Zdraví

Buďte IN i v otázce svého zdraví

izip

Současným trendem a stále častěji diskutovaným tématem se stává elektronické zdravotnictví, konkrétně Elektronická zdravotní knížka. Přestože mnohé z nás při vyslovení slova elektronický zamrazí a od technického dáváme raději ruce pryč, Elektronická zdravotní knížka si naši pozornost zaslouží. Jedná se o zabezpečenou kopii zdravotní dokumentace vedené v elektronické podobě a přístupné prostřednictvím internetu. Přestože má mnoho důležitých funkcí, tou hlavní je včas a bezprostředně informovat ošetřující lékaře nejen o vašem zdravotním stavu, ale také o základních údajích, jako je krevní skupina, alergie, trvalé nemoci, a tak nejen urychlit stanovení diagnózy a zahájení správné a účinné léčby, ale v krizových případech, kdy je čas rozhodující, také zachránit Váš život.

Mějte přehled o vašem zdravotním stavu!

Vlastníkem Elektronické zdravotní knížky jste Vy sama a sama také rozhodujete, komu umožníte nahlédnout a zapisovat do Vaší zdravotní databáze. Lékaři si díky Elektronické zdravotní knížce nepřímo předají Vaše zdravotní informace a Vy se tím vyvarujete neustálému dotazování lékařů na nemoci, kterými jste prošla, léky, které užíváte, alergie, kterými trpíte, stejně jako se vyhnete opakování mnohdy nepříjemných vyšetření. Zároveň budete mít neustále přehled o Vašem zdravotním stavu, lécích, které máte předepsané nebo třeba očkování, která jste podstoupila, aniž byste se musela strachovat, že bude Vaše zdravotní dokumentace ztracena nebo skartována. Elektronická zdravotní knížka, kterou přináší česká společnost IZIP, je kladně hodnocena také v zahraničí, Evropská unie si ji zvolila jako referenční projekt pro přípravu jednotného systému elektronického zdravotnictví.

Zaujala Vás Elektronická knížka natolik, že byste ji chtěla mít? Její pořízení je jednoduché. Můžete si ji zaregistrovat na pobočkách České pošty se službou CzechPOINT (v současné době pouze pojištěnci VZP), na www.izip.cz odkaz „Chci zdravotní knížku", u svého lékaře, ve vybraných lékárnách v síti Lekis (označených samolepkou IZIP), a na dalších označených registračních místech. Zároveň máte nyní možnost při registraci Elektronické zdravotní knížky soutěžit o wellness víkend v Poděbradech.

Více informací naleznete na www.izip.cz

 

   
09.11.2009 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] MařkaK [*]

  merinmonro — #5 Taky jsem byla u České národní ...ale ta už neexistuje ...teď to je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.Ale byla jsem s ní spokojená . Zdravotní knížky ...žádné zprávy ..nic se neděje ....Sml23 Sml23 Sml23

  superkarma: 0 24.11.2009, 16:44:36
 2. avatar
  [5] merinmonro [*]

  Sml41jsem u česke národní,takže smula ,davam za pravdu proč to nemohou mit všechny pojištovny.....

  1. na komentář reaguje MařkaK — #6
  superkarma: 0 22.11.2009, 11:08:27
 3. [4] orangutan [*]

  naše malá ju má už 3 roky

  superkarma: 0 13.11.2009, 20:12:10
 4. [3] mechanik [*]

  Zdravotní knížky jsou dobrá věc,hlavně,když Vás přímo z ulice odveze záchranka,ale chtělo by to,aby ji využívali všechny pojišťovny a lékařiSml59

  superkarma: 0 13.11.2009, 18:00:48
 5. avatar
  [2] Bugy [*]

  Já mám zdravotní knížku přes 2 roky a ještě ani jeden doktor mi tam neudělal zápis!

  Lékaři dostávali odměny za zavedení knížky u pacientů , myslím 50 korun, tak mě obvodní i gynekolog přesvědčovali o výhodách. Já jsem to chápala. Od té doby nic, nikdo už se nezeptá, nechtějí se zdržovat.

  superkarma: 0 09.11.2009, 09:19:31
 6. [1] lidicka [*]

  Proč do IZIPu nejsou zapojeny i ostatní zdravotní pojišťovny?????

  superkarma: 0 09.11.2009, 06:56:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme