takhle daleko došlo situace s bydlením u čtenářky s nickem Kytinkak. Bydlení s rodiči není žádný med. Jak to nakonec dopadlo a v čem museli žít, než našli lepší bydlení, to už se dočtete v této čtenářské novince

Přeji krásné ráno všem žen-inkám i tobě Danuš. Když jsme se s manželem před x lety brali, bydleli jsme u jeho rodičů, což nebyl vůbec žádný med. Situace došla tak daleko, že buď se odstěhovat, nebo rozvést.

Naštěstí podnik mého manžela byl v té době tak hodný, že nám dal byt v podnikovém baráčku, kde bydlely dvě rodiny. Vydrželi jsme tam asi rok. Běhali nám všude myši, po domě krysy. No, zážitek hrozný. Co já nespala nocí v panické hrůze, že to poleze po mě nebo dokonce po našem miminku, které jsme v té době zrovna měli.

Rodina pod námi, nakonec také baráček opustila. My jsme tento byt vyměnili za krásný, velký, sice také na vesnici, ale je tu vše. Škola, školka, tělocvična, pošta, obchod, blízko vlak, autobus. Tam v té vesničce nebylo nic, jen všude daleko, mnoho rómských občanů a do školy a školky se muselo jezdit do města a k lékaři moc daleko. Takže žádná výhra.

Jsem ráda, že jsme mohli to hrozné bydlení vyměnit za takové hezké, co máme teď, kde mám krásnou velkou zahrádku, máme garáž a je tu vše.

Vaše Kytinkak

Milá Kytinkak, to by mě zajímalo, kdo s vámi vyměnil svůj krásný byt za váš hrozný?

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Jaké máte zkušenosti s výměnami bytů?

  • Myslíte si, že se ještě dnes dá byt vyměnit? Zkoušela jste to?
  • Vyměnila jste někdy byt? Větší za menší, nebo naopak? Vyhovoval vám? Co jste na něm musel všechno předělat, aby splnil vaše představy?
  • Zúčastnila jste se někdy dokonce více směny?
  • Proč se podle vás výměnou bytů nezabývají realitní kanceláře?
  • Byla byste ochotná za dobrou výměnu něco zaplatit?
  • Myslíte si, že výměny bytů už jsou přežitkem, nebo řešením do budoucnosti?
  • Jak jste spokojená se svým bydlením? Měnila byste?

Napište nám o svých zkušenostech, vyjádřete nám svůj názor k této problematice, podělte se s námi o příhodu s výměnou.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama