.

Bubidani: Dovolená s úrazem

Cestování

Bubidani: Dovolená s úrazem

Zdravím všechny čtenářky a redaci ŽI.

V naší firmě jsem bažant, rozumějte tak, že nemám rodinu ani děti. A proto na dovolenou mají přednostní právo právě kolegové s dětmi a rodinou jelikož prostě neví co s dětma o prázdninách a nemají je kdo hlídat. A tak se na mne dostává řada až na začátku září, když je to největší teplo a sluníčko pryč. A mne, jako člověka milujicí teplo, to moc mrzí, ale co se dá dělat. V tom nekompromisním boji o volno se mi však podařilo vměstnat si týden volna na svůj každoroční voraz do Vizovic na Masters of Rock. Povím vám tedy alespoň o tom.

Jezdíme tam každý rok s partou přátel. Soubor 6 "spacích" stanů a jednoho "společenského" se tyčí na vrcholku kopce. Vybrali jsme toto místo pro jeho odlehlost a klid, a taky pro případ, že vás zavolá příroda, se nemusíte brodit kilometrovou trasou plnou stanů a přeskakovat šňůry. Letos jsme si přáli krásné počasí, a asi si to přálo víc lidí a tak nám počasí opravdu přálo... až moc. Po 4 dny bylo slunečno, teplo a obloha modrá jak to bývá v úvodní znělce v Simpsnech. Bylo takové teplo, že nás u pódia kropily proudem studené vody z požární hadice. Mnozí trávili veškerý čas u "jednoho oroseného" a hudbu poslouchali z povzdálí. Čekali jsme na déšť jako na smilování boží. A on opravdu poslední den přišel.

A protože jsme stanovali až na kopci, dlážděná cesta tudy nevede, rozhodli jsme že nebudeme riskovat loňský blátový svalom po zadku, a že celý kopec obejdeme po asfaltové silnici.
Moje kamarádka jako magnet na smůlu, obzvláště v tomto období, si každý rok domů přivezla nějaké malé zranění. Letos se ji zatím nic nestalo a tak jsme si říkali že se asi smůla unavila. Jenže neříkejme hop dokud dovolená neskončí.

Tak jsme se tak vraceli z posledního koncertu, který měl celý festival ukončit. V prostřed cesty kamarádku zavolala příroda a prostě si nutně musela odskočit a krom baráků a zaparkovaných aut okolo nebylo žádné křoví, rozhodla se, že  ji křoví bude dělat jedno nešťastné auto. Nevím jakou náhodou, ale zrovna když se usedala a ulevovala si, přibližoval se k autě jeho majitel, který netušil co se jeho miláčku zrovna děje za kufrem. A tak jsem kamarádku pobízela k rychlosti že se někdo blíží. Kamarádka ve stresu rychle natáhla gatě a najednou zničeho nic spadl a udělala si něco s kolenem. Když knám dorazil majitel, s podezření že jsme mu chtěli vykrást auto, jsme mu vysvětlili že se jedná o omyl a vše mu s rudou barvou v tváři vysvětlili situaci. Bral to sportovně a jelikož se kamarádka bolestí ještě pořád ležela na chodníku. Optal se zda může odjet. Ona se nemohla zvednout a v afektu ho ještě okřikla že nesmí. Nakonec to skončilo 3 týdení marodkou a společnost ji dělá krásná ortéza a berle.

Tak i tak může vypadat "povedená" dovolená. Doufám že jste se všechny vrátily z dovolené celé aby to tu nezelo prázdnotou.
bubidani

Text nebyl redakcí upraven.

Inu z dovolených si vozíme různé suvenýry.

A co se na dovolené přihodilo vám?

redakce@zena-in.cz

lupa

   
20.08.2010 - Doma - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] bubidani [*]

  když někdo jede lozit po skalách, je to adrenalinový sport a očekává se, že je velká pravděpodobnost že se zraní, jaka je pravděpodobnost zranění když se jdeš vyčůrat? :-)

  superkarma: 0 31.08.2010, 21:01:32
 2. avatar
  [1] Japina [*]

  Čekala jsem větší tragédii. Známý si před pár lety na dovolené v Alpách přetrhnul obě achilovky, stahoval ho vrtulník (ne z kůže, ale ze 7000 m), pak operace, naštěstí všechno pokryla pojišťovna a on už znova horolezuje.

  superkarma: 0 20.08.2010, 15:34:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme