Takzvaná „jarní únava“ bývá způsobena mimo jiné nedostatkem vitaminů v našem organismu. Dnes už víme, že dlouhodobý nedostatek vitaminů vede k řadám potíží, včetně poruch imunity. Vitaminy se přitom dělí na rozpustné ve vodě (B,C) a rozpustné v tucích (A, D, E, K). V období zvýšené zátěže, například v těhotenství, při kojení, při chronických i akutních onemocněních, po těžkých chirurgických výkonech, v rekonvalescenci, ve stáří, u sportovců a kuřáků, u osob žijících ve znečištěném životním prostředí, ale i na jaře je potřeba vitaminů vyšší.

 

Lidské tělo nedokáže ukládat vitaminy rozpustné ve vodě. Při přísunu větší dávky, než tělo bezprostředně potřebuje, je přebytek rychle vyloučen. Tento problém řeší přípravky s postupným uvolňováním, jako je Cetebe Multivitamin.

 

Jak vybrat správný přípravek?

Vybrat správný vitaminový přípravek není jednoduché. Při výběru bychom se měli řídit několika důležitými zásadami:

 - Přípravek vždy kupujeme v lékárně, a ne v samoobsluze.V lékárně jsou přípravky vždy skladovány v optimálních podmínkách, mají pravidelně sledovanou expiraci. Vyškolený personál je schopen podat kvalifikovanou informaci a poradit s výběrem vhodného přípravku.

 - Vždy kupujeme pouze výrobky od renomovaných farmaceutických firem.

 - Izolované podávání jednotlivých monokomponentních přípravků by mělo být založeno spíše na doporučení specializovaného lékaře, který zváží zdravotní stav a vhodnost podávání přípravku a jeho dávkování při konkrétním onemocnění. Pro preventivní podávání jsou určeny multivitaminy.

 - Není rozdíl mezi molekulou získanou synteticky a molekulou získanou z přírodních zdrojů. Obě molekuly jsou stejné, stejně se vstřebávají a mají stejný účinek.

 

Tajemství úspěchu Cetebe

Multivitaminové přípravky zpravidla pokrývají doporučené denní dávky a jsou vhodně vyvážené. Výhodné je, má-li přípravek formu s postupným uvolňováním, která umožňuje plynulé vstřebávání vitaminů, bez nárazové nabídky vysokých dávek, která vede k vyloučení nevstřebaných vitaminů z těla. Příkladem takového multivitaminového přípravku

s postupným uvolňováním, který splňuje všechny přísné požadavky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama