Domácnost

Bydlení podle horoskopu

Pozorujete na sobě, že ačkoliv se při každé rekonstrukci vašeho domova nebo při stěhování snažíte zařídit svůj interiér zcela novým a odlišným způsobem, tíhnete vždy k určitým detailům, které zůstávají ve vašem obydli pokaždé neměnné? Existuje pro to vysvětlení. Vše souvisí s vaším hvězdným znamením!

bydlení

Jak bydlí Berani (21. 3. - 20. 4.)

Interiéry podle „Beraního vkusu" bývají mnohdy velmi netradiční a někdy až avantgardně zařízené. Toto hvězdné znamení ctí pohodlí a ve jménu dokonalého relaxu se nebojí utratit větší částky za pohovky, lenošky, či designová sofa. Často přestavuje nábytek, mění doplňky a barvy. V barevnosti se neomezuje na vládnoucí trendy, volí a kombinuje je podle nálady. Má rád rudou barvu a všechny barvy pastelové, někdy i výrazně kombinované v jasných čistých konturách. Hodí se k němu spíš hranaté prvky. Berana osvěží vůně máty a citrusů, buď ve formě vonných tyčinek nebo jako aroma svíček, či olejů v lázni.bydlení

Jaký styl by se mohl líbit: Hi-tech styl, dekadentní styl, modernistický minimalismus, ale i designová avantgarda.

bydlení

Jak bydlí Býci (21. 4. - 21. 5.)

Býci pro svůj spokojený život potřebují měkkost a pohodlíčko. S výběrem zařízení a nábytku Býci obvykle nespěchají - mají velmi vybraný vkus! Záležet si většinou dají i na koupelně a jejím luxusním vzhledu. Kromě toho, že v interiéru tohoto hvězdného znamení převažují přírodní materiály jako kožešiny, kůže, velur, jantar, kámen i dřevo, jeho královstvím a chloubou je ovšem kuchyně. Obyčejně skvěle vaří a je dokonalý gurmán. Kuchyň by měla být výrazným středem bytu, kam může vždy dojít odkudkoliv a mít pocit tzv. pupeční šňůry s tím, co nadevše miluje - a to je dobrý pokrm. Protože je požitkář, rovněž koupelna by měla být prostorná a luxusní s velkým zrcadlem. Býci dovedou ocenit i krásu starožitného nábytku. Z barevné škály si lidé, narození ve znamení Býka libují především v teplejších tónech, zemitých barvách a ne příliš křiklavých odstínech. Upřednostňují okrovou, hnědou v kombinaci s bílou, nebo například tyrkysovou.bydlení

Jaký styl by se mohl líbit: rustikální styl, City Lounge, ateliérový styl, romantický styl.

bydlení

Jak bydlí Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Středobodem interiérů činorodých Blíženců bývá relaxační kout, který je mnohdy zasazen do místnosti knihovny. Blížencům se nedá upřít pracovitost, proto si doma budují oázu odpočinku plnou křesel, pohovek i taburetků. K odpočinku patří i zábava, proto Blíženci rádi investují i do nejmodernější techniky - plazmové televize, hi-fi soupravy, počítače. „Blíženecké útočiště“ bude rovněž laděno do barev, které evokují veselou náladu a příjemné pocity. Místnosti by měly být zařízeny jednoduše, ve stylu pracoven. Hodí se tedy pastelové, teplé, veselé odstíny oranžové, žluté nebo zelené. Byt nemusí mít záclony, ale měl by být vzdušný. Nábytek pouze účelový, obyčejně dle nutnosti postupně doplňován. Vůně jedině veselé, elektrizující, jako jsou sportovní značky známých firem.bydlení

Jaký styl by se mohl líbit: Hi-tech, City Lounge, FREE styl.

bydlení

Jak bydlí Raci(22. 6. - 22. 7.)

Raci ctí historii své rodiny, a proto je pro ně jejich domov velmi citovou záležitostí. Potrpí si na tatínkův oblíbený gauč, babiččinu toaletku nebo lampu ze svého dětského pokoje. Z „Račích interiérů" sálá teplo domova a rodinná atmosféra i díky dekoracím. Toto znamení se vyžívá v květinách a květinových vzorech, gobelínových výšivkách a měkkých, oblých tvarech. Mezi materiály, bohatě zastoupené tam, kde bydlí Raci, patří například keramika, pálená hlína, len, dřevo, či přírodní kámen. Pro Raka je rovněž důležitá kuchyň, tady stmeluje rodinu a tady se vesměs rád s rodinou schází. Kuchyň by měla být velká a příjemně podomácku zařízená, včetně dekorací jako je ruční kávomlýnek.

bydlení

Jaký styl by se mohl líbit: vintage styl, romantický styl, rustikální neboli venkovský styl a v neposlední řadě styl provensálský s vůní Staré Francie.

bydlení

Jak bydlí Lvi (23. 7. - 22. 8.)

Dalo by se říci, že pokaždé jinak a vždy svým osobitým a originálním způsobem. Lvi totiž rádi styly střídají, a to jak v oblasti módy či bydlení, tak i v životě. „Lví království" charakterizují slova - luxus, pohodlí, výjimečnost. Lvi obzvláště tíhnou k interiérům ložnice a koupelny. Obě místnosti jsou velmi intimní, a proto se v nich Lvi většinou zcela realizují prostřednictvím drahých materiálů, jako je satén, samet či damašek a nešetří ani na nábytku. Nebojí se kombinací kovu a skla, dřeva a kamene. Designové kousky najdete u Lvů doma na každém rohu. Zlaté doplňky k okrové, medové, světle fialové a modré barvy pak kreativně doplňují celý interiér. Každá místnost by měla být zařízena velmi pečlivě, s možností výhledu na zahradu nebo aspoň s možností okna, které bude dekorováno živou zelení. Lev miluje vůně spíše těžší, éterické jako růže nebo jasmín.

bydlení

Jaký styl by se mohl líbit: luxury styl, glamour, moderna s prvky City Lounge, Haute Culture, ale i francouzský městský styl.

bydlení

Jak bydlí Panny (23. 8. - 22. 9.)

Jedinci, narození ve znamení Panny aplikují svou přirozenou a specifickou osobitost i do svého stylu bydlení. Životní styl Panny, způsob, jakým se seberealizuje - to je naprosto nedotknutelné a svaté. Možná proto tito jedinci s takovou oblibou propagují svůj „návod na to, jak se má správně žít“ a je to vidět i na vybavení jejich domova. Jsou většinou zruční, takže v bytě mají vlastnoručně vyrobené police, dekorace... Nábytek má Panna rovnoměrně postaven, aby se dobře ošetřoval, koberce kusové, spíš jako doplněk. Rozhodně odmítají umělé materiály, jejich doménou jsou ty přírodní - kámen, dřevo, rákos. Velkou zálibou bývá keramika. Panny jsou většinou velmi sebekritické a občas se tak zbytečně stresují - proto je jejich domov mnohdy plný antistresových „vychytávek“, jako jsou například sedací Fetboy vaky, romantický krb, jemné vůně, spíš levandule nebo lesa (jako borovice, smrk či pryskyřice), ale i vonné svíce. Touha po klidu a uvolnění je v interiérech Panny patrná i v případě materiálů a barev. Mezi favorizované barvy v interiéru Panny rozhodně patří barvy podzimu a přírodních odstínů heny, odstíny hnědé, režná, světlé a jakoby sluncem prozářené odstíny žluté.

bydlení

Jaký styl by se mohl líbit: francouzské styly - jak Provence, tak ten městský, romantický styl, vintage styl, retro styl, ale i hi-tech.

bydlení

Text: Lucie Sýkorová

Související články:

   
04.03.2011 - Dům a byt - autor: Living.cz

Komentáře:

 1. [17] VladkaZabka [*]

  Já jsem lev a potrpím si na luxusu. Mám ráda kožené doplňky, i když se musí pečlivě ošetřovat, např. čištění kůže.

  superkarma: 0 09.12.2014, 10:16:23
 2. [15] fanda [*]

  tak z mého pohledu jsou reality naprosto úžasnou věcí, hledat dnes pozemky je sice náročné, ale když to člověk zkusí přes internet, tak by měl být úspěšný, hlavně nikam nespěchat

  superkarma: 0 05.05.2011, 09:34:07
 3. [14] Mendie [*]

  Tenhle horoskop fakt moc nesedí. Asi jsem víc Bejk než Blíženec. Sml23

  superkarma: 0 10.03.2011, 13:33:19
 4. [13] Lisa11 [*]

  Na mě to sedí. Jsem rybka jak vyšitá. Miluju barvy moře a přírodní materiály. Ložnici mám tyrkysovou s bílým nábytkem, obývák do zelena. Když jsem měla stěny bílé, moc dobře jsem se tady necítila. Teď je mám v barvě a je to super. A jako dekoraci mám nejradši mušličky a hodně kytek. Koupelnu plánuji novou a určitě si pořídím dlaždičky s rybičkami a mušličkami.

  superkarma: 0 06.03.2011, 11:44:21
 5. avatar
  [12] haluška [*]

  BastMetztli — #3 som ryba, nesedí nič, len práve tá biela farba, ktorú milujem.Sml30vyznávam čisté línie a teda žiadne zaoblené hrany a sklo a kov Sml22, zato žiadny ratan a umelé hmoty.

  superkarma: 0 05.03.2011, 06:33:13
 6. avatar
  [11] denkas [*]

  Už nějak nevim čí sem,nebo co sem?Sml59

  superkarma: 0 04.03.2011, 15:15:48
 7. avatar
  [10] Introvertka [*]

  Fotky jsou bomastikos Sml67

  superkarma: 0 04.03.2011, 13:50:44
 8. avatar
  [9] kareta [*]

  Anai — #8 krása!Sml67

  superkarma: 0 04.03.2011, 13:34:32
 9. [8] Anai [*]

  Ještě kůži mohu. Viděla jsem na Srí Lance kouzelná skládací kožená křesla, příliš těžká na transport, bohužel... tak jsem si z toho matroše koupila aspoň kabelku se slony a sandálky Sml16 

  1. na komentář reaguje kareta — #9
  superkarma: 1 04.03.2011, 13:14:17
 10. [7] Anai [*]

  Ačkoliv v ostatním Lvice jak vyšitá, tak v bydlení to neodpovídá, ani v nejmenším. Líbí se mi dřevo a ratan, nemám ráda mnoho čalounění, nemusím závěsy, miluju velká okna s výhledy, nesnáším kov a sklo, miluju oranžové a žluté odstíny. Spousta pokojových rostlin, kamenů, lastur a na stěnách obrázky s tématy mořskými. Jednoznačně přímořský a tropický styl.

  superkarma: 0 04.03.2011, 13:09:55
 11. avatar
  [6] Pimpa D [*]

  Boha, to je zase kravina!Sml28

  superkarma: 0 04.03.2011, 13:06:35
 12. avatar
  [5] fructia [*]

  Jsem býk a do našeho bytu nesmí nic koženého. Zato teplé barvy a taková modrozelená barvička to ano Sml16

  superkarma: 0 04.03.2011, 12:13:32
 13. avatar
  [4] femme [*]

  já asi nejsem Váha Sml24

  superkarma: 0 04.03.2011, 09:50:56
 14. avatar
  [3] BastMetztli [*]

  Jsem rybka a celkem to na mě sedí, až na tu bílou barvu, tu příliš nemusím.

  1. na komentář reaguje haluška — #12
  superkarma: 0 04.03.2011, 09:00:35
 15. avatar
  [2] RenataP [*]

  a to já jsem právě bejk, jak vidím...

  akorát jsem Blíženec. Ale do býčího bych šla hned Sml52

  superkarma: 0 04.03.2011, 08:26:31
 16. avatar
  [1] Florencie [*]

  Asi nejsem býk Sml23Sml54

  superkarma: 0 04.03.2011, 08:16:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme