.

Bratra čerti odnesli o tři domy dál v pytli!

Novinky

Bratra čerti odnesli o tři domy dál v pytli!

Čtenářka s nickem BastMetztli nám popsala hrůzostrašný příběh, který se udál v jejich domě. Co byste tomu říkaly vy? Nechaly byste své dítě odnést na ulici v pytli? Děkuji Vám BastMetztli za příspěvek. Mám podobný, ale můj bratr si to opravdu zasloužil… Čertům se posmíval, a tak ho do toho špinavého pytle od brambor opravdu strčili a teprve pak se začal trochu bát…

Milá redakce a milé čtenářstvo,

jelikož zatím děti nemám, podělím se s Vámi o zážitek s čerty a Mikulášem ze svého dětství.

Do devíti let jsem vyrůstala na vesnici, takže 5. prosince chodili za čerta, anděla a Mikuláše místní náctiletí, ti dělali nadílku malým dětem a když ta drobota vyrostla, padla mikulášská nadílka zase na ni. Tento fakt jsem ovšem jako malá holka nevěděla, tedy alespoň ne, když je k nám naposledy rodiče vpustili.

Mám o dva roky staršího bratra, který nebyl v dětství žádným svatouškem, takže když mi byly tři roky a 5. prosince ráno nás začali rodiče strašit, že až přijde večer Mikuláš, určitě řekne čertům, že si zasloužíme jen uhlí a odnést v pytli, začínala jsem se docela bát a nakonec jsem se schovala ve skříni, když jsem slyšela řinčení řetězů a hluk na ulici.

Když je táta vpustil do domu (chápete to? taková zrada!) moje dušička byla docela maličká, přede mnou hnusní špinaví a chlupatí čerti, ale táta nikde. Na nějaké odříkávání básniček si vůbec nevzpomínám, pamatuji si jen, že mého bratra ti čerti strčili do pytle a odnesli. Normálně ho odnesli z domu na ulici, prý až o tři domy dál. No umíte si asi představit co následovalo, když jsem viděla, jak ho odnášejí. Prý jsem ječela jak šílená a když táta přivedl mého uneseného velkého bráchu zpátky a stál přede mnou, řvala jsem ještě více, že z něj udělali čerta a že já nechci. Několik následujících nocí jsem prý křičela ze spaní, měla jsem noční můry, ve kterých se po mně sápali čerti.

Tenkrát to bylo naposledy, co k nám domů přišel Mikuláš s andělem a čerty.

Nejhezčího Mikuláše jsem zažila, když jsem studovala v Českých Budějovicích. Tam z Černé věže sletí anděl k vánočnímu stromu na náměstí (rozumějte, hasič převlečený za anděla, který se spustí po laně a občas se zasekne :)) a pak obrovský anděl obchází s veršovaným přáním celé náměstí.

Přeji všem klidné prožití dnešního dne

BastMetztli


Jak vnímáte svátek čertů, andělů a Mikulášů?

 • Co jste na dnes přichystali pro své děti?
 • Máte nějaký zážitek s čerty, veselý, nebo tragický?
 • Je dobré děti čerty strašit, nebo ne?
 • Koho byste nechala, aby čerti odnesli do pekla?
 • A vy jste čertík, anděl, nebo Mikuláš?

Na zamyšlení, na historky veselé, ale i smutné, na fotky i videa, jednoduše na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kdo mi příspěvek nepošle a může, toho ti čerti dnes opravdu odnesou!

A jedna z vás, co mi napíše, dostane za odměnu nadílku od firmy HARIBO – medvídky, veselé kostičky a další bonbony!

   
05.12.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [7] nicoll [*]

  Nestrašila bych zbytečně děti

  superkarma: 0 05.12.2013, 15:00:05
 2. avatar
  [6] lalica [*]

  Sml16 Dnes bude mít naše roční vnučka Sárinka prvního Mikuldu, tak jsem zvědavá, jak se jí bude líbit....

  superkarma: 0 05.12.2013, 13:39:02
 3. [5] Boros [*]

  Viděla jsem na ulici čerta s pytlem na zádech, ze kterého čouhaly nohy v punčocháčkách a s bačkorkami. To už teda bylo moc a teprve až při hodně detailním pohledu jsem zjistila, že to byla velice dobře udělaná atrapa. Fuj., to bylo leknutí- a to mi bylo přes 30

  superkarma: 0 05.12.2013, 11:55:29
 4. [4] Klára Křížová [*]

  7658 — #3 To je teda situace... nicméně, co by s ním dělal..??? asi to byla hra na vaše i dětské nervy. Ale zase si to určitě vaše dítě pamatuje, že ho mohlo odnést pryč že? Mělo to aspoň výchovný efekt?

  superkarma: 0 05.12.2013, 10:45:06
 5. [3] 7658 [*]

  Můj příběh je z pozice matky, které odnesl syna úplně cizí čert. První munutu to byla sranda, ale když s ním šel dál, a nevypadalo to, že se chce vrátit, tak jsem musela běžet za nimi a smlouvat s čertem o navrácení syna. Nevím pro koho to byl horší zážitek.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #4
  superkarma: 0 05.12.2013, 10:17:12
 6. [2] Berus77 [*]

  Zajímavé věci se ději v Budějovících, stálo by za vidění.

  superkarma: 0 05.12.2013, 09:21:29
 7. [1] Klára Křížová [*]

  Ano, historka o bratru v pytli u nás v rodině zlidověla a zajímavé je, že oba synové při vzpomínce na tuto příhodu hledí na svou matku s láskou v očích, co všechno musela s nimi přežít... Sml30

  superkarma: 0 05.12.2013, 09:13:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme