Vztahy

Brzy asi zaječím: „Nikdýýýý!“

Klečí na zemi v obleku, ve kterém vypadá asi tak o třicet let starší než v obvyklých džínách, kytice lehce zdevastovaných lilií, které smrdí až do sousední ulice, takže i největší drbna Nováková z přízemí na rohu větří nějakou zvláštní událost, se zplihle otírá o podlahu. Chvilku přemýšlím, jestli - až vstane - bude mít na kolenou chlupy od našich pěti koček, a případně, pokud bude, jak mu je budu kartáčovat. Dnes a do konce svého života. Bože, chce se mi vyprsknout smíchy. Hledím mu z výšky na prořídlé temeno a vidím, jak mu nervozitou zčervenaly uši. Začínám se třást. Buď to bude záchvat padoucnice nebo záchvat smíchu. Nebo případně obojí. Hlavně, ať už to skončí! Jako z dálky slyším slova „miluji", „láska", život". Brzy začnu pískat nosem jako Piškot ze seriálu Ally Mc Bealová. Kde je ten normální chlap, co si ze sebe dokáže v každé větě dělat legraci? A co mu mám odpovědět? Začalo mě bolet břicho. On taky vypadá na brzkou koliku. Místo vzájemného vyznání lásky se asi popereme o záchod. Kocour nevěřícně zírá, co že to páníček dělá na podlaze, a šel si ho zezadu očuchat. Pohled na kocoura podezíravě čuchajícího k zadku mého nápadníka mě zkroutil do vrtule. Už brzy asi zaječím: Nikdýýýýýýýýý!"
 
Tak takhle nějak by to asi vypadalo, kdyby se mne nějaký zoufalec pokusil klasicky uznávaným a běžným způsobem požádat o ruku. Ne že bych nebyla romantická. Ale tak nějak vidím romantiku v úplně jiných věcech. V kvetoucích zvoncích. Ve vlahém podvečerním vzduchu. V kapkách rosy na trávě. Asi se už nikdy nevdám. Leda bych narazila na někoho, kdo mě o ruku dokáže požádat vtipně a s nadhledem. Takže, pánové, prosím, přede mnou nepoklekat! A nemám ráda lilie! Ani růže! Ani obleky! Ani večeře u svíček v luxusní restauraci! Ani koktající nápadníky! Ani velká slova! A žádné fráze! A nenosím zlato! A vůbec, vždyť já se ani vdávat nechci. :-)
 
 
Kadla
Ježíšikriste, to jste mě dostala, a já si celou dobu myslela, že je to doopravdy. :-) Myslím ta úvodní scéna...
Jenomže to je právě to. Oni si asi myslí, že to tak prostě musí být. Při přípravě dnešního tématu jsem pročítala diskusi na jakémsi svatebním serveru, a poklekající pánové s krabičkou v jedné ruce a kytkou ve druhé tam byli skoro v každém příspěvku. Každopádně díky moc za příjemné osvěžení v tomto dusném vzduchu. :-)
   
11.06.2007 - Láska a vztahy - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Kadla [*]

  OlgaMarie: Můj exmanžel mi zprostředkoval takový krajíc romantiky, že jsem se jím málem udusila. On byl takový ten přecitlivělý typ, u každého jen lehce dojemného filmu poplakával.... Tak to už opravdu

  superkarma: 0 11.06.2007, 16:11:20
 2. avatar
  [8] OlgaMarie [*]

  Ono se také říká odříkaného chleba největší krajíc.

  superkarma: 0 11.06.2007, 16:07:08
 3. [7] 111myška [*]

  Luciš: hm, akorát, že to nebyla Jitka, ale Jindra.

  superkarma: 0 11.06.2007, 14:51:20
 4. avatar
  [6] Luciš [*]

  Sem si pod titulkem představila Kodeta z Pelíšků.

  "Může jít Jitka ven?"
  "Nikdy nebo navždy!!!"

  superkarma: 0 11.06.2007, 13:54:33
 5. avatar
  [5] Kadla [*]

  On to každý rád jinak. Problém je, když se sejdou dva, co mají naprosto jinou představu

  superkarma: 0 11.06.2007, 13:45:11
 6. avatar
  [4] paviocko [*]

  Závislá...: K tomu by se můj muž nikdy nesnížil , pro mě je nejdůležitější, že jsme spokojený, nějaká žádost...

  superkarma: 0 11.06.2007, 13:40:19
 7. avatar
  [3] závislá na čokoládě [*]

  tak to já byla požádána o ruku klasicky, na kolenou a mě se to líbilo

  superkarma: 0 11.06.2007, 13:25:59
 8. avatar
  [2] paviocko [*]

  Tak to je dobrý! Naštěstí u nás to proběhlo tak nějak v duchu "no jo, jsme spolu těch osm let, tak se asi vezmem". Rodičům jsme to oznámili jako hotovou a zařízenou věc a bylo

  superkarma: 0 11.06.2007, 13:10:10
 9. avatar
  [1] ddeenniissaa [*]

  Moc hezky napsané

  superkarma: 0 11.06.2007, 13:10:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme