dfdf
Zdroj foto: Profimedia.cz

Tmavé rtěnky již svou slávu kdysi zažily, nyní se opět vrací na výsluní a stávají se trendem číslo jedna letošního podzimu a zimy. Pokud ji ještě nemáte doma, děláte velkou chybu, kterou byste měla rychle napravit. Nic nevykouzlí více sexy a smyslné rty, než právě tmavá rtěnka.

Tmavé rtěnky jsou sázkou na jistotu, pokud chcete být opravdu ženou vamp. Smyslná, tajemná, provokativní a sexy, taková budete, pokud své rty zahalíte do temného hábitu. Jak na to, aby vaše rty vypadaly božsky, k zulíbání a byly dokonale nalíčené? To si právě teď řekneme.

sd

sd
Zdroj foto: Facebook.com

  • První, co před nanesením rtěnky musíte udělat, je aplikovat peeling. Jemná zrnka zbaví rty šupinek a přebytečné kůže, rtěnka pak bude působit sametovější dojmem a rty bude hladké.
  • Dalším bodem je balzám, ten naneste alespoň chvilku před tím, než nanesete samotnou rtěnku. Zvláště pak, pokud jste si vybrala rtěnku matnou. Ta totiž rty více vysušují a je tak nutná dostatečná hydratace.
  • Před líčením rtů je přepudrujte nebo naneste na jejich okraje trochu make-upu. Rtěnka pak déle vydrží.
  • Konturka, na tu rozhodně nezapomínejte. Vykreslete s ní rty od krajů do vnitřku rtů. Rtěnka bude lépe držet a nebude se rozpíjet.
  • Správně vybraný odstín, bod, který nepodceňujte. Pokud si půjdete vybrat svou tmavou rtěnku, vezměte si s sebou upřímnou kamarádku, nebo poproste personál. Ne každý odstín sluší všem.
  • Hlídejte se, zvláště při nošení tmavých rtěnek. Jsou sice krásné a trendy, ale mají malé mínus, stejně jako jiné výrazné odstíny se i ony obtiskávají na zuby, což opravdu není pěkné. myslete na to a občas zuby přeleštěte jazykem či papírovým kapesníčkem.
  • Pozor, tmavé rtěnky opticky zmenšují vaše rty. Majitelky úzkých rtů by se jim měly raději vyhnout. Nebo použít tmavší barvu pouze na střed rtů a na okraje použít světlejší odstín.
  • Výrazné rty samy o sobě upoutají pozornost, zbytek líčení tedy doporučujeme jemnější. Nechcete vypadat jako klaun, ne? :-) Ovšem najdou se i ženy, kterým bude slušet i výraznější líčení očí v kombinaci s tmavou rtěnkou. Nejvíce záleží na vás, jak se budete cítit.

A příště si již nějaké ty tmavé rtěnky ukážeme, a to přímo na rtech.

Čtěte také:

 

Reklama