Bulvár

Budeme soutěžit a dojímat se

 

 

Dlouho jsem přemýšlela, jaké téma na dnešní den zvolit. Chtěla jsem vám připravit něco pohodového, milého, něco, co nás všechny pohladí na dušičce. Dlouho jsem nemohla na nic přijít….

 

V neděli jsem se doma probírala starými písemnostmi a kromě spousty zajímavých a dávno zapomenutých dopisů a pohledů jsem objevila i složku, ve které mám schované dopisy a přáníčka, kterými mne obdarovávaly mé dcery, když byly ještě malé holčičky.

A jak jsem tak nad těmi výtvory seděla, zjistila jsem, že se u mě dostavil velmi silný sentimentální pocit.

 

Probírala jsem srdíčka k narozeninám a ke Dni matek, četla si dopisy z táborů a škol v přírodě a najednou jsem byla aspoň na chvíli zpátky v čase o více než deset let.

A v myšlenkách jsem si promítala film, ve kterém byly mé dnes již dospělé dcery malými holčičkami a jejich pokoj byl plný panenek, dětských knížek a všelijakých dalších pokladů, které jsou pro malá děvčátka ta strašně důležité.

 

To všechno je už dávno pryč. Přesto mi zbylo něco, co mi dokáže tyto milé vzpomínky vždycky přivolat. Je to pár kousků pomalovaných čtvrtek a několik popsaných dopisních papírů. Přesto je to něco velmi cenného... něco, co čas již sice odvál… opravdu odvál?

Kdepak. Když chceme, můžeme ho alespoň na chvíli vrátit a nechat proniknout do svých myšlenek okamžiky, které se zdánlivě z naší paměti vytratily.

 

Jak jsem se tak hezky sama dojímala, sedíc na zemi v obývacím pokoji, napadlo mě, že se třeba takhle rády zasníte a vy.

 

Vy, které máte své děti již odrostlejší... ale i vy, které právě teď prožíváte to nádherné období upřímných a bezelstných dětských očí, darovaných pampelišek k svátku, neumělých obrázků, které jsou přesto tak krásné.

 

Pojďme si dnes společně udělat takový hezký den. Den, ve kterém budou mít hlavní roli naše děti a jejich dojemná, vtipná, originální, potěšující a třeba i šokující přáníčka a dopisy.

Posílejte mi na náš redakční e-mail vaše vzpomínky – ty dávno zasunuté i ty čerstvější.

Kdy a čím vás vaše dítko pořádně chytilo za srdíčko?

O tom, jak to bylo u nás, si můžete přečíst v tomto článku.

 

Moc se těším na všechny vaše příspěvky!

redakce@zena-in.cz

 

 

 

P.S.

A pro ty z vás, které se dnes dojímat nechcete, máme připravenou soutěž. Vypukne dopoledne a bude stát za to!

 

 

 

Krásnou dojemnou středu vám všem přeje  

 

   
22.06.2005 - Společnost - autor: Jaroslava Machálková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Pegas1632 [*]

  Žábina: jeeeee ... myslim že sem byly šecky stejny

  superkarma: 0 22.06.2005, 16:52:54
 2. avatar
  [13] Žábina [*]

  nedávno jsem našla vzkaz, který jsem psala mamince bylo mi asi 16 let
  mami, je mi líto že s tím nesouhlasíš, ale na ten večírek prostě půjdu...znemožnila bych se před všemi kamarády. Jsem už dospělá a mohu si rozhodovat o svém volném čase....
  a tak dál a na konci
  prosím tě vyper mě to modré tričko a bílé kalhoty

  hlavně že jsem byla dospělá ale na praní mě byla maminka dobrá

  superkarma: 0 22.06.2005, 15:16:00
 3. avatar
  [11] Kekka [*]

  Mně absolutně dostalo, když mi tříletý syn k svátku matek přednesl krásnou a docela dlouhou básničku o maminkách a kytičkách. (pilovali to s dědečkem, abych o tom nevěděla). No a když mi k tomu přidal vlastnoručně malované srdíčko, tak jsem zaslzela. Jak dlouho bude ještě takhle roztomilý?

  superkarma: 0 22.06.2005, 10:26:43
 4. avatar
  [9] peda [*]

  Mám už dospělé děti - 26 a 23 let. Přesto velice často buď sama nebo i s nimi prohlížíme jejich fotky. Mám schované výtvory ze školky a ze školy, některé stále zdobí náš byt - obrázky, krásné keramické výrobky mé dcery, ubrousky. Když jsme všichni tři spolu, vzpomínáme jaké to bylo když byly malé. Dcerři nešla ve škole moc gramatika a tak jednou, když napsala ve slově KLÍČ tvrdé y, odůvodnila to slovy: vždyť je to příbuzné ke slovu ZAMYKAT. Co jsem jí měla na to říct? Zasmála jsem se a dnes se tomu smějěmě společně. A když mě rozlobil syn ,tak na mě začal pomrkávat jedním okem a tím mě vždy dostal.Bylo to krásné ale rychle to uteklo. Dnes se těším z devítiměsíční vnučky a vše se určitě bude opakovat.

  superkarma: 0 22.06.2005, 09:28:46
 5. avatar
  [6] tlustoprdka [*]

  Taky si čas od času prohlížím album s fotkama, kdy mi bylo dva, tři, čtyři roky. Jsou ještě černobílé a řekla bych, že jsou daleko hezčí než ty barevné. Takové bezstarostné, okouzlující. (ajajaj už mě to bere). Asi dnes zas vytáhnu album.
  Jo a naší byli taky sběratelé. Máme se ségrou hodně obrázků ze školek, školy (kdy se masově slavilo MDŽ, obrázky z natrhaného barevného papíru, z vaty, obrázky s obtiskama z brambor, obrázky malované voskovkama, přetřené tuší a pak vaškrabané, vánoční, kdy jsme fixou namalovaly větvičku a kolečko-jako baňku udělaly z lepidla a posypali rozbitou starou baňkou, jak jsme vystřihovaly záložky do knih, šily jehelníčky, pouzdro na brýle, zástěru ze šátků-to už jsme byly větší atd.) A pak obrázky jen tak. To když jsem byla u taťky v práci a čekala až půjdem domů, tak mě uchvátilo akvárko s rybičkama, tak jsem malovala akvárium na milion způsobů. A doma pak naše dvě korely a kaktusy.
  Ach jo, já chci být zase ta malinká holčička.

  superkarma: 0 22.06.2005, 08:31:12
 6. avatar
  [5] Esťa [*]

  Můj bývalý manžel a otec mých dětí byl kdysi vášnivý entomolog. Sbíral motýly a brouky a ty napichoval do takových speciálních krabiček. No a naše Míša chodila každý den z pískoviště a v tepláčkách nezapomněla vždy schovat taťkovi nějakého brouka, protože toho fakt ještě nemá! Byli to mravenci, berušky a kdo ví jaká haveť..no, co vám budu povídat...

  superkarma: 0 22.06.2005, 07:54:58
 7. avatar
  [4] Palita [*]

  Občas mě to takto popadne a vezmu krabici plnou dětských výtvorů od školky po školu a vzpomínám. Je mi přitom dobře a zároveň smutno, že to tak rychle uběhlo a že dnes už jsou skoro dospělí.

  superkarma: 0 22.06.2005, 07:51:24
 8. avatar
  [3] Landriel [*]

  Mili: já bohužel žádné takovéhle dojemné vzpomínky na dětství nemám, ale moje mě dojímá snad každý den, tak si to vynahrazuju teď. A i když je někdy divoká, umí být tak hodná a sladká, že je mi z toho někdy až do breku...

  superkarma: 0 22.06.2005, 07:39:10
 9. avatar
  [1] Trinitty20 [*]

  No toto pro mě fakt není, žádné ratolesti "zatím" nemám Ale taky si schovávám všechna přáníčka a dopisy od svého milého

  superkarma: 0 22.06.2005, 07:01:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme