Zima se kvapem blíží a tak se je nutné zaměřit na vhodnou obuv. Dámské boty pro toho období by pochopitelně měly být nejen elegantní, ale zároveň poskytovat spolehlivou ochranu před chladem.

Dámské boty pro chladné zimní měsíce

V zimních měsících klesají venkovní teploty výrazně pod bod mrazu. Proto je třeba se náležitě připravit. Kromě teplého oblečení jsou nutností kvalitní a pohodlné boty, které vás mohou „doprovázet“ (nejen) od prosince do února. Jaké požadavky by měly dámské boty na zimu splňovat?

Eobuv zimní boty

  • Zateplení.Nejdůležitější je pořádná ochrana proti mrazu. Tu poskytuje právě zateplení, které obvykle bývá ve formě přírodních a syntetických kožíšků či textilií. Ať už tedy ráda nosíte sportovní boty, anebo spíše elegantní obuv, záleží především na jejich funkčnosti a ochrana proti chladu je v zimě na prvním místě.
  • Ochrana proti vlhkosti. Pokud se noha ocitne v mokru, není to nic dobrého ani v létě. V zimních měsících je to ovšem dvojnásob nepříjemné. Pokud si tedy chcete pořídit nové dámské boty na zimu, měly by určitě zabraňovat vniknutí vlhkosti k noze a v ideálním případě zároveň odvádět vodu od potících se chodidel.
  • Materiál.Nelze jmenovat jeden materiál, který by byl pro zimní boty ideální. Svou funkcí nepochybně splní prvotřídní kožené boty, ale třeba takové sněhule jsou vyrobeny z textilních materiálů. V současné době navíc existuje mnoho materiálů syntetických, jež mohou být rovněž velmi kvalitní.

boty

Sháníte novou zimní obuv? Chcete si vybrat ze špičkových bot světových značek? V internetovém obchodě Eobuv.cz je seženete za příznivé ceny!

Reklama