boty

Meteorologové hlásí příchod mrazů, takže se konečně dočkáme zimy. Teploty spadnou pod bod mrazu, i když sníh (zatím) padat nebude. Nic moc pozitivního. Nebo přece jen? Můžeme vytáhnout boty s kožešinkou, které jsou pro suchou zimu ideální.

Konečně je tady zima. Pro někoho dlouho očekávaná (dobrá) zpráva, pro jiného nepříjemná představa promrzlých nohou. Když je zima od nohou, je zima po celém těle a naopak s nohama v teple snášíme chlad mnohem lépe. Odložme tedy tenké elegantní botičky a obujeme si „pořádné“ boty s kožíškem uvnitř, které nás nejen příjemně zahřejí, ale jsou i velmi módní.

Když budou kožené a s masivní podrážkou, tím lépe.

Proč právě kůže? Na to je poměrně snadná odpověď: V botách ze syntetických materiálů se noha více potí a snáze prochladne, zatímco kůže „dýchá“, přizpůsobí se noze a ani časté nošení jí neubere na kráse. Naopak, dodá jim zajímavou patinu.  

Jaké modely jsou teď in. Kromě oblíbených „válenek“, které se už dlouho drží na výsluní, si můžete z celé řady typů. Od polo-kotníčkových, přes kotníčkové, až po vysoké boty, které nahradí kozačky. Vnitřní kožešinová část boty se dá ohrnout a vznikne tak lem jako jako výrazný ozdobný prvek.

Nosí se boty podobné „pracovním“, motorkářským, ale i modely ryze ženské s podpatky, takže si vybere každá podle svého vkusu a životního stylu.

V barvách vedou hlavně přírodní odstíny, ale i barvy, které působí jako vyšisované.

K čemu takové boty nosit? Nejlépe vyniknou s úzkými džínami, nebo teplými legínami, které se dají zastrčit do bot. Ani milovnice sukní se jich nemusí vzdávat. Boty s kožešinou vypadají skvěle s pletenými punčochami, nadkolenkami, či různými návleky.

Foto Facebook Baťa, Sorel, Deichmann

Čtěte také:

Reklama