Bulvár

Budou platit i novorozenci v inkubátorech?


Poplatek za pobyt v nemocnici se vztahuje na všechny bez rozdílu. Takové je stanovisko ministerstva zdravotnictví.
Tato zpráva z dnešním tisku mě nemohla nechat klidnou.
Když si vzpomenu na svá nedonošená dvojčátka, která jsem bezmála tři měsíce piplala, než jsem si je s vahou dvou a půl kilogramů mohla odvézt domů, je mi dnešních podobně postižených matek a jejich dětí upřímně líto. Dočetla jsem se, že pětiměsíční pobyt jednoho novorozence a jeho matky vyjde zhruba na 18 000 Kč. U dvojčat to tedy vychází na 27 000 Kč. Slušná sumička, když si představíte, že v rodině vydělává jen otec. A co když je matka samoživitelka? Ani to přece není žádnou výjimkou?

Pak že stát podporuje porodnost! Pěkně děkuji za takovou podporu. Jsem ráda, že už jsem ve věku, kdy to nemusím řešit.

Ale člověk si nevybere. Zase se blíží stáří, nemoci a obava z toho, jestli si nějaký pobyt v nemocnici budu  moci vůbec dovolit.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in?
Je správné, že budou platit všichni bez rozdílu?
Ovlivní reforma zdravotnictví porodnost v Čechách?
Měla byste pro ministra zdravotnictví nějaký návrh?
   
17.10.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [88] Kuře [*]

  kominice: Doma tyhle jídla nevařím. Ale tvrdím, že se to jíst dá.
  A pokud jde o ty peníze, tak věřím tomu, že ti, co mají "holej zadek" to zvládnou, Hádat se budou ti, co to pro ně není problém. Zažila jsem chvíle, kdy si manžel musel přibrat ke své práci ještě noční brigádu, aby mohl zaplatit můj pobyt s dcerou v nemocnici. Přišel z práce, zašel do nemocnice, doma hodinku pospal a mazal na noční do pekárny. Ráno přejel do práce.... Jenom v neděli celý den spal. Nebalo to moc dobře, není to optimální řešení, ale nikoho z nás nenapadlo, že by to za nás někdo zaplatil.

  superkarma: 0 17.10.2007, 15:36:13
 2. avatar
  [85] Kuře [*]

  Pokud jde o nvorozence, tak pokud si mám donést plíny, kosmetiku a prádlo, tak za zapůjčení erární postýlky mi 60Kč připadá dost.

  superkarma: 0 17.10.2007, 15:31:04
 3. avatar
  [82] Kuře [*]

  rek11: Já reagoval na kominici (68). Moje děti pohotovost párkrát potřebovali, ovšem o kvalitě ošetření se v polovině případů dalo polemizovat. V jednom případě k nám nakonec přiběhla naše lékařka z domu, napravit péči pana doktora.

  superkarma: 0 17.10.2007, 15:28:18
 4. avatar
  [79] Kuře [*]

  kominice: Podívej se, pokud je to skutečně zapotřebí, tak za své děti na pohotovosti v klidu zaplatím. Taky jsme ji potřebovali a rozhodně by mne nezastavilo to, že mám zaplatit. Ani v době, kdy jsme měli nárok na sociální poříspěvek.
  neříkám, že to je úplně OK, pokud jde o děti. Jinak, pokud je na tom dospělý tak, že musí do nemocnice, tak nic neplatí (aspoň tak si to pamatuju).
  A na sladké rýži s kompotem nevidím nic špatného, je to jedlé a pokud to někomu nevoní . Já zase nenávidím nudle sa mákem a nikdy bych si nedovolila nad tím ofrňovat v nemocnici.

  superkarma: 0 17.10.2007, 15:20:49
 5. avatar
  [70] Kuře [*]

  kominice: Poplatek za pohotovost je podle mne kvůli odrazení lidí, co tam chodí zbytečně. A je jich hodně. Než by si zkusili ztlumit horečku sami, tak honem letí na pohotovost.

  superkarma: 0 17.10.2007, 15:03:32
 6. avatar
  [61] Kuře [*]

  JanaVi: Já jsem taky byla v porodnici dvakrát. U dcerky (starší) jsem dostala 20 plínek a vzorky kosmetiky. U syna plínky 3 (než jsem se dostala z JIP, tak už si sestry přišly pro "zásobu") a dokud jsem byla na JIP, tak ho ošetřovali erárem. Pak už se jelo z vlastních zdrojů. A jídlo 3x denně, jenže pro šestinedělku se některé jídla fakt nehodily - zelí, kořeněný guláš, hermelínový salát, fazole... O chuti nemluvím, pokud něco nejím, protože mi to nechutná, považuju to za svůj problém a svoji volbu. Ale odmítám jíst něco, o čem vím předem, že to uškodí novorozenci. Mmch. o čerstvém ovoci jsme si mohly nechat zdát. Takže většinu potravy jsem měla z domova.
  Já bych si kliďánko za jídlo připlatila, ale pak taky chci jídlo, které je skutečně vhodné a když už si nebudu moct vybrat,tak ať aspoň neodporuje těm nejjednodušším zásadám.
  Pokud jde o novorozence v inkubátorech, tak to beru tak, že v nemocnici leží taky, prádélko mají erární, peřinky erární, spousta z nich má erární mlíčko...Určitě je ten příplatek jenom zlomek z toho, co takové dítě ve skutečnosti stojí. Pokud maminka ví předem, že v nemocnici se platí, tak si na ten pobyt ušetří.

  superkarma: 0 17.10.2007, 14:44:54
 7. avatar
  [51] Kuře [*]

  Olka: Nevím, jak kde, ale já jsem v porodnici oběma dětem musela plenky a kosmetiku donést vlastní. A vím, že někde si musí maminky donést i vlasntní prádélko.

  superkarma: 0 17.10.2007, 14:11:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme