To nám to pěkně uteklo. V neděli zapálíme už první svíčku na adventním věnci. Bude vlastnoručně vyrobený, nebo koupený? Držíte advent, milé ženy-in? Už vánočně zdobíte? Pojďte o tom dát řeč.

Já nevím, jak vy, milé ženy-in, ale já mám advent možná radši než samotné Vánoce. Je to takový milý čas, kdy ještě o nic nejde, zatím se nestresuji a nikam nehoním. V klidu si přemýšlím o dárcích, občas už i něco koupím, ale nejvíc mě baví zdobení.

V Praze vytáhnu svůj krásný červený věnec ze zkroucených větviček, koupím do něj nové svíčky a postavím na stůl. Provoním byt františkem a vánoční atmosféra je na světě.

Čtěte také:

Už máte adventní věnec? Je nejvyšší čas

Adventní věnec. Krok za krokem

Víc si ji ale užíváme na chalupě.

Už jen ta cesta do lesa na smrkové větve je příjemným zážitkem... Nebojte, neřežeme je z živých stromů, čerstvě pokácených je tam vždycky dost, takže si můžeme vybrat větve krásně husté ze špiček, nebo ploché ze spodních pater. A dáme se do zdobení. Něco do truhlíků za okna, něco do vázy a zbytek na zdobení domu. Každý rok se snažíme být originální a udělat výzdobu jinak. Loni jsem mezi okna z větví poskládala girlandu a ověsila ji slaměnými ozdobami a mašličkami.

Podívejte se ZDE.

Ale zpět k věncům, nejznámějším symbolům adventu. Potrpíte si na ně? Vyrábíte si je sama? Jsou tradiční z chvojí a svíček, nebo se snažíte být originální. Já vím, že tradice je tradice, ale mě baví experimentovat.

Pokud jste stejně založená jako já, podívejte se pro inspiraci do fotogalerie.

Foto: Buttlers a Bella Rose

Jak prožíváte advent, milé ženy-in?

  • Máte adventní věnec?
  • Vyrábíte si ho sama?
  • Držíte se tradic, nebo raději experimentujete?
  • Pošlete nám fotku svého výrobku?
  • Máte i jinou výzdobu? Pochlubte se?
  • Jak prožíváte týdny před Vánocemi? Shonem, nebo v poklidu?

Napište nám, na vaše příspěvky se moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy za svůj příspěvek?

Na úžasnou kuchařku, která může posloužit nejen vám v kuchyni, ale i jako dárek pod stromeček

k

 

Reklama