.

Brazilské námořnictvo našlo už 17 těl pasažérů zříceného letadla

Cestování

Brazilské námořnictvo našlo už 17 těl pasažérů zříceného letadla

Celkem 17 těl ze zříceného airbusu společnosti Air France vylovilo během víkendu z vod Atlantického oceánu brazilské a francouzské námořnictvo. Informuje o tom v pondělí francouzský deník Le Figaro. Při nehodě letadla, které se zřítilo před týdnem, zemřelo všech 228 lidí na palubě.

Podle mluvčího brazilské armády nalezla devět těl brazilská fregata Constitucao a osm francouzská loď Ventôse. Mezi osmi oběťmi, jejichž ostatky byly nalezeny v neděli, jsou čtyři ženy a čtyři muži. Ostatky by měly být dopraveny v úterý na souostroví Fernando de Noronha, kde soudní lékaři provedou jejich ohledání.

Kromě těl byly objeveny také desítky trosek letadla. „(Objevené) části letadla jsou důležité součástky pocházející z airbusu a některé z nich na sobě mají logo společnosti Air France,“ oznámil mluvčí brazilské armády. Většina trosek se nacházela ve vzdálenosti asi 1 150 kilometrů od Recife na severovýchodním pobřeží Brazílie.

První dvě oběti Brazilci nalezli již v sobotu. Těla dvou mužů byla po předběžném ohledání na ostrově Fernando de Noronha převezena do Recife, kde budou důkladně analyzována. Celkem bylo údajně nalezeno již přes sto předmětů z letadla, včetně sedadla s logem společnosti Air France či kyslíkové masky.

Airbus letecké společnosti Air France letící z Ria de Janeira do Paříže se v pondělí kolem třetí hodiny ranní zřítil za nejasných okolností do moře. Průzkumné týmy až do soboty žádné trosky letadla nenašly. To, co za zbytky airbusu označily v úterý, podle expertů rozhodně nebylo součástí letounu.

Čtěte také:

Proč se zřítil airbus? Zkusila jsem karty…

   
08.06.2009 - Zahraničí - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Avilo [*]

  Strašná tregédieSml15

  superkarma: 0 27.06.2009, 20:57:31
 2. avatar
  [3] Myškomedvídek [*]

  hroznéSml80Sml75

  superkarma: 0 12.06.2009, 12:41:36
 3. avatar
  [2] Eliana [*]

  Tohle je trágedie :-(

  superkarma: 0 08.06.2009, 13:37:40
 4. [1] Jajinka J [*]

  To je hrozný. Běhá mi z toho mráz po zádech. Sml15

  superkarma: 0 08.06.2009, 11:37:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme