Bulvár

Burka nebo knížka s křížkem

Před pár dny mi dorazil video Islámská kolonizace z youtube.

Mám po své babičce modlitební knížku a ta jí zase dostala od své maminky. Moc si jí vážím, tak jako své babičky, vím, že ji v rukou měla snad miliónkrát. Na mši chodívala vždycky v neděli ve svém nejlepším šátku, často mě jako malou brávala s sebou.

My jsme byli vychováni se spíše vlažným přístupem k víře, ať se prý sami rozhodneme, až do rostem. A tak tu otázku v sobě nemám vyřešenou dodnes. V některých věcech jsem prostě ten nevěřící Tomáš, takže pro mě zkrátka neplatí: „Blahoslavení ti, kdo neviděli a uvěřili,“ z evangelia svatého Jana.

Nečetla jsem korán a o islámu mám jen povrchní znalosti, je ale zřejmé, že tohle náboženství je dětem vtloukáno (a to někdy i doslova) do hlavy už od narození. A lidé v této víře vychovaní asi neřeší dilema jako já.

Jistě zdobíme vánoční stromečky a slavíme Velikonoce, ale často jen proto, že je takový milý zvyk a ne kvůli původnímu křesťanskému významu. Myslím, že není v Evropě stát (snad až na Poláky), který by si na bankovku, tak jako Američané, dal “In God We Trust“ a kdoví, jak dlouho to při současném vývoji na dolaru ještě vydrží. Nechtěla bych vědět, zda má prapravnoučata budou se stejnou láskou otevírat mou modlitební knížku s křížkem nebo nosit burku a kobereček. A rozhodně nechci obhajovat nebo odsuzovat to či ono náboženství. Ale jsem přesvědčená o tom, že naši budoucnost bude sakra hodně ovlivňovat to, v co a jak pevně budou další pokolení věřit.

Japina

Japino, islamistů bych se také bála. Z východu hrozí velké nebezpečí. Simona

Čeho se v budoucích 100 letech bojíte vy, milé čtenářky? Máte na to ještě hodinu! Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

   
19.05.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] *daisy* [*]

  No, abysme nakonec nebyli radi, ze nam nekdo na ty duchodce bude vydelavat Sml30

  Jinak neni od veci se o islamu neco malo dozvedet, precist, aby bylo jasno, jak je to s tim obrezavanim...Sml80

  I kdyz bych rozhodne nejasala, kdyby se sem nasackovali a zkouseli to tu zislamizovat i oficialne-statne...Sml23

  superkarma: 0 20.05.2010, 13:06:50
 2. [7] libuno [*]

  Čeho se bojím. Jen o své budoucí pokolení. Já už budu "prdět do hlíny". Ale nejhorší budou vztahy mezi lidmi. Ani se nedivím. Tolik, tolik špatnosti a nespravedlivosti je vůči obyčejným lidem. Tolik shovívavosti vůči těm, kteří mají prachy a dovedou to uplatit. Lidé se do té doby umlátí. Jedni budou žít v blahobytu, druzí budou dělat "jako mezci" a nebudou mít nic. A ještě k tomu náboženství. Někdy si říkám, že ač byl život těžší (např. před 50 lety), vztahy byly jistě jiné.

  superkarma: 0 19.05.2010, 21:30:03
 3. [6] libuno [*]

  Je to hrůza, kam to spěje! Video také se mnou otřáslo. Vždyť už Francie řeší problémy, které tam má s tímto náboženstvím. Je to dáno demokracií. Každý může vše! Jen ze zkušenosti. Do naší školy přišly tři děti, jejichž rodina je muslimského vyznání (nic proti ní nemám). Ale!!! Maminka si vymínila, že nebudou zpívat (tak, jako ostatní děti mají hudební výchovu a zpívají), nebude kreslit to, co uzná za nevhodné vůči svému vyznání. Inu dovoleno! Opět demokracie. Paní inspektorka mi sdělila, že se s tím ještě nesetkala. A tak budeme couvat neustále, že nám tento problém přeroste přes hlavu. Co pak s ním! Pokud pojedeme do zemí islámského náboženství, vždy se musíme podřídit (ženy zahalit a já nevím co). Oni se nám tu roztahují, my nic. Budeme stále mlčet? Mám pocit, že by se již dnes měla sněmovna zabývat i tímto problémem. Přece nejsme ovce, které se necháme neustále vláčet. Promiňte, můj názor.

  superkarma: 0 19.05.2010, 21:20:13
 4. avatar
  [5] Eliana [*]

  ... jdu dělat 2, 11 dítěte...nedáme se zadarmo!

  superkarma: 0 19.05.2010, 18:43:35
 5. avatar
  [4] mishka76 [*]

  jsem zděšená kam se to proboha řítíme???????????????Sml31Sml68

  superkarma: 0 19.05.2010, 18:06:44
 6. avatar
  [3] RenataP [*]

  átéčko — #2 copak romové, ty tě nebudou (patrně) obřezávat, ani tě znova za rok za dva, až ti bude patnáct rozřezávat, aby si manžel užil svatební noc.... Taky nebudou znásilněné ženy kamenovat za tu hroznou hanbu, kterou jsi přinesla rodině apod...

  Teda doufám, že případná cikánská většina by (jenom) kradla a loupila, občas někoho zabila, ale promyšlené násilí by snad nepřinesla...

  superkarma: 0 19.05.2010, 15:43:56
 7. avatar
  [2] átéčko [*]

  Tady někde se řeší, co jíst a pít, abychom se dožili vysokého věku. Nechtěla bych se dožít, až budeme v menšině a Romové ve většině....

  1. na komentář reaguje RenataP — #3
  superkarma: 0 19.05.2010, 15:33:20
 8. [1] simbelmine [*]

  Tohle video jsem viděla  docela to semnou otřáslo...bojím se, ale že takhle asi skončíme. Všude bude islám a už se "nebudeme muset" rozhodovat..hrůza

  superkarma: 0 19.05.2010, 15:15:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme