Bulvár

Bude třetí svatba?

Tento příběh se netýká mé osoby. Já ještě vdaná nejsem, ale svého přítele si hodlám vzít aspoň jednou :)

Budu hovořit o Petrovi a Romaně, kteří jsou pro mě zajímavým párem. Vlastně čím dál zajímavějším. Je to víc jak pět let, kdy nám Peťa představil svoji přítelkyni Romanu. Malá blondýnka s drobným obličejem a brýlemi, nehorázně ukecaná, takže jsme se během prvního seznamování dozvěděli o ní a jejich seznámení úplně všechno bez jakýchkoli mezer. Jejich seznámení proběhlo v hospůdce v nedaleké vesnici, kdy "jako náhodou" je dohromady svedli jejich známí. Od Romany jsme se dozvěděli, že se jí Petr líbil už od první chvíle a ona Petrovi taky. Petr jenom beze slov kýval, aby nás v tom ujistil.

Po měsíci, kdy jsme se zase všichni přátelé i s tímto párem sešli, nás Romana šokovala tím, co vytáhla z kabelky. Svatební oznámeni. Všichni na to nevěřícně koukali s pusou dokořán, ale nikdo neřekl ani bú. Zatím, co se mužská většina odebrala na toaletu (aby se dozvěděli něco víc i od Petra), mě nechali napospas Romaně. Během pár minut jsem se dozvěděla, kde bude hostina, kolik bude asi chtít lidí a jaké má vybrané šaty. Po měsíci už všechno věděla. Moje hlava mi říkala, že to bude nejspíš její výmysl. Petr je spíše ušlápnutý stydlin a pravděpodobně jí všechno odkýval jako nám.

Do půl roka byla svatba. My jsme byli pozváni jako "odpolední" hosté, kdy už svatebčané měli po obědě a zábava se rozjížděla. Přijeli jsme zrovna v okamžiku, kdy unesli nevěstu a Petr se chystal k odjezdu. Ještě se zastavil u baru, dal si panáka a procedil skrz zuby, něco ve smyslu, jestli ji má jít vůbec hledat. Šel. A našel. V době jejich nepřítomnosti se nás snažila trochu zabavit maminka nevěsty a já pochopila, po kom Romana je. Udělali jsme úhledný štrúdl, abychom novomanželům naservírovali přání: Ať vám to vydrží, jste spolu šťastní a další otřepané fráze, které stejně neměli žádný vliv. Romana velice rychle otěhotněla a porodila Adélku, se kterou po třech měsících odešla a já dosud nevím proč. Jen co jsem se dozvěděla od ní, tak jí Petr zkazil život.

Ale asi ne tak moc, protože za rok přišli opět ruku v ruce s tím, ze se k sobě vrátili a čekají další miminko. Tentokrát byla svatba do dvou měsíců, aby Romana neměla velké břicho do šatů, které tentokrát byly skromnější než na svatbě první a vlastně i celá hostina se nesla v duchu spíše narozeninové párty. Přece jenom už jsme to všichni zažili.

Myslím, že ani maminky u slůvka "ano" neplakali. Tentokrát už se ani nevěsta neunášela. Nejspíš si byla jistá, že tentokrát už by ji Petr nehledal. Trochu v rozpacích a asi jako debil, jsem jim opět přála, ať jim to tentokrát vydrží a ať už se nezlobí a jsou na sebe hodní. Nevím co si podělali tentokrát, ale teď byla pryč až po půl roce od porodu Elišky a opět zažádala o rozvod.

Já se odstěhovala a tyto dva (Ano, po roce opět spolu) už tak často nepotkávám. Romanu jsem vlastně od druhého odchodu neviděla a pokud už se slezu s Petrem, přijde mi blbé se ptát na jeho exex manželku a současnou přítelkyni, proto odvádím téma rozhovoru k práci a k holkám. Jenom doufám, že nebudou pořádat třetí svatbu. To už bych jim asi jenom naivně popřála: Do třetice všeho dobrého... Seboosis

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

No, aspoň se ti dva nenudí. Pořád nějaké vzrušení. Zdalipak není ta Romana hysterka? Simona

A vy byste si, milé čtenářky vzaly svého muže podruhé? Napište na adresu:

redakce@zena-in.cz

   
26.07.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [6] Dana13 [*]

  Tak to pojmy moderní formou - svatební e-shop apod. ať nemáš starosti

  superkarma: 0 26.01.2013, 10:59:54
 2. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Věrulinka — #4 Ta tchýně to věděla, že nevěsta byla 2x vdaná a věděla i proč se rozvedla. Nevadilo jí ani, že je snacha o 7 let starší než jejich syn. Vím, že ji měli s manželem moc rádi a těžce nesli, když jejich syn šel po čase za jinou.

  superkarma: 0 26.07.2010, 20:36:36
 3. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  OlgaMarie — #3 dobrá kamarádka Sml68

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #5
  superkarma: 0 26.07.2010, 17:23:29
 4. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Vyprávěla mi v práci kolegyně po svatbě svého syna, jak ji tam naštvala jedna kamarádka nevěsty. Opila se a nevěstě s pláčem přede všemi vyčetla, že zatímco je sama stále svobodná, ona se už vdává potřetí!

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #4
  superkarma: 0 26.07.2010, 16:59:13
 5. [2] Seboosis [*]

  vanusak — #1 On je proste takovy tydlim a kdyz se ho kluci ptali, proc si ji bere podruhe, tak rikal, ze ji porad miluje. Srdci neporucim. Ja se do toho radsi nemicham, nejsem si jista, ceho vseho je Romanka schopna.Sml80

  superkarma: 0 26.07.2010, 15:13:33
 6. [1] vanusak [*]

  No, tak Petr by potřeboval nějakou facku, aby se probudil, si myslím... Pardon, ani ho snad nelituju, když je tak hloupej. Jen nevím, proč si s ním o tom někdo nepromluvíte otevřeně. Sml80

  1. na komentář reaguje Seboosis — #2
  superkarma: 0 26.07.2010, 15:04:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme