Určitě to znáte. Ve chvíli, kdy máte ucpaný nos, nedýchá se vám dobře, v noci chrápete, neustále vás bolí hlava a necítíte doslova nic. Vše je zapříčiněno vysušenou nosní sliznicí, na kterou každý den doslova útočí suché ovzduší klimatizovaných místností, kouř, chladné počasí a vítr.

Takovému prostředí se nevyhneme, ale měli bychom alespoň užívat přípravek, který umožňuje uchovat nosní sliznici její přirozenou samočisticí funkci. Nesprávně fungující sliznice je totiž vhodným prostředím pro přemnožení virů a bakterií s následným vznikem rýmy. Nadměrná zátěž nosní sliznice přispívá také k nárůstu alergických onemocnění.

„Zejména v dětském věku, ale i u dospělých, se často změny na nosní sliznici a s nimi úzce souvisejícími vedlejšími dutinami nosními stávají chronickými. Předcházení zánětlivým komplikacím spočívá především v udržování dostatečného zvlhčení nosní sliznice. Pro regeneraci je nutno zabezpečit dostatečný  přístup vzduchu k postiženým sliznicím. Stav nosních sliznic a dýchání je možno aktivně podpořit,“ říká MUDr. Zuzana Blechová, specialistka na dětská respirační onemocnění.

Příznaky suché nosní sliznice účinně zmírňuje Olynth Ocean Spray s příjemným heřmánkovým aroma.

Olynth Ocean Spray je také efektivním prostředkem proti tvorbě nosních usazenin a strupů. U malých dětí pomáhá snadnějšímu dýchání nosem.

Přípravek Olynth Ocean Spray patří do kategorie nosních sprejů založených na bázi roztoků solí, ale má jedinečné složení. Obsahuje natrium-hyaluronát, přírodní látku, která se vyskytuje v různých částech lidského těla, například v lidském oku či v pupeční šňůře. 

Složka přírodního původu (natrium-hyaluronát) navíc podporuje hojivou aktivitu narušené nosní sliznice. Proto je velmi vhodný právě pro citlivou nosní sliznici a lze jej užívat dle potřeby bez časového omezení.

Olynth Ocean Spray se prodává ve formě nosního spreje s dávkovačem a obvykle se užívá několikrát denně 1-2 vstřiky do každé nosní dírky.

Reklama