Jasný názor na bydlení s rodiči má čtenářka AnteaX. Žila tak do svých 25 let a nyní je ráda, že se rozhodla odstěhovat. V domácnosti matky a otce propadala depresi...

K depresi přivedlo bydlení s rodiči čtenářku s nickem AnteaX. Nakonec se v pětadvaceti rozhodla a odstěhovala do velkého města.


Společné bydlení s rodiči nevidím nijak růžově. Možná jsou rodiny, kterým to vyhovuje a navzájem se dokážou tolerovat a nelézt si na nervy. Ve svém okolí ale nikoho takového neznám:-)
Pamatuji si, jak jsem v 18 - ti dostala svoji první výplatu a měla z toho skvělý pocit. Bydlela jsem ještě u rodičů, byla jsem čerstvě po maturitě a pravidelně jim přispívala na bydlení. Když jsem jednou přišla domů dřív, objevila jsem moji mamku, jak studuje můj výpis z banky a cosi si zapisuje. Zajímalo mě proč a bylo mi řečeno, že mi dělá „kasu“, abych se naučila hospodařit! To mě strašně naštvalo a zároveň ponížilo. Byla jsem rezolutně proti a tím vznikl řetězec podobných nedorozumění.
Vydržela jsem u svých rodičů do 25 let. Platila jsem jim za nájem, po nocích nikde necourala, pomáhala v domácnosti. Myslím, že se mnou nebyl jediný problém, jako slušně vychovaná dcera jsem znala téměř jenom cestu z práce domů. Ve skrytu duše jsem ale byla šíleně nešťastná! Žádné soukromí, neustále pod dohledem a denně jsem slýchala různé rady a řeči, se kterými jsem nesouhlasila. Přece jen mezigenerační rozpor byl znát. Propadala jsem depresi, že na vlastní byt si nikdy nenašetřím a z rodičů se brzy zblázním.
Nakonec jsem zariskovala a rozhodla jsem se k velkému životnímu kroku:-) Odjela jsem pracovat do Prahy a bydlela tam na ubytovně. Ta svoboda a pocit samostatnosti, to bylo něco fantastického:-) V Praze jsem byla neskutečně šťastná, zamilovala se a později mě zavál osud zase jinam. Ale to už by byl úplně jiný příběh:-)
Závěrem musím napsat, že si velice cením soukromí a vlastního domova. Není nad to, přijít domů jako do oázy klidu:-) Za rodiči jedu na návštěvu ráda, ale bydlet bych s nimi opravdu nemohla. Všem, kdo musí nechtěně sdílet s rodiči nebo prarodiči byt či dům přeji pevné nervy a ať se jim brzy podaří najít něco vlastního:-)

AnteaX

Pozn. red. : Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 8. 2012: Vícegenerační bydlení

  • jacobsCo si myslíte o vícegeneračním bydlení?
  • Dovedete si představit, že byste tak žila?
  • Máte s vícegeneračním bydlení nějakou zkušenost?

Své příspěvky k tématu zasílejte nejpozději do 21. 8. 2012 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, ať je váš příspěvek dlouhý minimálně jako tento odstavec textu, lépe delší. Pro jednu z přispěvatelek tady mám tedy připravený dárek v podobě dvou chladících tašek na víno Jacob´s Creek.

Reklama