Marco .in

Závěrečná módní show letošního roku už je za humny a přípravy v těchto dnech vrcholí. Těsně před Vánoci 19. prosince 2013 proběhne v odsvěceném kostele Sacre Coeur večer plný české módy, celebrit a umění nesoucí se ve stylu BB. Nemalý podíl na něm má i značka Marko.in zastoupená mladým a kreativním návrhářem Marko Lopatičem. Předvede zde své dvě kolekce WILD a SOUL, které představují pudovost i eleganci snoubící se v každé ženě. Patřit mu bude závěrečná módní přehlídka večera.

Kalendář 2014 aneb česká móda na každý měsíc

Marko sám je zároveň kmotrem a stylistou kalendáře ve stylu okouzlující BB, jehož křest je ústředním bodem večera. „Slavná BB nám poskytla spoustu inspirace. Krásná žena ji s sebou nese vždy a snažili jsme se nafotit takový kalendář, na který by byla sama pyšná,“ vysvětlil Marko Lopatič volbu předlohy kalendáře pro příští rok. „Stal jsem se stylistou tohoto projektu, což mě velice těšilo a dalo mi možnost pracovat s módou, která je mi blízká a pochází z podobně malých, ale nadějných kolekcí jako jsou ty mé,“ dodal s úsměvem. V rámci kalendáře podpořil řadu svých kolegů, kteří dělají čistě českou módu a doplňky, které jsou zde k vidění v podání Lindy Bartošové. „Rád podporuji mladé návrháře a českou tvorbu. I když se jedná o přímou konkurenci, sám dobře vím jaké to je začínat a jak moc důležitá je v našem oboru vzájemná pomoc,“ vysvětlil své pohnutky Marko.

Marco .in

Vzhledem k pestrému a bohatému programu půjde v Sacre Coeur o takový malý Silvestr před Vánocemi. Bude zde k vidění nejen luxusní móda, ale i akrobaté, umělci, celebrity a show, která pobaví každého. „Byl to skutečně zajímavý a nesmírně náročný rok a velice rád jej pracovně uzavřu ve stejném stylu, v jakém probíhal,“ dodal Marko.

Marko.in 2013

Marko je letos v jednom kole a bez spolehlivých spolupracovníků a vybavení by nemohl efektivně fungovat. „Neumím si už představit, že bych plánoval přehlídku nebo připravoval novou kolekci bez svého auta či telefonu. V tomto směru mi nesmírně pomáhají moji partneři jako například Car Motors MB,“ řekl Marko. Letos má za sebou 12 přehlídek od těch klasických, přes charitativní, například pro nadaci 4U2, až po skutečně originální jako byla přehlídka v rámci hokejového zápasu HC Lev Praha. Vše začalo na Prague Fashion Weekned, kde se prosadil jako jediný mladý návrhář působící pouze rok na české scéně. Dostal podporu a prostor od organizátorů, aby předvedl svou tvorbu během samostatné přehlídky a rozhodně nezklamal. Od té doby jeho hvězda neustále stoupá.

Marco .in

  • Pokud se o Marko Lopatičovi chcete dozvědět více, navštivte www.marko.in
Reklama