Ahojky!
Původně jsem ani přispívat nechtěla, protože skuhrání o zubařích na baterky bude i tak dost. Ale naše rodina má již 4 roky velké štěstí, neboť bratranec si namluvil slečnu, ta se dala na studia lékařská a dnes je z ní již zmiňované čtyři roky skvělá zubařka a nedám na ni dopustit! Dala zuby do kupy mně (můstky, korunky...), pečuje o chrup manželovi, který jen do ordinace vejde, už málem zvrací, takže i sáhnout mu na zub a vrtat je prostě pro zubařku nadlidský výkon.

Je to „mladá holka" a její maminka je také zubařka. Ale jak sama říká - šla by k ní na ošetření fakt jen v krajním případě. Je to vše o potřebě nového a dalšího vzdělávání těch starších ročníků. Nikam nejezdí, nové metody je nezajímají, a jestli je to náhodou ku prospěchu pacienta, to je jim šumafuk. Proč by mi vrtaný zub potřela patlajzem a zjistila po případném zbarvení zubu, jestli je hotovo a nebo je potřeba dál vrtat? A jiné a další vychytávky, ani nemá smysl jmenovat...

Osmiletý syn byl kvůli vývoji druhých zubů na trhání pěti prvních a měl strach - kdo by neměl! Lékařka mu potřela dáseň znecitlivujícím přípravkem, aby necítil vpich, pak šetrně (a nejen jemu) aplikovala injekci a zuby byly venku jeden po druhém. Opravdu jsem za ni moc ráda a asi mám kliku, že je dnes již v rodině!

Zrovna dnes jsem ji jen tak informovala, že dcera už má důkaz, že jde v lednu k zápisu do školy. Začal se jí kývat první zub. Jen se někde dozvěděla o zoubkové víle a chce ten zub okamžitě ven, aby ozkoušela, jestli to fakt funguje...

Přeji všem fajn zubaře a ať raději ty zuby vůbec nebolí!
tojsemja


Ke skvělé zubařce v rodině gratuluji (no dobře, tak i trochu závidím :-)) Je fakt, že v málokterém oboru jde věda tak rychle dopředu jako ve stomatologii, takže průběžné sebevzdělávání se vážně vyplatí (hlavně pacientům).

Reklama