Bulvár

Brýlemi jsem se nejdřív chlubila

Zdravím a přeji krásný den Vám všem.

Když jsem ve 25 letech dostala první brýle na čtení, nikdy mě nenapadlo, jak postupem let dopadnu. To byla srandička, smála jsem se tomu, dokonce jsem se chlubila: koukejte, mám brýle na čtení.

Léta ubíhají a srandičky mě přešly, přestávala jsem vidět i na dálku a přišlo rozhodnutí, zda si nechám udělat bifokály, nebo dvoje brýle na střídačku. Na radu optika jsem zvolila bifokály. Byla jsem upozorněna, že se s nimi budu muset naučit chodit. V této době jsem pracovala jako doručovatelka.

No, bylo to nepříjemné, chodník se mi zvedal, po schodech jsem přehlédla schody a šlapala do prázdna. Jednou se mi podařilo, že jsem vlítla pánovi do náručí. On se divil, ale já více, já ho prostě po pádu přes tři schody neviděla. Když jsem mu vysvětlila situaci, pochopil a oba jsme se zasmáli, byl velice příjemný a řekl: "Kdyby mi padl do náručí chlap, to by nebylo příjemné, ale ženská klidně."

Postupem času jsem si zvykla a dnes nedám na bifokály dopustit. Ovšem kdyby se dioptrie zastavily, ale bohužel, ob rok se zvyšují. Nedávno jsem absolvovala opět očařku, která mě tedy nepotěšila. Na dálku po 3,5 a na blízko 5,5 diptrií, s tím, že se blížím k šedému zákalu a operaci.
Pro jednuchost vůči počasí jsem si nechala vypočítat skla, od kterých jsem okamžitě ustoupila, protože 9500,- Kč se mi tedy do skel dávat nechtělo. Ale proč, vím já, jak je budu mít dlouho? Nevím, po vyjádření lékařky - mojí prognózy, jsem si nechala dát jenom plastová a bez ostatních možností, i tak mě stály skla přes 4 tisícovky. Podpora zdravotní pojišťovny je směšná a bifokály jsou nadstandard, a tudíž máme my slepci jak na dálku, tak na blízko smůlu.

Něco pro zasmání, nikdy se mi nestalo, že bych si brýle rozbila, ale je zajímavé, že po obdržení nových jsem na ty předchozí šlápla. Stát se mi to před tím, to bych byla namydlená.

Zdravím a přeji všem, co brýle nemají, aby je nikdy nepotřebovali, a všem kdo je mají, aby se dioptrie nezvyšovaly.

Věrulinka


Děkujeme za pěkný příspěvek :)

redakce@zena-in.cz

   
24.04.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Vivian [*]

  ivana.kuglerova: pojišťovna zkrátka platí jen standardní, tj. ty nejobyčejnější materiály. Pokud chceš něco lepšího, musíš si připlatit, vždycky, ať kupuješ brýle nebo si necháváš dělat zuby nebo cokoli jiného... To by byl přece nesmysl platit to z veřejných prostředků
  Můžeš si koupit nejobyčejnější levné obroučky s obyčejnými skly a ten příspěvek od pojišťovny ti z toho velkou část pokryje. Pokud chceš odlehčená plastová skla se speciálními úpravami a elegantní značkové obroučky, tak si je prostě musíš zaplatit... Já na tom vážně neshledávám nic zavrženíhodného. Pokud bude pojišťovna každému platit brýle za několik tisíc, kde pak asi bude brát peníze na skutečně potřebné věci?

  superkarma: 0 24.04.2007, 21:26:23
 2. avatar
  [6] Věrulinka [*]

  Verana: já taky při každém navýšení je to tak nepříjemné a při těchto,které mám asi 3 týden jsem zkraje neviděla na PC používala jsem ty staré,než jsem si na ně dupla .A tím pádem jsem byla nucena se učit s novými,ale už je to super

  superkarma: 0 24.04.2007, 17:00:06
 3. avatar
  [5] Verana [*]

  tak presne tvoje pocity jsem pri prvnich bifokalech mela i ja, sla jsem od optika do metra a na eskalatoru bych byla jela nejradsi vsede, jak jsem byla nejista, dneska je to tyden co mam nove multifokaly a podlaha mi plavala znova, ale uz to bylo daleko lepsi nez poprve a docela jsem si za ten tyden zvyknula, ani schody mi tentokrat problem neudelaly

  superkarma: 0 24.04.2007, 15:59:13
 4. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  ivana.kuglerova: je to emutné,ale co se dá dělat,nic jít a zaplatit aby jsme viděli

  superkarma: 0 24.04.2007, 15:06:56
 5. avatar
  [3] ivana.kuglerova [*]

  Věrulinka: Jo, tři sta korun na skla, která stojí několik tisíc je fakt úúúžasný příspěvek

  superkarma: 0 24.04.2007, 14:57:51
 6. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Japina: ale nikdy nepochopím proč,při tom jsem si mezi tímto posledním vyšetřením jedny platila sama,ale to nikoho nezajímá,jj.

  superkarma: 0 24.04.2007, 14:53:04
 7. avatar
  [1] Japina [*]

  Jo, je, ten kdo nezažil, neuvěří, jaká je to kovbojka hledat brýle bez brýlí . Ale shoduju se Věrulinkou, že zdravotní pojišťovny na nás brejlovcích a čočkovcích náramně šetří.

  superkarma: 0 24.04.2007, 14:47:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme