Příhodu se synkem Jirkou zásuvkou zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Free. V tomto případě naštěstí všechno dobře dopadlo, ale mohlo se stát i nejhorší...

Co se stane, když strčíte do zásuvky sponku? Synek čtenářky Free ot zjistil a nic příjemného to nebylo...


Krásný den přeji všem, kdo jsou -in.
O elektřině by se, stejně jako o vodě či ohni, dalo říct, že je dobrý sluha a zlý pán.
Vzpomněla jsem si na tuto příhodu nedávno, když jsem už poučena zajišťovala před vnukem všechny zásuvky v bytě. Syn Jiří byl jako dítě hrozná všetečka. Opravdu bylo velice vyčerpávající na něho neustále dohlížet. Stačila chvilička vyvedl nějako klukovinu. Třeba než jsem zaplatila za dovoz uhlí stačil přivázat velkým řetězem vrata od garáže k náklaďáku. Nezapomenu na ten pocit bezmoci, když jsem už pozdě na jakýkoliv zásah viděla napínající se auto - řetěz - vrata, která samozřejmě vytrhnul i s obložením ze zdi. Na toho vyděšeného řidiče,
jak se omlouvá ačkoliv za nic nemohl.
Tak toto moje kvítko bylo zase malinko bez dozoru. Byla u nás návštěva, světlo zablikalo a zhaslo. Okamžitě jsem hledala Jirku. Přišel jakoby nic. Zapíral, že by snad něco udělal. Pojistky jsme nahodili a nic se nedělo. Podotýkám, že jsme měli ve všech dosažitelných zásuvkách pojistky. Po odchodu návševy jsem našla v zásuvce nad lednicí normální vlasovou sponku. Na Jirkově ruce jsem objevila v dlani i na hřbetu ruky puchýř velký jak dvacetník. Tady přestává veškerá sranda. Tvrdý zákaz, příkaz ... prostě jsem byla bez sebe, co se mu mohlo stát.
Ani po letech mi nedokázal říct, jak se to stalo. Vyprávěl jenom o pocitu, který měl, jak ho ta zásuvka lákala a že se to nedalo přemoct a že doopravdy neví, proč to udělal.
Takže ostražitost milé matky. Dítě si způsob vždycky najde.

Vaše,
Free

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 24. 10. 2012: Můj život bez elektrického proudu

apc prepetova ochranaPříspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte, která z přispěvatelek obdrží zaslouženou odměnu, totiž APC přepěťovou zásuvkou s osmi zástrčkami a telefonní a internetovou přípojkou, sloužící k ochraně spotřebičů před výkyvy napětí způsobenými třeba blesky.

čeps

Reklama