Milá redakce, ráda věřím, že život s lakomcem není žádný med. Já jsem ale zažila druhý extrém - a ubezpečuji vás, že život s bohémem není o mnoho lepší.
Možná to záleží na povaze, ale mně se způsob života, který připomínal jízdu na lochnesce, opravdu brzy přejedl. Abyste rozuměli - on byl moje velká láska. První láska, ještě k tomu. Byl to muzikant, seznámili jsme se na zábavě, kde se skupinou hráli. Já byla hodná, slušně vychovaná vesnická holka, on vlasatý basák ověšený stříbrnými řetězy. Praštěná dvojka - tehdy jsem ale byla v sedmém nebi, že si mě vůbec všiml. Chodili jsme spolu rok, pak mi zemřela prababička a já s Tonym jsme se nastěhovali do jejího domku.

Nastěhování jsme oslavili mejdanem pro všechny naše - spíš Tonyho - kamarády. Pojal to ve velkém stylu, vodka a bublinky tekly proudem, chlebíčků přivezl z města celou bednu. Když jsem se zmínila, že jsem klidně mohla občerstvení udělat sama, a mnohem levněji, jen mávl rukou. A tím začal náš divoký život, plný hojnosti i bídy. Brzy jsem zjistila, že Tonda prostě neudrží korunu, a to doslova. Když dostal peníze za hraní, choval se jako kníže Rohan. Vždycky mi přivezl nějaký úžasný dárek - značková trička, parfémy, náušnice. Měl dobrý vkus, a i když jsem ty věci u nás na vesnici moc neužila, připadala jsem si jako princezna. Nebo mě posadil do auta a jeli jsme do města na tah - do nejlepšího klubu, tancovali jsme až do rána, jeden drink za druhým. Ostatní holky jen zíraly, byla jsem na něj tak pyšná!

Pak přišlo ráno. Tony někam zmizel, když měl práci, nebo celý den vyspával, a já jsem zjišťovala, že nemám ani na nákup. Účet jsme měli společný a věčně na nule. Dokud jsem pracovala, tak to šlo, ale když se nám narodila dcera, bylo zle. Živila jsem celou rodinu jen z mateřské, samozřejmě nám občas vypomáhali naši, ale bylo mi to hloupé... navíc, Tonda uměl dělat takový dojem, že si všichni mysleli, kdovíjak nejsme za vodou. Holka měla super zahraniční kočár, jaký tady nikdo předtím neviděl, ale na sunar jsem si musela půjčovat.

No, vydržela jsem tenhle život šest let. Mockrát jsem se snažila s Tondou rozumně promluvit, ale to prostě nešlo. Když měl peníze, okamžitě je utratil - třeba za něco pro mě nebo pro malou, chtěl nám dopřát to nejlepší, ale nikdy nedokázal myslet dál než do druhého dne. Jako by ještě nebyl dospělý. Dneska si myslím, že se měl možná léčit. Jednoho krásného dne jsem se sebrala, sbalila věci a odstěhovala ke svému dávnému ctiteli. Znali jsme se odmalička, věděla jsem, že se mu líbím, ale mně připadal moc usedlý. Později si udělal školu a odstěhoval se pryč, nikdy se ale neoženil a čas od času jsme se vídali a volali si. S Tonym jsme se taky nikdy nevzali - na to byl moc velký bohém - takže to bylo vlastně docela snadné.

Když jsme od něj odešly, začal Tony pít. Myslím, že nikdy nepochopil, kde byla chyba, myslel si, že jsem ho opustila kvůli jinému chlapovi. Takoví jako on nikdy nedokážou uznat vlastní chybu. Mám teď život, pro jaký jsem se asi narodila - klidný a spořádaný. Mám jistotu a slovo 

„spořivý“ mi zní jako největší lichotka. Věříte?


Věříme. Moje babička říkávala, že protivy se přitahují", to byl asi případ vás a vašeho bohémského muzikanta. Přála bych mu, aby i on našel tu pravou drsnou rockerku, které by nevadilo žít ze dne na den... jen by ale asi neměli mít děti...

Děkujeme za váš příběh. Milé ženy-in, pište dál. Která z vás získá pro svého šetrného chotě vodu po holení?

 

Reklama