Bulvár

Buď se kuřákovi vyhnu, nebo kouřím s ním!

Je to smutné, ale kouřím 40 let… stále si říkám… pokud mi chutná kouřit, jsem relativně zdravá!

Váhu si držím od svých 15 let – 58 kilo, jsem vitální babka a hrozně mi vadí připomínky kvůli kouření. Traduje se, že kuřáci jsou sobci! V čem ale??? Zdraví si údajně ničí sami sobě a to že někdo čichá jejich „smrady“, dělá dospělý jedinec dobrovolně.

Buď se kuřákovi vyhnu, nebo kouřím s ním! Jak jednoduché!

Pokud jsou v kuřácké rodině dítka (můj případ), zásadně nekouřím doma, ale venku nebo na balkoně. Zrovna tak i ve svých těhotenstvích jsem nekouřila, dá se to překonat! Děti vyrostly, odešly… syn je nekuřák, dcera kouří (smůla).

Restaurace dneska jsou i pro nekuřáky, díky Bohu… každý si může vybrat, co chce, kde je mu dobře.

A námitky – kouření na autobusových zastávkách, nádražích apod… hmmm… co zplodin tam lidé nadýchají, to snad není třeba rozvíjet.

Čirou náhodou jsem se dostala na stránky WM.magazínu, kde lékaři vyloženě píší, že kuřák nemůže dostat rakovinu plic! Každý se zeptá, proč to tak je. Plíce kuřáka se obalí hlenem, a když se v nich usadí rakovinotvorné částice, tak je prostě vykašle, nemohou se „zahnízdit“. Článek jsem donesla do Fakultní nemocnice HK mému otci, který tam byl hospitalizován, sestry z toho byly udiveny.

Ale to jsem odbočila… Myslím si, že kuřácký smog je příliš diskriminovaný. Že to je taková berlička na nemoci, které lékaři nemohou rozpoznat, a tak vše se svádí na nikotin.

Dovolím si napsat svůj pravdivý příběh ze života. Napíši ve zkratce!

Šla jsem k zubaři, aby mi udělal implantáty… ano vše OK… napíchal injekce, které hrozně bolely, brousil zdravé zuby… broušení bolelo, a když došlo k závěru, položil mi otázku: „Kouříte“? Odpověděla jsem  - ano! Jeho reakce byla: „No to máte z toho kouření, neboť se stahují kanálky a anestetikum se nedostane tam, kam má!!!! Byla jsem z toho v šoku a hned jsem si řekla, že se na kouření vybodnu!

Jenže jeho práce byla špatná, pod obroušené zuby jsem dostala záněty, a tak musely jít všechny ven. Tedy šla jsem ke svého obvodnímu zubaři a vypravuji mu, co mi řekl  odborník!!!! Klepala jsem se hrůzou… řekl mi: „Paní, nebojte se, kouření s tím nemá nic společného, prostě neumí píchat injekce a neudělal to dobře!" Byla to 100% pravda. Tím chci jen naznačit výmluvy lékařů na naše kouření.

Prostě můj názor a můj závěr.

Kuřáci nejsou sobci, nikomu nevnucují, že by měl kouřit! Oproti tomu nekuřáci stále „kafrají“ nekuř a pod… baští čokolády, chlebíčky, jsou líní chodit pěšky, mají také svoje negativa!!!

A hučím já snad do nich, aby nejedli sladkosti, ať nečučí na seriály a jdou raději na procházku, ať nesmrdí autama a jezdí na kole, a pod…

Je to na dlouhou úvahu… je spousta jiných věcí, které nám krátí život, ale každý to vidíme jinak. Tak kdo je tady vlastně sobec, kdo koho omezuje???

Přeji všem krásný den.
pastel.ka


Děkujeme za velmi zajímavý a otevřený příspěvek.

Co na něj říkáte, ženy-in? Souhlasíte s názorem, že kuřáci nemohou dostat rakovinu? A že nejsou sobci? Napište mi o svých názorech a zkušenostech s kuřáky a kouřením na redakce@zena-in.cz!

   
06.08.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [13] agnes437 [*]

  Tak s tím mohu jen souhlasit. Pravidelně kouřím svých dvacet denně a u doktora jsem nebyla deset let. Všechny ty protikuřácké kampaně mne rozčilují. Jsem i tolerantní ke kouření svých dcer. Proč jim zakazovat, to co já mám ráda ? Když si na cigarety ušetří z kapesnéhonebo si na ně vydělají na brigádách, tak proč by nekouřily.

  superkarma: 0 10.05.2010, 16:35:25
 2. [12] Bellana [*]

  pastel.ka: Mrkla jsem na ty stránky a musím říci, že o věrohodnosti jejich závěrů dost pochybuji.

  superkarma: 0 06.08.2007, 23:26:51
 3. avatar
  [11] pastel.ka [*]

  ještě si dovolím napsat odkaz ohledně to ho WM- magazínu, ohledně rakoviny plic.
  Najdete to na www.mwm.cz v rubrice -zdraví, ve starších článcích z loňského roku. Co jsem napsala, není z mojí hlavy.

  superkarma: 0 06.08.2007, 22:44:11
 4. avatar
  [10] polgara [*]

  pastel.ka: spřízněná duše

  superkarma: 0 06.08.2007, 22:31:20
 5. avatar
  [9] paníliška [*]

  Inu, každý si svůj zlozvyk musí nějak zdůvodnit.

  superkarma: 0 06.08.2007, 17:15:42
 6. [8] r1911 [*]

  Celý den si člověk větrá v místnostech a pak stačí propást ten moment, kdy on vyleze a hne dje po čistém vzduchu.
  V našem městě fungují jen dvě nekuřácké restaurace, ale chodím do nich moc ráda. Tuhle v normální restauraci seděli u vedlejšího stolu dva kuřáci. Dojedli a pak si zapálili a povídali si, že jídlo by si kouřem nekazili. Ale že v tu chvíli jedli jiní u okolních stolů, tomu říkám bezohlednost. A nekuřácké místnosti u nás v restauracích někde jsou, ale vždy až za těmi kuřáckými, tedy nejdříve projít a nasmrádnout...

  superkarma: 0 06.08.2007, 15:25:36
 7. [7] r1911 [*]

  Tak jednoduché to bohužel není. Jsem nekuřačka, moje matka je silný kuřák. Nesnášela jsem ten smrad, a to nejdříve kouřila jen v kuchyni a pak už jen na balkoně (kouřili i v sousedních bytech), ale smrdělo jí to z vlasů, z oblečení, z dechu... Přestěhovala jsem se do jiného paneláku - soused bydlící o patro výš kolmo od nás chodí hulit na balkon, doma nesmí, tak otravuje smradem ostatní. On vyleze a všichni okamžitě zavírají okna. Problém je v tom, že on tam sedí večer co večer tři hodiny v kuse. Nad ním a vedle něj bydlí astmatici, opakovaně jsme ho žádali, ať tam nekouří, ale prý ho omezujeme. Ale že on omezuje několik rodin zároveň, to nechce slyšet.

  superkarma: 0 06.08.2007, 15:22:24
 8. avatar
  [6] V.Nováková [*]

  arjev: tak takovou paní doktorku jsem měla taky...už je pár let po smrti i když byla mladší než já! Když vylezla z toho jejich kutlochu tak smrděla jako starý bufeťák.....nic jsem nikdy neřekla, byla to má závodní lékařka...dnes už bych pusu nedržela !Jo a ještě jen tak na okraj, víte jak se u nich doma malovalo , tak , že se nesundávaly ani obrazy ze zdi...ojelo se to kolem nich, no, ale o mrtvých jen dobře !

  superkarma: 0 06.08.2007, 14:45:02
 9. avatar
  [5] femme [*]

  Bellana: to mě taky dostalo ti kuřáci už fakt nevědí, jak ten svůj zlozvyk okecat

  superkarma: 0 06.08.2007, 12:14:33
 10. avatar
  [4] MicinkaM [*]

  aha: moje řeč

  superkarma: 0 06.08.2007, 12:11:44
 11. avatar
  [3] aha [*]

  Závidím vám tu "vitální babku" , ale jinak, víte, práva jednoho končí tam, kde začínají práva někoho jiného, čili, mně je jedno, jestli si někdo kouří a kazí si tím zdraví (opravdu nevěřím, že se plíce zahlení a kouření je vlastně v pohodě), ale vadí mi to v momentu, kdy někdo kouří přede mnou a kouří mi pod nos, protože pak už mi to vadí. Stejně jako ne všechny restaurace mají nekuřácké místnosti a pokud ano, tak stejně musím projít nějdřív tou "většinovou" kuřáckou místností, nasmrádnu a pak už mi to zase vadí.

  superkarma: 0 06.08.2007, 11:48:48
 12. [2] Bellana [*]

  Dobrý vtip s tou rakovinou plic. Můj otec byl silný kuřák a zemřel na rakovinu plic v šedesáti. Asi jeho plíce nevěděly, že ji nemají dostat, protože jsou obaleny hlenem.

  superkarma: 0 06.08.2007, 11:28:14
 13. avatar
  [1] arjev [*]

  Nejvíce mě dostala paní doktorka,která promlouvala jednomu pacientovi do duše jak je škodlivé kouření,jací jsou kuřáci špatní. A když jsem jela kolem jedné restaurace a stavila se na zmrzlinu,báňala jednu za druhou

  superkarma: 0 06.08.2007, 11:22:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme