První návštěva u rodičů mého jakéhokoliv přítele! Nikdy jsem neměla potřebu cpát se některému ze svým bývalých chlapů do rodiny a nikdy jsem nikoho netahala do té naší. Měla jsem ráda vždy určitý odstup. Ale s Petrem... s Petrem je to jiné...

A nastal problém. Šmarjááá, co já si vezmu na sebe? Jak se obléct, učesat, nalíčit, abych co nejlíp zapůsobila?! „Nešil, naši jsou úplně normální," uklidňoval mě Petr, ale i přesto jsem před skříní a před zrcadlem strávila dobře hodinu a půl, než jsem ze sebe udělala milou slečnu, která bude pro syna mé skorotchyně a skorotchána to nejlepší, co ho v životě mohlo potkat. :-)

Ještě před domem mého milého jsem chtěla vzít nohy na ramena, ale jakmile mě vtáhnul do chodby, nebylo úniku. Ploužila jsem se tiše za ním. Takhle vyklepaná jsem snad nechodila ani ke zkouškám! V předsíni jsem se přezula do slušivých papuček, zhluboka se nadechla a vstoupili jsme do kuchyně, kde už bylo celé osazenstvo domu připraveno na mě.

Brý den," pozdravím a usměju se. Doufám, že úsměv působí co nejvřeleji a nejpřirozeněji, protože já cítím jen křeč. Petrův tatínek se ke mně nahrne a podá mi ruku. Navrátil, dobrý den," sdělíme si vzájemně své jméno. Další se mi představí Petrova sestra, načež přijde na řadu maminka. Růžičková," představí se mi. Náhlá změna jména v rodině Navrátilů mě lehce vykolejí, ale dělám jakože nic. Ovšem... ztichnou všichni kolem. Petrova maminka zatěká očima po ostatních, když najednou vybuchne smíchy: Ježišmárjá, Navrátilová, dobrý den," řehtá se. Růžičková bylo moje příjmení za svobodna!" Smát se začnou všichni, včetně mě. Po pětadvaceti letech manželství zapřít svého muže, který navíc stojí hned vedle ní, tak to je tedy gól. A upřímně... i když to bylo neúmyslné, jsem jí za tohle vděčná. Napjatá atmosféra povolila a moje nervová třasavka přestala.

Sice paní Růžičková-Navrátilová ještě není mou tchyní úplně, ale všichni víme, že k tomu jednou dojde. A jestli to bude pokračovat tímto stylem i nadále, nemám si na co stěžovat.

S pozdravem vaše Heather :-)


Naše milá Heather,
vaše skorotchyně samou trémou zapomněla, jak se jmenuje.
To jo roztomilé... tak ať máte v této rodině víc takových veselých příhod.
Reklama