Domácnost

Brokolicové uzlíčky se sýrem

Když byly naše děti malé, milovaly rodinné vycházky do ZOO. Jejich největšími favority byly samozřejmě opice, ale hodně dlouho také vydržely pozorovat cpoucího se lva, hopsající klokany nebo krákorající papouchy. Velká zvířata jako sloni nebo žirafy je moc nezajímala. Bývala s nimi obvykle dost nuda, protože se jen tak líně procházela a ani nevydávala žádné zajímavé zvuky.
Až jednoho slunečného dne byly naše děti nuceny přehodnotit svůj vztah ke slonům africkým. Oni se totiž nejen velmi viditelně hýbali, ale také u toho pořádně řičeli. „Jé, mami, co to dělají?“ zvolala pětiletá Klárka a ukázala do sloního výběhu. Polilo mě horko. Uprostřed, na vyvýšeném stupínku, tam souložily dvě obrovské šedivé hory masa. „Nechás ho,“ křičel tříletý Matěj a zlostně se díval na sloního samce, který zezadu obsluhoval svoji partnerku. „Oni si nic špatného nedělají,“ řekla jsem nejistě. „Oni se mají rádi.“
Měla jsem ale trochu pochybnosti o dostatečnosti svého vysvětlení, protože v té chvíli se kolem výběhu srotily davy lidí, kteří se zaujetím sledovali erotickou live show. K tomu sem ještě dorazila skupinka asi šestnáctiletých učňů, které jejich učitelka absolutně nemohla ukočírovat, protože se v nich probudily všechny přirozené pudy, a chlapci nadšeně halekali: „Tý jo, to je dobrý, oni tam píchaj!“ a podobně.
Představila jsem si, co by bylo, kdyby tu tak s námi byla naše maminka, která při slově ňadro rudne studem, a rozhodla jsem se, že já nebudu svým dětem zacpávat oči a uši, ale budu moderní současná matka. Se sexuální výchovou je třeba začít včas a hlavně bez předsudků. Vysvětlila jsem jim tedy na tomto názorném příkladě ze živočišné říše, co a jak, až jsem se sama divila, jak se mi to daří bez ruměnce v tváři. Moje děti jsou teď pyšné na to, že vědí, jak se to dělá, a navíc přiřadily slona mezi své zoologické oblíbence. Pokaždé, když se zase vypravujeme do ZOO, se mě ptají: „A uvidíme zase slony, jak si dělají děťátko?“
Karolína
   
10.01.2001 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Ťapina — #2 Sml30Sml30

  superkarma: 0 27.09.2012, 23:55:45
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  No to je věc. A kde by to ty zvířátka asi tak měli dělat, když ne před zraky návštěvníků?

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 04.12.2003, 13:45:58
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  vida co v dětech vzbudí zájem o přírodu ...

  superkarma: 0 31.10.2003, 15:05:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme