízdné není a zřejmě ani nebude a to už je špatné. Takže do práce teď používá auto jen on, protože musí. A já - busem na kraj města - 45 min. Všude daleko, do školky i do školy. Možná si někdo řekne, co tady brečím, že jsou na tom hůř... jistě, jsou, ale já byla zvyklá žít jinak a připadám si tady teď odstrčená, odkázaná ne na sebe, ale na to, kdy autobus pojede... den si plánuji podle jízdního řádu a navíc denně ještě dojíždím pomáhat našim... Nenadávejte mi za názor, asi si musím zvyknout, ale občas mě to tady pěkně pije krev a říkám si, jak mi bylo dobře v bytě Sml15 A to jsem se sem těšila, na klid od dálnice (tady není slyšet), les, rybník tu máme, taky hospůdky... jen - padne večer a je tu mrtvo. Holt dědina  Sml80  Ale - a to mě tady zatím drží - kluci si tu zvykli rychle, jsou spokojení jak ve škole, tak ve školce, mají kamarády a libují si, že mají svůj pokojíček...zahradu, jezdí na kole kdy se jim zachce... a chtějí psa. Nějak se však nemůžu z nového domečku radovat Sml52 Tak jsem si aspoň vylila srdíčko tady Sml24

  1. na komentář reaguje Suzanne — #36
  superkarma: 0 10.11.2009, 14:09:53
 12. avatar
  [31] Suzanne [*]

  denkas — #30 Bébina — #29 Nevím jak v Libni a Karlíně, ale na Václvaváku a u nás si připadám docela bezpečněSml16

  superkarma: 0 10.11.2009, 13:40:42

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] denkas [*]

  Bébina — #29 asi žižkovu ,karlínu a libni! a teď už i VáclavákuSml16 Nebo celý Praze?!?!Sml16

  1. na komentář reaguje Suzanne — #31
  superkarma: 0 10.11.2009, 13:17:58
 2. [29] Bébina [*]

  denkas — #27 Ne, ja jsem puvodne z Libne. Jak se to rika, Zizkovu a Libni, zdaleka se vyhni. Nebo snad Karlinu a Libni?

  1. na komentář reaguje denkas — #30
  2. na komentář reaguje Suzanne — #31
  superkarma: 0 10.11.2009, 13:12:48
 3. avatar
  [28] denkas [*]

  femme — #12 Ty taky Nuselačka? Ale já z Prahy 2 -údolí a za mě ,tak cikáni nebyli ,Byli jen u kina Tatra ,tam jo

  superkarma: 0 10.11.2009, 12:39:32
 4. avatar
  [27] denkas [*]

  Bébina — #11 Jéé ty si z Nuslí?? Já bydlela v Nuslí do 18 let-to už je málem 40 let! ale v Údolí! Mám na to hezký vzpomínky! Nojo ,ale teď je vše jinak!Sml80

  1. na komentář reaguje Bébina — #29
  superkarma: 0 10.11.2009, 12:38:06
 5. avatar
  [26] Sonne [*]

  petul — #14 Jj, sousedko! Je to přesně jak píšeš... Sml22

  superkarma: 0 10.11.2009, 12:24:00
 6. [25] mindulinka [*]

  Ono je taky na vesnici a vesnici. Dál než bydlím teď - ty zmiňované 2km od města - do toho bych už nešla.

  superkarma: 0 10.11.2009, 12:14:19
 7. avatar
  [24] Suzanne [*]

  Léthé — #23 Sml52Sml73Sml74Sml75Sml70Sml57Sml30

  superkarma: 0 10.11.2009, 12:14:02
 8. avatar
  [23] Léthé [*]

  Zrovna jsem se vzbudila po nočníSml6....měla jsem hororové snySml32...žila jsem na vesniciSml52Sml52Sml52....fuj, to jsem ráda, že se mi to jen zdáloSml15.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #24
  superkarma: 0 10.11.2009, 12:04:02
 9. avatar
  [22] Gwendylon [*]

  Bydlím sice oficiálně ve městě, ale ve skutečnosti je to vesnice s 3500 obyvateli. Obchod je o víkendu do dvanácti, ale co dvě hodiny jede vlak do dvanáct kilometrů vzdáleného města, kde je Billa hned u nádraží - s autem už vůbec není co řešit. Jsem spokojená a ve velkém městě bych si nezvykla.

  superkarma: 0 10.11.2009, 12:03:58
 10. avatar
  [21] Suzanne [*]

  Bébina — #18 Ale já tu bydlímSml30 A jelikož jezdím často z práce až v noci, někde zaparkuju (jo, parkuje se tu blbě stejně jako jinde) a jdu nočními Nuslemi domů. Sml80 A někdy i se zavazadly, takže lákavá oběťSml30 Ne, normálně se tu všude svítí, jezdí tu auta, tu a tam člověk, občas strom...Sml58

  superkarma: 0 10.11.2009, 12:00:18
 11. [20] prcekkiki [*]

  Bydlím na vesnici, máme tu školku, školu, poštu, obchod, obecní úřad, 3 hospody, hřiště atd. DO města je to 8 km, takže pohoda.

  superkarma: 0 10.11.2009, 11:59:54
 12. [19] mindulinka [*]

  Vyrostla jsem v centru města a bydlím 2km od města, jezdí mi sem MHD, je tu škola, obchod, pošta, ale stejně si pořád nemůžu zvyknout, že jsem na vesnici celý den sama. Ve městě jsem vyšla ven a cestou potkala spoustu známých - tady vyjdu a nepotkám nikoho. Už se těším zpátky do práce - kterou mám v centru města a velmi ráda se budu těšit z práce do klidu venkova - to je asi pro mě ideální stav.

  superkarma: 0 10.11.2009, 11:57:30
 13. [18] Bébina [*]

  Suzanne — #15 Rika kamaradka, co tam bydli. Ale jsou i horsi mista, treba podchod pod Vitkovem spojujici Zizkov s Karlinem.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #21
  superkarma: 0 10.11.2009, 11:43:39
 14. avatar
  [17] jiti [*]

  Já potřebuji výhled do zeleně. Pohled na protější panelák nebo zabetonovanou ulici by mne deprimoval.

  superkarma: 0 10.11.2009, 11:03:13
 15. avatar
  [16] Suzanne [*]

  Netřesk — #5 malvina — #4 DanaD — #3 Dante Alighieri — #1 Přidávám se k vám. Nejšťastnější jsem, kdy poblíž cinkají tramvaje. Ve městě mám pocit, že nejsem sama, i když jsem. A že jsem na té vsi žila deset let, mám s čím srovnávat.

  superkarma: 0 10.11.2009, 10:56:45
 16. avatar
  [15] Suzanne [*]

  Bébina — #11 V Nuslích jde o život?Sml30 

  1. na komentář reaguje Bébina — #18
  superkarma: 0 10.11.2009, 10:54:39
 17. avatar
  [14] petul [*]

  Bydlím ráda na vesnici. Ale není vesnice jako vesnice - taky bych asi mluvila jinak, kdyby ve vesnici nebyl obchod a autobus do hodně vzdáleného města by jezdil jenom v úterý a v dubnu. Sml32

  Bydlím ve vesnici, která má 2 tisíce obyvatel, obchod má otevřeno každý den do 20.00 a v sobotu i neděli do 18.00, autobus jezdí každou chvíli a do druhého největšího města v ČR je to 17 km - takže do práce kousek a když člověk potřebuje nakoupit nebo za zábavou, tak to taky není problém. Takže se mi tu žije dobře a neměnila bych. Sml67 Ve městě bych nechtěla žít ani omylem. Sml23

  1. na komentář reaguje Sonne — #26
  superkarma: 0 10.11.2009, 10:44:17
 18. [13] Anai [*]

  Jsem Pražačka snad do 18. století, kam náš rodokmen sahá, sice periferní, nicméně samí Pražáci, takových lidí jako já v Praze jen tak moc nenajdete, snad proto jsem od 15 let toužila po životu na venkově, nebo prostě mimo Prahu. Nepovedlo se. Sml30 Až donedávna jsem si malovala, jak se na penzi odstěhuju někam na venkov, nejlépe středomořský Sml30, aby mi nebylo zima, což je nesmysl, protože já jsem tupá na cizí jazyky. Teď, 6 let před penzí, jsem si konečně uvědomila, že jsem přece jen zvyklá na nějaký standard, ze kterého by se mi špatně ustupovalo (penze bude zhruba 50% platu a už dnes jsem nadoraz i s vedlejšími příjmy) a že je tedy třeba najít nějaký způsob přivýdělku, který je možno dělat až do smrti a umím věci, které se uplatní spíše v Praze, i když kosmetické poradkyně jsou neobyčejně úspěšně právě na venkově, takže, kdo ví? Sml16

  superkarma: 0 10.11.2009, 10:41:49
 19. avatar
  [12] femme [*]

  Bébina — #11  Nusle jsou moje rodná čtvrť Sml58 ale ty horní, takže bez cikánů Sml67

  1. na komentář reaguje denkas — #28
  superkarma: 0 10.11.2009, 10:06:18
 20. [11] Bébina [*]

  jiti — #9 Taky tak. Do lesa pujdu sama klide o pulnoci (nekolirat praktikovano), prochazet se o pulnoci v Nuslich je o zivot.

  1. na komentář reaguje femme — #12
  2. na komentář reaguje Suzanne — #15
  3. na komentář reaguje denkas — #27
  superkarma: 0 10.11.2009, 09:49:37
 21. avatar
  [10] femme [*]

  na vesnici jsem pobývala s dětmi každé léto, když jsem byla na MD a nijak moc jsem si to tam teda neužívala Sml23Sml80 jsem prostě typicky městská, na venkově vydržím max. tak po dobu dovolené Sml24

  superkarma: 0 10.11.2009, 09:46:05
 22. avatar
  [9] jiti [*]

  Dante Alighieri — #1 Já mám zase deprese z města. Když se setmí, ty temné uličky, nikdy nevím kde jaký úchyl vyskočí, kde jaký spoluobčan mne okrade. Ze samotného pole na mne vyskočí maximálně vyplašený zajíc.

  1. na komentář reaguje Bébina — #11
  superkarma: 0 10.11.2009, 09:29:32
 23. [8] Dana Haklová [*]

  ToraToraTora — #6 Povídejete, to mě zajímá. Nechtěla byste se o tom víc rozepsat a poslat příspěvek do redakce? Třeba za něj dostanete dárekSml79

  To platí pro všechny. Nemusíto být dlouhé, stačí zajímavý názor, který tady ještě nezazněl.

  superkarma: 0 10.11.2009, 09:23:26
 24. [7] Dana Haklová [*]

  Netřesk — #5 A co vás donutilo žít na vesnici, když vám to nevyhovuje? Jste s tím smířená, nebo ve skrytu duše plánujete, že jednou prásknete do bot a utečete zpět do města?

  superkarma: 0 10.11.2009, 09:21:00
 25. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Znám vesničany s menatlitou vesničana...v tom horším smyslu slova. Bohužel

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #8
  superkarma: 0 10.11.2009, 09:20:11
 26. [5] Netřesk [*]

  malvina — #4 :-)) Tak tak plně souhlasím....žiju na vesnici pro mě dlouhé čtyři roky a už mě z toho pomalu hrabe.....hned bych se vrátila do města a určitě by mi vesnice ani trochu nechyběla.

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #7
  2. na komentář reaguje Suzanne — #16
  superkarma: 0 10.11.2009, 08:55:33
 27. avatar
  [4] malvina [*]

  Já jsem  si  zkusila    život na  vesnici" na ostro"  se  vším všudy. Byla  jsem   moc  ráda, když jsem   se po  docela  náročném životě  na  vesnici mohla  vrátit  zpět  do města.  Ve vesnici  nebyl normální  krám jen kouzelný obchůdek, který  měl  docela  zajímavou otvírací  dobu.  Ve středu  krámek  fungoval  jen  do 12  hodin. Pak, když si  vzpomenu na  topení    uhlím ,  dřevem, vývoz žumpy, zapadlé  auto v hromadě  sněhu, řeknu  si vše bylo  hezké ale  bohatě mi  stačil život   na vesnici

  1. na komentář reaguje Netřesk — #5
  2. na komentář reaguje Suzanne — #16
  superkarma: 0 10.11.2009, 08:10:25
 28. avatar
  [3] DanaD [*]

  Dante Alighieri — #1 ja te chapu, jak nevidim panelaky a neslysim cinkat  tramvaje, padaji na me deprese Sml24

  1. na komentář reaguje Suzanne — #16
  superkarma: 0 10.11.2009, 06:21:21
 29. avatar
  [2] denkas [*]

  Přestože pocházím z Prahy ,tak jsem vždy toužila po domečku. asi vzpomínky na babičku! Teď už 2 roky ho mám a jsem moc spokojená! ale jsem v důchodu . Nevim kdybych ještě pracovala ,tak by to byl problém,tady práce neni a když tak špatně placená a musela bych někam dojíždět ,což by zřejmě chtělo ještě jedno auto ,.. Sml22 Já vím ,všude žijí lidé a musej to nějak řešit.

  superkarma: 0 10.11.2009, 01:58:54
 30. avatar
  [1] Dante Alighieri [*]

  Na vesnici mívám deprese. Mám až panickou hrůzu, že bych tam musela zůstat nebo že by mě tam někdo déle držel. Mám strach z nočních lesů a polí... (ty bývají na venkově, že). Stačí tudy za tmy jet autem a už se klepu, že mi to tam chcípne a zůstanu uprostřed lesů a strání SAMA. K tomu nesnáším chataření a chalupaření.

  1. na komentář reaguje DanaD — #3
  2. na komentář reaguje jiti — #9
  3. na komentář reaguje Suzanne — #16
  superkarma: 0 10.11.2009, 01:45:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme