Zdraví

Brilantní zrak v každém věku!

Když vám bylo dvacet, problémy s unavenýma očima vyřešily oční kapky. Ve třiceti už jste sahali po brýlích nebo kontaktních čočkách. A co ve čtyřiceti, padesáti…?

kkMyslíte, že je to ještě daleko a že se vás to netýká? Kdepak, už od 40. roku života začne oční čočka ztrácet na kvalitě.

V odborných zdrojích se dokonce uvádí, že překročením této věkové hranice se začíná projevovat takzvaná stařecká vetchozrakost. Dobrou zprávou je, že kolem 60 let se situace často stabilizuje a dál se podstatněji nemění. Spíše než o oční vadu jde o přirozený důsledek stárnutí organizmu.

Ke zhoršení zraku dochází přirozeným vývojem. Pokud trpíte nějakou oční vadou, bývá jeho průběh rychlejší. Jste krátkozrací? V pokročilejším věku vás tato potíž bude trápit více a více. Řešte situaci dřív, než bude pozdě. Rychlost stárnutí zraku můžete ovlivnit mnoha způsoby - vhodným osvětlením, přestávkami při práci na počítači nebo pestrou stravou bohatou na vitaminy a stopové prvky, které jsou pro oči přínosné. Ne vždy však náš jídelníček potřebné množství těchto látek obsahuje.

fgfÚčinnou látku lutein, který je pro oči velmi důležitý, je vhodné dodat tělu prostřednictvím přípravků zaměřených na výživu očí. Kvalitním doplňkem stravy z lékárny je OCUTEIN® BRILLANT Lutein 25 mg prémiové řady Da Vinci Academia s největším množstvím luteinu na trhu – pro maximální a dlouhodobý účinek. Jako jediný obsahuje také fosfatidylcholin a k tomu další účinné látky, jako je zinek a vitamin A, které přispívají k udržení normálního zraku a selen a měď, jež přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením.

Co nás tedy čeká v 50?
V tomto věku dochází ke zhoršení akomodačních schopností oka, jinými slovy – čočka již nedokáže vadu (např. dalekozrakost) vyrovnávat a vy toto pocítíte jako zhoršenou zrakovou ostrost. V této chvíli už je návštěva očního lékaře nezbytná. Ten vám pomůže doladit brýle tak, abyste viděli lépe, a zároveň prověří, jestli se nepřidala nějaká další komplikace.

gh

60 let jako magická hranice
Od 60 a více let se můžete setkat s vážnějšími obtížemi, které už mohou mít kritické následky. Navíc, v tomto nelehkém období je obzvláště důležité dbát na pestrý jídelníček, který dodá očím potřebné látky pro jejich funkci. Poohlédnout byste se měli po přípravcích, které tyto látky doplní v maximálním množství a také těch, jež obsahují pro oči důležitý lutein, jehož spotřeba s věkem stoupá.

Neztrácejte jiskru v oku, ať už jste v jakémkoli věku!

www.ocutein.cz

   
19.04.2016 - Oči - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Dasenkamalinka [*]

  ano ano, ocutein je opravdu brilantni Sml59 ja dlouho projizdela ruzna slozeni a recenze, muj ocar si zaklada na obsahu luteinu, takze jsem se ridila jeho radami. a jsem nadsena, oci uz mam unavene o 100% mene Sml67

  superkarma: 0 19.05.2016, 15:06:54
 2. [4] PatricieB [*]

  moje mamca se taky cukala, ale uz rok bere prave ocutein brillant a je za nej stastna Sml67 diky vysokemu obsahu luteinu jsem pri vyberu nevahala, at ma to nejlepsi, co se nabizi Sml67

  superkarma: 0 22.04.2016, 14:10:35
 3. avatar
  [3] Majoranka1997 [*]

  Mojí maminku opouští zrak ( na jedno oko je tupozraká a to druhé si myslím, že nemá šanci to již zvládat). Zatím se tomu jen směje, ale já vidím, že jí to trápí. K lékaři jít necce (dříve jí prostě řekli, že se s tím nedá nic dělat a tak nechce oknem, když ji dvěřmi vyhodili) - zkusím kapičky a dostane je pěkně k narozeninám. Děkuji za tip.

  superkarma: 0 19.04.2016, 15:05:51
 4. [2] Kamikk [*]

  souhlasím, ocutein brilant je fakt super Sml59 já jsem s ním dlouhodobě spokojená Sml16

  superkarma: 0 19.04.2016, 09:46:42
 5. avatar
  [1] AmeA [*]

  Sml67Sml67

  superkarma: 0 18.04.2016, 22:20:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme