Zdraví

Bydlí „třetí oko“ v šišince?

eye

Termíny jako mimosmyslové vnímání, telepatie či předtucha jsou stále pro většinu lidí pochybné věci, o kterých, a teď ruku na srdce, sice bezpečně víme, ale stále je nedokážeme zařadit mezi něco nezvratně reálného.

A přitom je schopnost vnímat šestým smyslem stejně skutečná, jako že něco slyším.

Vědci velmi opatrně, ale přece konečně připouštějí, že pojem intuice je i pro moderní vědu již racionálně vysvětlitelný.

A proč?

Jistě, že ne proto, že tomu prostě věří tak jako my všichni, kteří známe pocit, že něco nedopadne dobře, a někteří se jím i řídí, ale hlavně proto, že možná našli místo, kde intuice nebo schopnost předtuchy „bydlí“.

Třetí oko otevírá „šišinka“!

Ano, to třetí oko, které může za to,

- že se zvedneme pro sůl ve chvíli, kdy druhý jen pomyslel na to, že by ji potřeboval,

- že jdeme zavolat člověku, který právě myslel na to, že by nás rád slyšel,

- že víme, co zrovna udělá náš pes,

- že cítíme, že někdo blízký je právě v nouzi… a mohla bych pokračovat.

 • Proč myslíte, že když usilovně přemýšlíte, pokládáte prst doprostřed čela mezi obočí?
 • Proč děláte totéž ve chvíli, kdy vám něco dojde?
 • Proč ten stejný pohyb děláte v okamžiku, kdy se na někoho díváte a říkáte si „Co ty jsi vlastně zač? A nevodíš mě náhodou za nos?“

Existuje ještě jakýsi jiný mechanismus propojený a aktivovatelný právě uprostřed čela? Jiný smysl než těch pět známých? Je model intuice, třetího oka či předtuchy reálný?

Je!

Jsem přesvědčená, že když si zavážete oči, zacpete uši, eliminujete hmat i čich a postavím před vás člověka, kterého milujete, nebo vaše dítě, poznáte to!

Čím?

Třetím okem, jinými slovy intuicí, a teď možná konečně i po lékařsku  - „ŠIŠINKOU MOZKOVOU“, kde se podle mnoha zdrojů z poslední doby má tato schopnost rodit.

eye

Epifýza,čili šišinka mozková je poměrně složitý pletenec velmi jemných nervových vláken a buněk.

O „ŠIŠINCE MOZKOVÉ“ věděl již velký řecký lékař Galén. Ten považoval tohle malé tělísko připomínající borovicovou šišku za jakési sídlo duše.

Je to pravda?

 

„Velice laicky řečeno, není to tak úplně nepravda. Mnohé studie se opírají o závěr, že za intuitivní chování, tedy schopnost odhadnout budoucnost na základě vzpomínek, ke kterým jsme nedošli vlastní zkušeností, nebo za existenci schopnosti „přečíst“ následné jednání druhého člověka, může právě tato drobná součást mozku. Vedle jiných, hormonálních funkcí tohoto orgánu.

Šišinka mozková prostupuje z části thalamu, směrem k části velkého mozku. Je zasunuta v jeho spodní části, a to ve středu, přesně mezi oběma polovinami velkého mozku. V duchovní literatuře nese označení tzv. „třetího oka“.
Zcela a úplně prokázat všechny její funkce je dosud předmětem zkoumání. Prozatím lze říci, že šišinka je zvláštním článkem, jenž je schopen svým uzpůsobením přijímat obrazy a inspirace. Mnoho odborníků se přiklání k názoru, že sídlem lidské, řekněme, intuice a uvědomění je právě šišinka mozková. Ovšem zodpovědně popsat všechno, co lze obsáhnout a ovlivnit pomocí lidského mozku, prozatím nelze. Je to stále nejzáhadnější orgán, který lidská bytost má.

Není vyloučené, že další studium podílu šišinky na mezibuněčné komunikaci v mozku přinese nové pohledy na úlohu šišinky. Věřím, že hlubší pochopení významu šišinky pro člověka je otázkou nedaleké budoucnosti,“ řekl ženě-in k otázce šišinky mozkové prof. RNDr. Karel Hynek, DrSc. z Katedry fyziologie Univerzity Karlovy.

 

   
15.07.2010 - Zdraví - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  Lukáš Čejka — #4 Oni nepřemýšlejí. To ale pro tebe není novinkou.Sml57

  superkarma: 0 15.07.2010, 19:03:52
 2. [5] German [*]

  Lukáš Čejka — #4 Ne, tam je čtvrté a páté....Sml16

  superkarma: 0 15.07.2010, 14:07:59
 3. avatar
  [4] Lukáš Čejka [*]

  OlgaMarie — #1 hmm, to je dukaz

  a dospeli chlapi koukaj zenskem na zadek a na prsa misto do oci, takze treti oko mame hledat i tam?Sml32

  1. na komentář reaguje German — #5
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #6
  superkarma: 0 15.07.2010, 12:02:46
 4. avatar
  [3] femme [*]

  jednou se mi stalo, že jsem telefonovala domů dětem a dcera zřejmě vzala telefon zrovna v okamžiku, kdy já jsem dotočila poslední číslo Sml24 

  superkarma: 0 15.07.2010, 09:59:57
 5. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  OlgaMarie — #1 Oprava: Sisyfos!Sml52Nepodívala jsem se do třetího oko v podobě gůglu.Sml52

  superkarma: 0 15.07.2010, 08:53:21
 6. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Existenci třetího oka prokazují hlavně děti ve škole. Stojí na stupínku, dostanou otázku a vědí, že odpověď někde v hlavě mají. Automaticky obrátí oči v sloup. Časem jsou sice poučováni, že pokud s někým mluví, mají se na něho dívat. A ha,ha,haSml30 oči se stejně protočí směrem k třetímu oku, pátrají-li v paměti! Oko je právě tak, jako jsou akupunkturní body. Bez ohledu na blábolení (vědeckéSml30) členů klubu Sysifos.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #2
  2. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #4
  superkarma: 0 15.07.2010, 08:51:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme