Bulvár

Brazílie vyrábí „pralesní“ kondomy


Brazilská vláda začala vyrábět kondomy z přírodní gumy stromů amazonského pralesa. Ministerstvo zdravotnictví prohlašuje, že tímto způsobem chce přispět k záchraně největšího deštného pralesa na Zemi a zároveň zmenšit závislost na dovážených ochranných prostředcích, které rozdává obyvatelstvu v rámci boje s AIDS.

 

Brazilská vláda financuje jeden z celosvětově největších programů bezplatné distribuce kondomů v rámci boje s AIDS. Nová státem vlastněná továrna se nachází v severozápadním státě Acre a zpočátku bude ročně produkovat 100 milionů kondomů pod značkou.

Hlavní potřebná surovina - latex, bude získávána v rezervaci Chico Mendez a v továrně bude pracovat 150 lidí. Tím bude zaopatřeno celkem 500 rodin. Jak uvádí BBC, brazilská vláda je celosvětově největším kupcem kondomů - v posledních letech jich v rámci boje s AIDS koupila a pak rozdala obyvatelstvu přes jednu miliardu.

   
10.04.2008 - Společnost - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  V Mexiku by mohli dělat třeba kaktusový...

  superkarma: 0 10.04.2008, 17:09:53
 2. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Jeste by mozna chtelo ten Jihoamikum vysvetlit, ze SEX je to, co ,,dela deti". Podle jednoho dokumentu o tom napr. par Mexiku nemelo sajn. Nevedeli, ze je tam spojitost. Proste deti byly od Boha a sex je sex.

  superkarma: 0 10.04.2008, 15:54:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme