lampicky

Dny se výrazně zkrátily a kolem páté už je tma „jako v ranci“. Na tom nic nezměníme, ale můžeme v tom najít i něco pozitivního. Trávíme více času doma a je jen na nás, jakou si tam vytvoříme atmosféru. Důležitou roli hraje osvětlení. Hezká lampa může být nejen jeho zdrojem světla, ale i krásným bytovým doplňkem.

Světlo má na naši psychiku a náladu obrovský vliv. Jak se dny zkracují a noci prodlužují, stáváme se i my smutnějšími a skeptičtějšími. To přece nemůžeme dopustit. Sluneční svit sice ničím nenahradíme, ale zlepšit náladu si můžeme i světlem umělým. A když bude mít podobu krásné lampy, získáme ještě bonus navíc. Estetický zážitek z hezkého bytového doplňku. Zkuste zhasnout lustr a vytvořte si útulnou atmosféru pomocí lokálních svítidel, která působí mnohem příjemnějším dojmem.  Dokážou rozdělit místnost na osobitá zákoutí a tím navodit pocit intimity. Byt pak vypadá mnohem přívětivěji a „barevněji“.

m

Takový čtecí koutek se stojací lampou má určitě něco do sebe. Elegantní lampa s dlouhým „krkem“ umí nahradit i lustr nad konferenčním stolkem. Dvě stejné lampičky u zrcadla nebo na komodě vypadají luxusně a dodají místnosti harmonii.

Výhodou mnoha lampiček jsou vyměnitelná stínidla, která můžeme střídat podle nálady. Když se zapráší nebo okoukají, koupíme si jednoduše nová a máme příjemnou změnu za „pár“ korun.

Výběr lampiček je opravdu široký, takže jejich design snadno přizpůsobíte vybavení svého bytu. Od minimalistických technických kousků, přes romanticky vyhlížející lampičky, které se hodí spíš ke starožitnému nábytku, až po praktické lampy na jednoduché „noze“, které se uplatní v jakémkoliv interiéru.

L

Foto: Facebook Ikea, Facebook westwing home and living

Čtěte také:

Reklama