Nejste spokojeni se službami a cenami, které nabízí váš poskytovatel digitálního televizního vysílání, nebo máte prostřednictvím set-top-boxu či vaší televize a antény nekvalitní příjem nebo se teprve rozhodujete, která služba či přijímač bude pro vás při přechodu na digitální vysílání nejvhodnější? Zkuste se zamyslet nad satelitním digitálním vysíláním, které vám poskytne při sledování televize nejeden bonus navíc.

Pod vlivem satelitu

digi

Určitě i vy jste alespoň jednou v životě zhlédli nějaký thriller, v němž hrály hlavní roli satelity. Tajní agenti či vojáci díky ním sledovali strategické objekty či lidi, nebo telefonovali právě přes satelit. Družice ovšem neslouží jen k vojenským či špionážním akcím. Bez satelitů by mnozí z nás nedokázali v současné době jet ani autem, protože bez navigace nedají ani ránu. V některých městech řídí družice dokonce věžní hodiny a díky satelitům mají meteorologové informace o vývoji počasí. Bez jakékoliv nadsázky se dá říct, že satelity kroužící vesmírem ovlivňují náš život každý den. Kromě mnoha užitečných informací, které směrem k Modré planetě družice vysílají, jsou také zdrojem zábavy a odpočinku - můžeme totiž díky nim sledovat tisíce televizních programů v té nejvyšší digitální kvalitě kdekoliv na světě, a to ať už jste v údolí, na horách či v lesích.

Digitálnímu vysílání se nevyhneme

S postupným ukončováním analogového vysílání a přechodem na vysílání digitální se nikdo z nás, samozřejmě především ti z nás, kteří si nedokážeme život bez sledování televize představit, neobejde bez zařízení, která dokáží digitální vysílání přijímat. Možná už i vy jste si museli ke své stávající televizi pořídit Set Top Box, který jste připojili na stávající domovní nebo pokojovou anténu a televizor. Nebo jste šli s dobou a koupili jste si moderní plazmovou či LCD televizi s integrovaným DVB-T přijímačem. Tyto přístroje vám nyní umožňují, nebo v budoucnosti budou umožňovat, sledování základních programů digitálního vysílání. Co když ale chcete víc? Můžete se upsat některému z poskytovatelů, kteří nabízejí příjem z pozemních digitálních vysílačů (DVB-T) a od nich si koupit balíčky programů, které vás zajímají. Můžete si ale dopřát ještě mnohem víc, a to právě díky satelitnímu vysílání.

Proč dát přednost satelitu?

Jednou z nejdůležitějších předností satelitního vysílání je možnost přijímat programy i z míst, kde není DVB-T signál a navíc, pokud jste příznivci kvalitního obrazu i zvuku, je užívat v HD kvalitě. Ta vám zaručí nejvyšší možný požitek při sledování filmů, dokumentů, koncertů, lifestylových pořadů nebo sportovních přenosů. Navíc, pokud si zvolíte správného poskytovatele satelitních služeb ušetříte. Například satelitní televize Skylink, na rozdíl od některých jiných firem, nabízí kromě jiných i balíček Gratis, za který nezaplatíte vůbec nic! Vaší jedinou investicí bude pořizovací cena přístrojů - antény, přijímače a přístupové karty. Jste-li „nestálí“ a po třech měsících vás omrzí volba základního bezplatného balíčku nebo například multižánrového balíčku, nic vám nebrání v tom změnit svou volbu na jiný balíček programů. Na měsíc tak můžete některý kanál vypustit, nebo si jej naopak předplatit.

Staňte se členem početné satelitní rodiny

Právě díky nesporným výhodám, které přijímání satelitního digitálního signálu nabízí, jej v současné době využívá 244 milionů domácností v Evropě. Další domácností, která si bude užívat sledování stovky nekódovaných i kódovaných televizních a rozhlasových programů, může být právě ta vaše. Přejít z pozemního digitálního vysílání na to satelitní není nijak složité. Prvním krokem je pořízení komponentů, tedy satelitní antény, satelitního přijímače a přístupové karty či ještě lépe satelitního kompletu, který je cenově výhodnější, než kdybyste každý přístroj pořizovali zvlášť (vše pořídíte například na www.astrasat.cz). Pak přichází ke slovu nastavení satelitní antény a satelitního přijímače, do kterého se sice můžete coby „kutilové domácí“ pustit sami, ale lepší je se obrátit na specializované montážní firmy, které vám zaručí naprosto přesné nastavení přístrojů, a tak se vyhnete znovu a znovu se opakujícímu pročítání instalačního návodu a následnému přenastavování satelitní antény.

Dívejte se na co chcete!

Kromě vhodné satelitní antény a satelitního přijímače si musíte pořídit přístupovou kartu, která vám umožní bezplatný příjem všech základních českých a slovenských televizních stanic bez časového omezení (například Skylink Standard stojí okolo 2 tisíc). K ní si samozřejmě můžete dokupovat volitelné programové balíčky dle vašeho zaměření, gusta a momentálního rozpoložení. Díky tomu si budete moct užít zahraniční i domácí filmové, sportovní, dokumentární, hudební nebo dětské programy. Máte ale také možnost přijímat řadu programů ve vysokém rozlišení HDTV ve speciálním programovém balíčku. Rozhodnete-li se pro služby satelitní televize Skylink, nemusíte podepisovat žádné smlouvy ani vyplňovat formuláře. K získání vámi vybraných programů stačí, když zaplatíte dané předplatné. V okamžiku, kdy bude platba připsána na účet poskytovatele služeb, budou vám programy automaticky aktivovány. Pak už jen stačí, abyste se uvelebili do vašeho oblíbeného křesla nebo na pohovku a v klidu sledovali programy, které vás baví a zajímají.

Abyste se neztratili v záplavě pojmů:

  • DVB-C - digitální vysílání kabelové televize
  • DVB-T - pozemní digitální vysílání
  • DVB-S - satelitní digitální vysílání
  • Set Top Box - přídavný přijímač mezi anténou a televizorem
  • HDTV - High-definition television - je formát vysílání v nejvyšším rozlišení
  • SCART - 21 pólový konektor, který umožňuje snadné propojení různých typů audio a video zařízení.

Špička mezi digitálními přístroji - HOMECAST HS 3200CIIR

Přemýšlíte jaký set top box vybrat pro satelitní televizní příjem?
Z profilovaných a testovaných modelů patří mezi špičku digitální přístroje z řady HOMECAST. Například typ HS 3200CIIR s licencovanou čtečkou Irdeto, certifikací od satelitní služby Skylink pro dekódovací karty pracující s kódováním Irdeto a jedním CI slotem pro CA modul. Překvapuje vysoce kvalitním obrazem a rozlišením až do 1080p. Vyniká bezproblémovým nahráváním i reprodukcí záznamů (nastavení až na 9,55 hodin záznamu bez přerušení). Nezanedbatelná je skvělá spolupráce s kartami a moduly i rozsáhlé možnosti nastavení v menu správy karet a modulů. Manuál k tomuto přijímači je výborně podrobně zpracován i co se týče barevné grafiky a velmi dobře se v něm orientují i satelitní laici.
Přijímač umožňuje uložit do paměti až 6000 kanálů pro televizní a rozhlasové programy. K dispozici má hlavní seznam programů a osm seznamů oblíbených stanic. Vše lze individuálně upravovat. Jelikož Skylink nyní rozšiřuje programovou nabídku, dočkáte se celé řady nových stanic (budou výhradně v MPEG-4 a pouze na nových kartách Irdeta).
MOC je 3490 Kč.

Reklama