Zdravím redakci i všechny čtenářky ženyIn,

nedávno jsem měla možnost zhlédnout film Agora, nejen protože mám moc ráda historické filmy, ale hraje tam i má oblíbená herečka Rachel Weisz. Nedokáži popsat ten vztek který se mě zmocnil, když zrovna běžela scéna kde horliví křesťani pálili vše na co narazili v Alexandrijské knihovně.

Ačkoliv je tento fakt historicky znám, vidět to zinscenované na filmovém plátně, mít to vše před očima prostřednictvím hereckých výkonů herců, kteří se do role vžili, dělá s citem člověka naprosté divy.

V tu chvíli by na křesťany sedělo slovo, které je dnešním tématem - BURANI. To pro mě nejsou lidi, kteří pocházejí z menších měst, nejsou to pro mě lidi, kteří jsou méně majetní, ale lidi, kteří nemají úctu ke vzdělání ať už se jedná o vědecké obory či studia záhadných tajemství magie, na které je lidský mozek krátký. Shromažďování a předávání informací, to je dar kterého si nedokáže vážit jen buran.

S pálením knih máme zkušenosti i v naší historii a nikdy to nevedlo k něčemu lepšímu. S přáním, aby takových buranů bylo na světě co nejméně, popřípadě žádní se s vámi, milé čtenářky, pro dnešek loučím.

bubidani

Text nebyl redakcí upraven.

Pěkný rozpor mezi tím, co křesťanství hlásá, že?

Máte i vy zkušenosti s buranem? A kdo je vlastně buran? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

 

Reklama