„Srdcový kluk, no to vás čeká velká láska, vidím to na nějakého osudového muže.“ Hmm, to zní velmi dobře, obzvláště když již dva roky je člověk sám a někdo, kdo by ho miloval, mu dlouho chybí… Jenže můžeme opravdu věřit ženě, která sedí naproti nám a říká si kartářka?

df

 „Představ si, že ona se fakt ve všem u mě trefila. Řekla mi, že můj momentální vztah je celkem děs, což je samozřejmě pravda, víš přece, jakej je Karel idiot, ale prý mě čeká mnohem lepší budoucnost. Dokonce mi i řekla, že má teď Karel nějaké zdravotní problémy, které se ale budou zhoršovat, a měla pravdu i v tom, že už mám dospělou dceru. Prostě ona je fakt zvláštní, měla by sis k ní zaskočit,“ začala ze sebe chrlit Ivana, která byla ze sezení s novou kartářkou naprosto nadšená.
„Víš, ta kartářka, ke které jsem chodila předtím, byla taky dobrá, ale tahle, no to je něco. Sice mi řekla, že teď to budu mít ještě vše takové divoké, ale že v lednu by se to už mělo začít lepšit. Dokonce se prý s Karlem rozejdu a hned si najdu jiného chlapa a s prací to prý bude ještě lepší, než je, a to už takhle je to pecka,“ rozplývá se dále Ivana, žena, které je 36 let a je majitelkou kosmetického salonu. Má za sebou neúspěšné manželství, ze kterého má již dospělou dceru, a nyní již přes rok žije se svým partnerem, který jí trošičku dělá ze života peklo, ale ona stále doufá, že se to zlepší. Občas, tak jako každá žena, má nějaké ty deprese, a vždy se objednala ke své kartářce Daně, kterou však nyní vyměnila za jinou. Tu jí doporučila jedna její zákaznice s tím, že je vážně hodně dobrá. Protože její kamarádce předpověděla, že se rozejde s přítelem, a do týdne se tak stalo…

Je lépe v mylné naději sníti, před sebou čirou temnotu, nežli budoucnost odhaliti, strašlivou poznati jistotu.
Karel Jaromír Erben

„Proč se mě ptáš, jestli tomu věřím? Ty bys snad nevěřila někomu, kdo tě přesně odhadne a ví, jak to momentálně máš? Jak asi může vědět, že mám dospělou holku, že mám vztah, který je vážně na nic, a že momentálně se mi v práci nedaří? Navíc věděla i o těch problémech, co teď Karel má, to nikdo přece vědět nemůže,“ trošku se rozohnila Ivana při otázce, zdali tomu vážně věří.
„Víš co, dojdi si tam a uvidíš sama,“ ukončila debatu. Proč by ale člověk měl chodit ke kartářce? I kdyby někdo přeci viděl do budoucnosti, není lepší nechat se překvapit?

Je ale zvláštní, že i přesto, kolikrát člověk slyší od osob ze svého okolí, že těmto lidem, kteří věští budoucnost, nevěří, ale stejně je velká část těch, kteří je navštěvují, zvláště pak žen. Však ve výsledku se jedná vždy o jednu a tu samou věc – „Budoucnost bude mnohem lepší, ještě to bude chvilku na nic, ale pak už to bude jen a jen dobré. Musím prý prostě vyčkat, ale vše přijde, prý se nemám bát,“ zní většinou z úst těch žen, které navštívily kartářku. Ono se není ani tak čemu divit, vždyť člověk, který nemá žádné problémy, jeho život se mu zdá skvělý, asi žádnou vědmu vyhledávat nemusí. Takže pokud je kartářka alespoň trošičku inteligentní, dokáže za pár minutek odhadnout, s jakým problémem k ní dotyčná osoba přišla. Pak už se může jednat o práci, kde postačí trocha hereckého talentu, špetka té psychologie provoněná tajemnými pohledy do prázdna a ejhle, najednou je o jednoho šťastnějšího človíčka navíc!

Kdo je tedy vlastně kartářka

Je to člověk, který má opravdu nějaké zvláštní, pro nás obyčejné smrtelníky těžko pochopitelné schopnosti? Nebo se pouze jedná o osobu, která je velmi všímavá, během pár minut konverzace s vámi dokáže odhadnout vaši povahu a poznat, co vám momentálně chybí? Ať je to tak, či onak, jedno se musí nechat: Spousta žen vyhledává kartářky s vidinou toho, že budou vědět, co je čeká, protože přece se ta smůla, která se jich momentálně drží zuby nehty, musí někdy odtrhnout!

Jak má člověk vědět, co chce od budoucnosti, když neví přesně ani to, co chce v přítomnosti?
Francois de la Rochefoucauld

ds

Čtěte také:

Reklama