Zdraví

Braňte se proti jarní únavě!

 

Takzvaná „jarní únava“ bývá způsobena mimo jiné nedostatkem vitaminů v našem organismu. Dnes už víme, že dlouhodobý nedostatek vitaminů vede k řadám potíží, včetně poruch imunity. Vitaminy se přitom dělí na rozpustné ve vodě (B,C) a rozpustné v tucích (A, D, E, K). V období zvýšené zátěže, například v těhotenství, při kojení, při chronických i akutních onemocněních, po těžkých chirurgických výkonech, v rekonvalescenci, ve stáří, u sportovců a kuřáků, u osob žijících ve znečištěném životním prostředí, ale i na jaře je potřeba vitaminů vyšší.

 

Lidské tělo nedokáže ukládat vitaminy rozpustné ve vodě. Při přísunu větší dávky, než tělo bezprostředně potřebuje, je přebytek rychle vyloučen. Tento problém řeší přípravky s postupným uvolňováním, jako je Cetebe Multivitamin.

 

Jak vybrat správný přípravek?

Vybrat správný vitaminový přípravek není jednoduché. Při výběru bychom se měli řídit několika důležitými zásadami:

 - Přípravek vždy kupujeme v lékárně, a ne v samoobsluze.V lékárně jsou přípravky vždy skladovány v optimálních podmínkách, mají pravidelně sledovanou expiraci. Vyškolený personál je schopen podat kvalifikovanou informaci a poradit s výběrem vhodného přípravku.

 - Vždy kupujeme pouze výrobky od renomovaných farmaceutických firem.

 - Izolované podávání jednotlivých monokomponentních přípravků by mělo být založeno spíše na doporučení specializovaného lékaře, který zváží zdravotní stav a vhodnost podávání přípravku a jeho dávkování při konkrétním onemocnění. Pro preventivní podávání jsou určeny multivitaminy.

 - Není rozdíl mezi molekulou získanou synteticky a molekulou získanou z přírodních zdrojů. Obě molekuly jsou stejné, stejně se vstřebávají a mají stejný účinek.

 

Tajemství úspěchu Cetebe

Multivitaminové přípravky zpravidla pokrývají doporučené denní dávky a jsou vhodně vyvážené. Výhodné je, má-li přípravek formu s postupným uvolňováním, která umožňuje plynulé vstřebávání vitaminů, bez nárazové nabídky vysokých dávek, která vede k vyloučení nevstřebaných vitaminů z těla. Příkladem takového multivitaminového přípravku

s postupným uvolňováním, který splňuje všechny přísné požadavky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
06.03.2007 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] aiša [*]

  raději zdravou stravu než se cpát tabletama

  superkarma: 0 06.03.2007, 12:25:57
 2. avatar
  [5] Meander [*]

  Jaká jarní únava, když nebyla zima.

  superkarma: 0 06.03.2007, 10:54:00
 3. [4] Rikina [*]

  Pentlička: organismus lidský si neumí přece vitamíny vyrábět, proto se mu musí dodávat.

  superkarma: 0 06.03.2007, 09:49:53
 4. avatar
  [3] Mylady [*]

  Pentlička: tak tomu docela věřím. Připadá mi divný, polykat tabletky, když to co potřebujeme můžeme získat normální zdravou stravou.

  superkarma: 0 06.03.2007, 08:59:14
 5. avatar
  [2] Pentlička [*]

  Nedávno jsem četla v novinách, že vědci někde v Anglii zjistili, že kdo užívá pravidelně umělé vitamíny zkracuje si život až o několik let. Tělo si zvykne na přísun těchto látek a samo je přestane vyrábět. Pak z toho pramení poruchy imunity. Tak teda nevím...

  superkarma: 0 06.03.2007, 07:55:48
 6. [1] Nikol [*]

  Jarní únavu nepociťuji a i kdyby mě přepadla, určitě se ji nebudu snažit zahánět tabletkama. Mám odpor k polykání jakýchkoli pilulek - ať jsou to antibiotika nebo vitamíny. Ale ty antibiotika občas musím, kdežto vitamíny se dají získat z jídla. A vůbec nejlepší proti únavě je jít ven na čerstvý vzduch.

  superkarma: 0 06.03.2007, 07:30:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme