Zdravím do redakce a čtenářky.Vařím moc ráda, vařím z čerstvých surovin a kdyby to šlo, všechno bych dělala růčo fůčo jako za starých časů, kdy se jídlo vařilo i několik hodin.

Baví mě to a jídlo dokonce pak je i stravielné, ba někdy i chutné. Ale, Bůh někde nadělil a někde ubral. A mně ubral na schopnosti péct cokoliv sladkého a cokoliv co se má kynout.

A můj přirozený odpor ke všemu průmyslově vyrobenému jídlu mi brání ke koupě cukroví z obchoďáku. Nehledě na cena/výkon.

Zkouším péct jednošší věci dle podrobně popsaných receptů a stejně je výsledek pokaždý jiný - avšak jedno mají vždy společný - nedá se to jíst.

Proto, když dostane rodinná armáda spásy chuť na něco sladkého, spoléhám se na koupené již hotové listové těsto. Stejně tak to dělám i o Vánocích. Rozvalím listové těsto, vykrojím, dám péct, a ta půlka která se mi nespálila obalím do moučkového cukru. Docela chudý Vánoce říkáte si...
A tak se nadpřirozenu zřelo mého neštěstí a seslal mi do života super čilou babču "od vedle", která už je v důchodu, ale za mlada se živila cukrařením. A tak svátky trávíme spolu. Já udělam salát a ona napeče.

Jo dámy, co vám budu povídat, nejlepší cukroví je to, které nemusíte péct :-)

zdraví bubidani

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Já mám tohle s domácími bramborovými knedlíky a s rýží. Knedlíky buďto nahradí známý míček hopík, nebo se zcela rozpustí. A rýže je buď pěkně křupavá, nebo je to nákyp. Nevím, asi karma. Hlavně s humorem. Míša

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama