Bulvár

Bridge Band – úžasná parta muzikantů z Karlova mostu

Přes dvacet let je můžeme vídat na Karlově mostě. Partička postarších chlápků, díky jejichž umu se na mostě zastaví nejeden kolemjdoucí. Znám jejich repertoár, poznala jsem i některé členy kapely a ráda bych vám je představila.

Dali se dohromady po revoluci, kdy se mohlo začít hrát venku, na popud Jana Křtitele Nováka, nynějšího textaře a zpěváka Bandu. Složení kapely se nějakou dobu formovalo, až se ustálila šestice jazzmanů, kde má každý své místo a funkci…

 • Jiří Patócs alias Patočka, trubka.

Na Patočkovi záleží, jaká bude výše honoráře. Tvrdí o sobě, že je Maďar, ale že za to nemůže! Hraje v Melody Makers Ondřeje Havelky.

 • Pavel Douša alias Douša, benjo.

Je největším milovníkem mašinek, kterého znám. Celá jeho zahrada je prošpikována kolejemi, železničními zastávkami a lidmi, čekajícími na vlak. Ale to by bylo na další článek…

On v kapele určuje, jak půjdou písně za sebou.

Bridge Band1

foto: zleva Patočka a Douša

mašinky

 • Pavel Jordánek alias Žordas, altsaxofon, klarinet

Stejně jako Patočka hraje v Melody Makers a občas se mihne v nějaké televizní reklamě. Pokud se hraje na aparaturu, určuje, jak bude kdo slyšet.

Bridge Band2

 

 • Zdeněk Fibrich alias Fíba, tuba.

Díky svému vlažnému tempu při balení nástrojů si vysloužil také přezdívku Hraboš, on velí, jaké akordy se budou při jaké skladbě hrát.

Bridge Band3

 • Aleš Sládek zvaný mistr, valcha, bicí

Je mistrem světa v hraní na valchu. Toto ocenění získal na festivalu v Německu, když si konferenciér vymyslel tuto soutěžní kategorii. Žádný jiný hráč na valchu zde v tu dobu nebyl, a tak získal ocenění právě on! V Bandu určuje tempo hraní.

Bridge Band4

 

 • Jan Křtitel Novák alias Dědoušek, zpěv, texty.

Dědoušek je zakladatelem Bandu, je to sympatický pán plný životního elánu! V poslední době se věnuje také divadlu v Ječné ulici a chystá do tisku knihu se zhudebněnými legendami o svatém Františku z Assisi.

Bridge Band5

 

Na Karlově mostě je můžete potkat téměř každý den, pokud to počasí dovoluje, vždy od 13.00 do 15.30 hodin.  Pokud některý z muzikantů nemůže ten který den hrát, je jeho úkolem sehnat za sebe náhradníka. Všichni, kteří do Bandu patří, se hudbou živí.

Band

Během svého působení si zahráli na mnoha místech v Evropě, hráli v Rakousku, Německu, Belgii, Slovensku, Norsku atd. Hrají na nejrůznějších akcích, jako jsou svatby, oslavy, festivaly apod.

Pokud byste měli náladu si je poslechnout nejen na Karlově mostě, ale raději někde v klidu, jejich domácí hospůdkou, kde často hrají, je restaurace Na Hrádku na pražském Břevnově. 

Pokud budete chtít dostávat informace s aktuálními akcemi, kde Bridge Band vystoupí, napište Patočkovi na e-mail info@bridgeband.cz

Na stránkách http://www.bridgeband.cz/ je také možné si objednat jejich nové CD, nebo si ho můžete koupit přímo na Karlově mostě.

Na Youtube je nepřeberné množství videí, které natočili turisté a kolemjdoucí. Tady je jedno z nich, no, řekněte, není to nádhera?

Bridge Band vystoupí na Svatojánských slavnostech v Praze, a to v sobotu 15. 5. 2010 na Karlově náměstí. V 10 hodin doprovodí Bridge Band skupinu mažoretek, ve 12 hodin vystoupí samostatně na podiu.

Přijďte se podívat!

   
16.04.2010 - Kultura - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. [1] dadma [*]

  Hezký článek.Mám ráda umělce venku ,at hudebníky či malíře .Je hezké se chvíli zastavit.

  Zato dnešní Karlův most je dílo zkázy.Za takto odvedenou práci by měl někdo nést zodpovědnost.

  superkarma: 0 16.04.2010, 08:10:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme