Bulvár

Bydlení s rodiči není žádný med

Téma o bydlení je již dávno za mnou.

Bylo to před více jak dvaceti lety. Já holka z paneláku a můj muž z rodinného domku. Přistoupila jsem tehdy na jeho požadavky bydlet ve svém domečku. Tehdy neexistovaly žádné realitní kanceláře. Dovedete si představit, jaké bylo shánění. Nevím jakou záhadou, ale mému muži se povedlo sehnat dům.

Dům jsme koupili měsíc po svatbě. Byl ve zuboženém stavu.

Začala nám práce na jeho rekonstrukci. V tu dobu jsme se stěhovali každý týden z jednoho bydliště do druhého. Jednou k mým rodičům a podruhé zase k rodičům manžela. V tu dobu jsem byla již těhotná.

Tyto přesuny se pro mne začaly stávat čím dál tím více obtížnější. Před porodem toto přestalo.
Nakonec jsme zůstali bydlet u mých rodičů. V bytě 1+3 nás bylo celkem 6.

Když byly synovi dva roky, konečně jsme se mohli přesunout do vlastního. Ani nám nevadilo, že jsme spali na zemi, místo sedací soupravy jsme měli zahradní nábytek, na půjčenou televizi, která měla úhlopříčku obrazu 15 cm, jsme koukali v rohu okna, protože jsme neměli anténu a tam byl nejlepší příjem.

Dnes se nad tím vším už jen pousměji, ale nevím, jestli bych tyto chvíle chtěla zažít znovu.

Myslím si, že když je člověk mladý, bere všechno jinak, než když je starší a má už svoje zaběhlé zvyky. V každé rodině vládla jiná mentalita. Jeho matka byla o generaci starší než moje matka. Vlastně pro mne byla spíše ve věku babičky a manžel byl její mazánek. Vadilo mi to. Dnes chápu, jak musel trpět i on, když jsme bydleli u mých rodičů.

Ono neustálé stěhování a ani soužití s rodiči nebyl žádný med.

vrzi


Milá vrzi,

zastávám názor, že raději bydlet v pidi bytečku než s rodiči. Myslím, že takové bydlení časem nemůže dělat dobrotu, ani když s nimi vycházíte nejlépe.

Jaké máte zkušenosti s bydlením s rodiči vy? Dejte vědět...
   
18.07.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Stes [*]

  My s manželem raději, než platit nájem či podnájem, bereme úvěr a chceme stavět vlastní domeček. Nebudu vyhazovat peníze oknem za něco, co mi nepatří. Až postavíme, pak si pořídíme . Zatím taky bydlíme u nás s mamkou, babi a mým bráchou. Občas jsou sice konflikty, ale člověk se musí snažit vyjít s ostatními.

  superkarma: 0 19.07.2006, 08:06:12
 2. avatar
  [11] Suzanne [*]

  Ajisa: kdo chce, ten bydlí. Jde o prioritu věcí. Přece, probůh, nemusí mít každý byt v osobním vlastnictví! Jsou i podnájmy, obecní byty, nájemní byty apod. Vždy se najde řešení.

  superkarma: 0 18.07.2006, 23:20:09
 3. avatar
  [10] medved [*]

  Ajisa: ale prosim te....ja vim, jak vsichni zehraji a ve finale bydli kazdej je mi 30 a moji vrstevnici taky pred par lety skuceli a dneska ? byli v podstate kazdej...pravda, treba v podnajmu...ale bydli...

  superkarma: 0 18.07.2006, 22:24:04
 4. avatar
  [9] Ajisa [*]

  medved: bohužel dnešní bytová politika je taková, že má hromada lidí děti a přitom nemá svoje bydlení. Kdyby všichni čekaly na svůj byteček, tak ty děti nemá skoro nikdo

  superkarma: 0 18.07.2006, 21:32:03
 5. avatar
  [7] fructia [*]

  Ať jsou rodiče sebelepší, nikdy bych s mým klukem nebydlela u rodičů. Z tohoto soužití vidím akorát plynout problémy, neboť jsem zvyklá mít všechno po svém

  superkarma: 0 18.07.2006, 17:06:15
 6. avatar
  [6] medved [*]

  Gabi: taky mi prijde vrcholne nezodpovedne porizovat si dite, kdyz clovek nema kde bydlet ale je fakt, ze pred 20 lety byla trochu jina doba

  superkarma: 0 18.07.2006, 16:24:51
 7. avatar
  [5] Gabi [*]

  Bóbika: dobře, mlčím, máš púravdu - ta svatba to být nemusí vůbec. Spíš je postrádám smysl mít dítě, když bydlím u rodičů. Mám příklad přímo od svých rodičů - několik let jsem neměla domov a o vztazích mých rodičů a prarodičů bych raději nemluvila . Je to požád do kola: "dítě do roka po svatbě" nebo "musíme se vzít".

  superkarma: 0 18.07.2006, 15:18:40
 8. avatar
  [2] erKa [*]

  Gabi: někdy to takhle prostě nejde

  superkarma: 0 18.07.2006, 14:27:52
 9. avatar
  [1] Gabi [*]

  vrzi: nechci být hnusná, ale co to obrátit: 1) bydlení, 2) svatba, 3) dítě ...

  superkarma: 0 18.07.2006, 14:17:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme