....chtělo se mi zakřičet na stanici metra Flóra, když jsem si tam dnes přečetla aktuální zprávy na informační televizní tabuli. „Slavná americká herečka Diane Keaton se ve svých 60 letech stane tváří kosmetické firmy...“  No není to úžasné?

Konečně si někdo uvědomil, že na světě nejsou jenom mladé, štíhlé, krásné „děvy“, ale i zralé ženy, kterých krása nestojí a nepadá na nejaké té vrásce. Že i ženy nad 20, 30 a víc mají také právo být prezentovány jako hezké a přitažlivé, že mají své místo pod sluncem, že nejsou odsouzeny plížit se do kanceláře a domů kanálama, jenom aby nesklidily posměšné pohledy úšklebky nad jejich nepopulárním a nemoderním „stářím“.

Diane Keaton je také známá tím, že není přívrženkyní plastických operací, neustálého omlazování a štvanicí za nesmrtelností v podobě do sta let vyžehlené tvářičky. „Já tomu skutečně nerozumím“ – řekla nedávno. „Proč se tolik žen dobrovolně zbavuje své jedinečnosti, své originality, dobrovolně se odevzdávajíc do rukou plastických chirurgů, aby z nich udělali gumové panenky bez výrazu, bez osobitosti. Já považuji tlak, který je vyvíjen na ženy v tomto směru, za ohavný.“

Potěšila mě tato zpráva. A co vy? Jak jste na tom? Myslíte si, že v rámci různých propagačních aktivit by měly být prezentovány i zralé ženy? Že by se mělo mluvit také o jiných krásach žen, nežli jenom o těch povrchních, kosmetických?

Reklama