Pustit se do něčeho s buldočí vervou, to je styl posluchačky Minerálky. Následující písničky si přála a rádio ŽENA-IN.cz jí je posílá...

Písničky na přání a věštby jako dárek - to je slogan dnešního vysílání rádia ŽENA-IN.cz!


Dobré ráno, Jakube!
Hudbu mám moc ráda, ráno se nechávám budit místo pronikavým pípáním budíku rádiem - hned je vstávání příjemnější. Moje asi neoblíbenější písně jsou tyhle (okazy prosím berte s rezervou, nemám v práci aktivní zvuk, tak nedokážu posoudit, jestli jsou skutečně funkční):

Věra Špinarová-Jednoho dne se vrátíš

Nádherně nostalgická skladba, úžasný hlas - myslím, že jsem někde četla, že paní Špinarová je jedinou zpěvačkou, které kdy autoři povolili tuto píseň zpívat.

Karel Gott - Když milenky pláčou

Díky mamčině obdivu k „božskému Kájovi“ jsem si tuhle písničku broukala už jako malá holka. Jak krásná má slova jsem pochopila až o mnoho let později.

Vlasta Redl - Carpe diem

K téhle písničce se mi neváží žádné vzpomínky, jen se mi strašně moc líbí, je citlivá, přemýšlivá... dokáže se dostat pekelně pod kůži.

The Temptations - My Girl

Neskutečně profláknutá melodie, objevuje se v celé řadě filmů, ale i reklam - u nás třeba před časem v reklamě na kakao z puntíkatého hrníčku. Báječná kapela, jejich muzikálnost zbožňuju a film o jejich životě je jedním z mých nejoblíbenějších.

Rolling Stones - Satisfaction

Kdykoliv tuhle píseň slyším, vybavím si tátu - v důchodu obnovili s kamarády skoro po 40ti letech kapelu a tuhle pecku hráli vážně skvěle.

Najednou mě napadají další a další písně, ale na ty už není místo. Vybrat jich jen pět je strašně těžké. Prezentovat by si zasloužil třeba Andrea Bocelili a jeho Con Te Partiro a asi tak 200 dalších úžasných písní, tak zase někdy příště.
A jsem moc zvědavá, co mi Jakub vyvěští! :-)

Minerálka

Pozn. ret.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Věštba pro Minerálku

Minerálko, ukojím hned vaši zvědavost. Jste děvče do nepohody, holka, co se ráda směje. Ráda zdoláváte překážky a dáváte si velké cíle, když občas pohoříte, nesete to těžce a pokoušíte se o úspěch znovu. V tomhle jste trochu buldok. Jste přátelská a máte spoustu kamarádů, které občas trochu nestíháte. Ve vztahu vám jde hlavně o důvěru.

Trefa do černého?

Téma dne 9. listopadu 2011: Věštecké rádio ŽENA-IN.cz

Ačkoli původně bylo vyhlášeno, že můžete posílat písničky až do 15.00 hodiny, neposílejte je. V naší redakční poště je již tolik příspěvků, že jsem musel ukončit zasílání a i tak všechny nestihnu uveřejnit.

A které dvě posluchačky-čtenářky získají slíbenou knížku Poselství run s tarotovými kartami? To zjistíte před sedmnáctou hodinou...

poselstvi

Anotace knihy
V nové knize známé české věštkyně ožívá tentokrát runová magie. V runách je obsaženo prastaré vědění o skrytých nebeských i zemských proudech a runové rituály si dodnes uchovávají velkou sílu. Publikace se věnuje především významu jednotlivých znaků, které jsou výtvarně ztvárněné na kartách, a typům věštění, ale obsahuje i základy severské mytologie a uvádí využití run v lidovém léčitelství i oblíbené receptury našich severských předků. Knihu doplňuje překrásně barevně provedená sada karet.

Reklama