Rodina

bubidani: Bylo to velké zklamání!

Tak první vydělané peníze jsem dostala ve svých 13 letech, kdy jsem o celé prázdniny hlídala sestřenky. A hned jsem si běžela koupit walkmana! Já vám na to byla tak hrdá.

Skutečný plat ze zaměstnání jsem ale dostala až za mnoho let později. A musím se přiznat, že si mnohem raději vzpomenu na tu letní brigádu se sestřenky. Tato slavná výplata mi byla vyplacena v jedné reklamní agentuře kde jsem pracovala jako "grafik".  Byla jsem čerstvý absolvent. Chtěla jsem tam pracovat i přes to, že odměna byla malá oproti oborového průměru, chtěla jsem tvořit reklamy, chtěla jsem se naučit něco v oboru a prostě nějak začít. Po měsíci práce elán docela utichl a pracovní náplň, kterou jsem viděla tak růžově, se změnilo v holka na všechno, archivařky a vařkafe. No stručně řečeno, abych nevybočila z tématu, velké zklamání.

O to větší zklamání když jsem viděla tu částku na výplatnici. Nejen že tam nebylo to co mi bylo slíbeno (jasně, co není psano není dáno, a já husa blbá jsem naletěla, prý že chtějí, aby se neplatilo tolik daně...pokus o podvod, ano, ale vysvětlete to zaslepené absolventce která prostě chtěla dělat reklamy). Dostala jsem tedy na ruku částku 7.500,-

Tuto první výplatu jsem utratila tak, že jsem 5.000,- dala na nájem, investovala 2.000,- na dojíždění a stravné, za 200,- jsem pozvala kamarádku na kafe abych se mohla svěřit a shodila ze sebe všechen ten vztek a 300,- jsem rozfofrovala ani nevím jak. Nutno podotknout, že jako člověk registrovaný na ÚP, na mě zaměstnavatel ještě dostal podporu 4.000,- na měsíc.

A i přesto jsem tam vydržela pracovat 3,5 let, naučila jsem se co jsem potřebovala (i když tajně, jinak by mne k tomu nepustili) a hezky jsem jim s rozběhem nakop...eh zamávala.

Přeju hezký den a mnoho zdaru budoucím absolventům co se chystají hledat práci, aby se nenchali nachytat jako já.
bubidani

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Mým prvním zaměstnavatelem byla taktéž agentura a dojmy z první výplaty, jejíž výše byla jiná než slibovaná, byly podobné! Nezapomenu na ten vztek!


Tématem dnešního dne je Vaše první výplata.

 • Vzpomenete si, co jste si koupili za svou první výplatu?
 • Nebo vás ta první pořádná odměna teprve čeká?
 • Měli jste jasno, co si koupíte?
 • Utratili jste celou svou první výplatu?
 • Koupili jste něco někomu jinému než sobě?
 • Jak byste naložili s první výplatou nyní?

pište na redakce@zena-in.cz

předmět: výplata

Těším se na vaše příspěvky! Jeden z nich ocením pěknými dárky.

Odměnou bude tentokrát tělové mléko Vichy a sprej pro zářivý lesk vlasů od Avonu.

Vichy

 

lupa

   
11.08.2010 - Finance a práce - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] bubidani [*]

  http://portal.mpsv.cz/sz/local/uh_info/infoupuh/apz

  a protože pan řídící měl známosti, uhádal to na absolventa obtížně umístitelného... koukam ale že to činí 9000,- buď se to změnilo, nebo jsem jim dělala půl roku zadara a ještě s úrokama, ách jak já byla blbá Sml52

  superkarma: 0 11.08.2010, 14:01:56
 2. avatar
  [3] mio [*]

  enka1 — #1 ÚP dává příspěvky zaměstnavatelům, kteří zaměstnají uchazeče evidované v ÚP. Ale je tam nějaká omezená doba, tuším pár měsíců..

  superkarma: 0 11.08.2010, 13:38:31
 3. avatar
  [2] bubidani [*]

  Nene, podporu dostával zaměstnavatel, a jelikož to činilo 4000 z 7500 byla jsem jim levnou pracovní silou - to byla akce ze strany ÚP, na to aby firmy zaměstnávali lidi již registrované (aby oficialně klesla nezaměstnanost).

  superkarma: 0 11.08.2010, 11:43:27
 4. avatar
  [1] enka1 [*]

  Tys byla na ÚP i v práciSml80?

  1. na komentář reaguje mio — #3
  superkarma: 0 11.08.2010, 11:31:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme