.

Buchlovice rozhodně musíte vidět

Cestování

Buchlovice rozhodně musíte vidět

Máme za sebou třetinu prázdnin, někteří už na dovolené byli, jiné volno teprve čeká.  Pro ty první mám tip na víkend a pro ty, které volno teprve čeká, možná i na týden dovolené v ČR.

Tím tipem jsou Buchlovice, slovácká vesnice nedaleko Uherského Hradiště. Krásná příroda Chřibů, historické památky, přírodní koupaliště, lázně a v neposlední řadě množství kulturních akcí.

http://www.buchlovice.cz/

 

Nejvýznamnější památkou Buchlovic je barokní zámek z přelomu 17. a 18. století, který nechal vybudovat  Jan Dětřich z Petřvaldu, pán na Buchlově, pro svou manželku italského původu Anežku Eleonoru z Colonna-Felsu, aby jí zámek připomínal slunnou Itálii. Zámecká zahrada a park vznikaly současně se zámkem a dnes tu můžete obdivovat exotické a vzácné stromy.  A také množství pávů, zvyklých na turisty tak, že se někdy nechají krmit z ruky. Prohlídku můžete zakončit návštěvou Galerie vín, která je umístěna v budově zámku.

Nad Buchlovicemi na kopci Modla stojí dominanta okolí, goticko-renesanční hrad Buchlov. Hrad je jedním z nejstarších na Moravě, býval v majetku krále a od 16. století patřil významným šlechtickým rodům, posledními majiteli panství byli Berchtoldové.

http://www.zamek-buchlovice.cz/

 

Na památku jednoho z příslušníků rodu Berchtoldů, Leopolda Berchtolda, byly přejmenovány i nedaleké Lázně Smraďavka na Lázně Leopoldov. A proč Smraďavka? Nacházejí se zde sirnaté prameny, jejichž léčivé účinky využívali lidé už v minulých stoletích, a které daly jméno celému údolí.

Nejsou tu kolonády, není tu množství restaurací a barů, ale najdete tu malý areál uprostřed přírody, Centrum regenerace, s bohatou nabídkou procedur, možnostmi výletů po cyklostezkách, můžete navštívit 1 km vzdálený koňský ranč nebo přírodní koupaliště.

www.lazneleopoldov.eu

 

A kulturní program? Probíhá Buchlovské hudební léto, takže např. 23. 7. můžete slyšet v buchlovickém amfiteátru Pražský výběr, začátkem srpna proběhne již 16. ročník festivalu Buchlovská svíca - letos tu vystoupí Vlasta Redl, Marie Rottrová, Vladimír  Mišík & ETC BAND a další.

 

Mne osobně nejvíc zaujala akce plánovaná na 24. 7. – III. ročník festivalu česneku „Ve jménu česneku“. Jen tak namátkou vybírám z programu: Česnekový běh zámeckým parkem, soutěž čichačů Voňavá ulička, soutěž dětí O nejsmradlavější dítě …

 

Skoro jsem litovala, že jsem navštívila Buchlovice o uplynulém víkendu.

   
22.07.2004 - Zahraničí - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [12] klér [*]

  Dost opožděně reaguji na článek o Buchlovicích, ale narazila jsem na něj náhodou. Navštívíla jsem je loni v květnu s partou přátel. V té době se konala v parku buchlovického zámku akce Kosecké zpívání.
  Prodloužený víkend jsme strávili přejezdem Chřibů na kole i další den po okolí a v neděli od časného rána jsme byli v parku buchlovického zámku, kde se kosila tráva ... je to tak úžasný zážitek, že jej ted momentálně několika větami nemohu popsat, snad někdy příště - letos bude 10. ročník

  superkarma: 0 25.01.2005, 15:33:03
 2. avatar
  [11] elfos [*]

  superkarma: 0 28.09.2004, 10:08:46
 3. avatar
  [9] Dudlajlama [*]

  Simbo, hned bych zajela, vubec mam z CR velke mezery a spoustu mist jsem nevidela , ted uz to asi nedohonim.

  superkarma: 0 22.07.2004, 19:42:52
 4. avatar
  [8] kubikm [*]

  Simbo, krásné
  byli jsme tam vloni a před tím jsme byli i na hradě Buchlov
  ej od Buchlovááááá.....

  superkarma: 0 22.07.2004, 17:34:18
 5. avatar
  [7] Olina [*]

  Tak tady jsme byli loni na kolech první prázdninovej tejden. Přijeli jsme k zámku a podle otevírací doby byli přesvědčený, že mají otevřeno, jenom nám bylo divný, že v pokladně nikdo není. Po docela dlouhým čase nám došlo, že je posledního června a že teď nevím jestli to bylo pondělí, že v pondělí mají až od července. Tak jsme si aspoň prohlídli park a zámek zvenku. :-)))

  superkarma: 0 22.07.2004, 13:13:49
 6. avatar
  [6] Florencie [*]

  Vypadá to že už mám program na přicházející víkend! Díky za inspiraci!

  superkarma: 0 22.07.2004, 10:57:36
 7. avatar
  [2] Palita [*]

  Byli jsme zde na výletě, je tam opravdu krásně

  superkarma: 0 22.07.2004, 07:59:01
 8. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Je tam pohrbena mamincina maminka, moje babicka, kterou jsem nikdy nevidela. Moje mama osirela v peti letech. Cely svuj zivot moc chtela na hrob sve maminky, ale nejak se nenasel nikdo ochotny zavezt ji tam. To prani ji zustalo nesplneno.... A tak mi tam tu moji babi pozdravujte!

  superkarma: 0 22.07.2004, 00:44:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme