Moje první zkušenost s experimenty jsem zažila v útlém věku 5let, kdy můj otec dostal nápad, že mi k narozeninám daruje tehdy moderní mikádo s takovou velkou vlnkou vytvořenou z patky. Mně se to líbilo - hlavně ta vlnka.

Cestou domů, jsme potkávali sousedy který mi můj nový účesek chválili a každý najednou měl neodolatelné nutkání hladit mě po hlavě a na tu super vlnku si šáhnout. A než jsme dorazili, vlnka byla ta tam.

Druhý pokus opět vykvetl v hlavě otce, který si říkal, že bych měla přivítat maminku - byla 2 roky v zahraničí - novým účesem. Nechal mi tentokrát udělat trvalou. Maminka po překonání prvního šoku chytla druhý dech, vzala nůžky a já byla na ježka.

Pak se naše sousedka z protějšího bytu začala vyučovat kadeřnicí a jelikož jsem měla dlouhé vlasy, poprosila mě, zda bych ji nemohla dělat model, protože si potřebuje nacvičit pár věcí ohledně stříhání, ale že prý nemám mít strach že stříhat nebude. Souhlasila jsem. Sešli jsme se ve sjednaný den u ní v bytě, posadila jsem se na předem připravenou židli a čučela ven z okna a semtam jsme prohodila nějakou tu konverzační frázi. A jak byla sousedka v euforii, že ji to jde moc dobře, popadla nůžky a jednu střihla (mně né, ty vlasy). Se zděšením jsem cukla a to jsem tomu nasadila korunu. Dlouhý zarovnaný vlasy dostaly extravagantní nádech ve tvaru zoubku.

Od té doby jsem se zapřísahala, že mi na hlavu nebude nikdo nic dělat. Ale asi jsem to nevyjádřila moc jasně. A tak si příroda - odvolávajicí se na mou větu kde zní, že "NIKDO" (ona přece není Nikdo) - s mým hárem trochu pohraje. Nejdřív se začaly třepit, né na dva konečky ale i více. Pak se začala měnit barva.To že se lidem časem vlasy začnou tmavnout je jev přirozený. Mně se ale vlasy začaly zesvětlovat. Z původních tmavých hnedo-černých se pomalu stala kaštanová a ve předu mam světlý pruh melíru který je skoro zrzavý.

Nejhorší však mělo teprve přijít. Vlasy se lámaly a krepatily se. A před půl rokem mi na šišulce vyrašil ježek. Prostě moje hlava usoudila že těch vlasů mam na hlavě málo (nemám) a rozhodla že je třeba stav napravit náborem nových vlasů. Ježeček rostl a rostl až z něj je dneska 15cm pramínek který se nedá dát ani do culíku ani do copu a jen tak se bohémsky poletuje.

Na krátko se stříhat nechci, protože si pak připadám jak mužatka a dlouhé nestojí ani za prd. A pak se ptáte proč furt nosím různý čapky a šátečky, PROTOŽE MUSÍM!

zdraví bubidani

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Nebyla by nějaká fotečka? :)


Co jste kdy měly na své hlavě vy?

Takové je dnešní téma! Pište mi, jakými experimenty jste si prošly. Posílejte i fotografie!

  • Jak jste na tom s experimenty?
  • Jste konzervativní, nebo se rády vrháte do razantních změn?
  • Co jste kdy zkusily? Červenou, modrou, růžovou, oranžovou, zelenou?
  • Byla to neobvyklá barva, neobvyklý střih?
  • Co byste se svými vlasy nikdy neudělaly?
  • Jaký byl výsledek vašich pokusů?
  • Jak jste se z experimentů poučily?
  • Pošlete mi fotografie!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: vlasy

Těším se na vaše příběhy! Vaše příspěvky budu během dne zveřejňovat na našich stránkách, autorka jednoho z nich bude odměněna!

Můžete získat třpytivé 400ml hydratační tělové mléko s vitaminem E a třpytivý lesk na rty od Avonu.

Avon tělové mléko a lesk

 

 

Reklama