.

Buďte připraveni na dovolenou s cestovní kanceláří!

Cestování

Buďte připraveni na dovolenou s cestovní kanceláří!


V našem pravidelném chatu se budeme podrobněji věnovat aktuálnímu tématu dovolená. Ve středu 21. června ve 13 hodin na webu www.spotrebitele.info uvítáme našeho hosta Mgr. Marka Jahůdku ze sekce cestovního ruchu ministerstva pro místní rozvoj.

Chystáte se letos na dovolenou s cestovní kanceláří nebo agenturou? Nebo raději jezdíte na vlastní pěst? Víte, jaké má povinnosti cestovní kancelář a jaké cestovní agentura? Nevíte, na co všechno si dát před uzavřením smlouvy pozor? Zúčastněte se tedy našeho středečního chatu, kde na vaše dotazy bude odpovídat po dobu jedné hodiny odborník na cestovní ruch Marek Jahůdka.

Od 1. srpna letošního roku se mění některé podmínky v oblasti cestovního ruchu. Pro cestovní kanceláře a agentury budou tedy platit o něco přísnější pravidla, než doposud. Klienti, kteří uzavírají cestovní smlouvu, by měli ještě před uzavřením této smlouvy obdržet doklad o pojištění proti úpadku dané cestovní kanceláře. Dosud mohli tento doklad obdržet až při podpisu smlouvy. Agentury, které nejsou cestovními kancelářemi, budou mít rovněž povinnost informovat klienta, pro kterou cestovní kancelář je zájezd zprostředkováván.

Pokud vás zajímá, na co všechno si dát pozor před vycestováním do zahraničí a na jaká úskalí můžete narazit, můžete klást své dotazy. Rádi vás tento čtvrtek uvítáme v našem chatu.

Kontakt:

Sdružení obrany spotřebitelů České republiky
tel.: 224 239 940, fax: 224 239 941, www.spotrebitele.info, sos@spotrebitele.info, 
Petra Vaňková, public relations, vankova@spotrebitele.info
 

Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS), založené v roce 1993, je nezávislé a neziskové občanské sdružení hájící zájmy spotřebitelů. Provozuje svá Spotřebitelská informační centra ve dvanácti krajích ČR, webové stránky www.spotrebitele.info, vydává tištěný časopis Štít spotřebitele a realizuje řadu dalších aktivit, zaměřených na zlepšení postavení spotřebitelů. Je členem evropské spotřebitelské organizace BEUC i celosvětové Consumers International. Od roku 2003 je signatářem Etického kodexu občanských spotřebitelských organizací; rejstřík signatářů je přístupný na adrese kodex.spotrebitele.info.

   
21.06.2006 - Zahraničí - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] narciska [*]

  Jahůdka...příhodné jméno pro toto období

  superkarma: 0 21.06.2006, 17:27:02
 2. avatar
  [4] Janinas [*]

  Cestovkám se nedá věřit, a proto si raději všechno organizuji sama. Je to větší jistota, než nějakým podvodníkům svěřit peníze a pak nikam nejet nebo se nemít jak vrátit.

  superkarma: 0 21.06.2006, 13:31:00
 3. avatar
  [2] paviocko [*]

  Na dovolenou s cestovkami pro jistotu nejezdíme, nebo tedy minimálně. Poslední zájezd na hory mi stačil na tolik, že si to příště zorganizuju sama a ušetřím nervy a možná i peníze

  superkarma: 0 21.06.2006, 10:52:51
 4. [1] karkule [*]

  Tak jsem se koukala na ten web, ale nic moc tam není. Myslím, že www.spotrebitel.cz je o hodně lepší.

  superkarma: 0 21.06.2006, 08:52:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme