Domácnost

Brambory zapečené s vejci

K přehřátí samozřejmě může dojít, dokonce na ně někteří psi mohou zemřít. V podstatě u nich nastane oběhové selhání. Týká se to nejčastěji starých psů, psů s nadváhou, dýchacími problémy a příslušníků plemen, která mají spláclé čumy. Nebezpečná je jízda v autě nebo čekání na pána, když auto stojí. Ale to snad ví každý pejskař, že zvíře nesmí nechat v rozhicovaném voze! Pokud je venku vedro a jdete se psem ven (pokud máte malého psa), rozpálený chodník nebo asfalt působí jako trouba. Malý pes dýchá horký vzduch a skoro se peče. Než s ním dojdete do parku, přehřeje se.
Jak pomoci přehřátému pejskovi?
Hned ho donést domů a zachladit ho. Úplně špatné je polévat ho studenou vodou. Nejlepší je dát ho do vany (prázdné!) a nechat jej ležet na studeném dně. Také pomáhá obložit zvíře ručníkem, do kterého zabalíte mražené potraviny. Ručník je suchý a chladí. Pes může pít, doktor Čáp doporučuje dvě až tři lžíce černého kafe na vzpružení organismu. Pokud se stav nelepší nebo je od začátku vážný, zavolejte na veterinu a poraďte se s lékařem. Veterinář často dokáže po telefonickém rozhovoru odhadnout, v jakém stavu zvíře je, a poradit, co dál. Když je pes „skoro uvařený“, je nutné ho ihned odvést na vaterinární kliniku, kde dostane protišokové injekce, infůze, léky – musí se stabilizovat krevní oběh.
   
02.06.2000 - Zvířátka - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 24.09.2012, 23:58:31
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Ještě že se želvy nechaldí, ale ohřívají.

  superkarma: 0 08.12.2003, 16:04:48
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Při tom chlazení na studeném povrchu zase pozor, aby se nenachladil od břicha a nedostal zánět střev. Při známkách přehřátí je nejlepší vzít psa hned k veterináři, infuze mu nezaškodí a pomůže velice rychle.

  superkarma: 0 04.12.2003, 11:37:07
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  S pejsky zkušenost nemám, ale naše kočky se vždy v létě chodí chladit na kachličky v chodbě nebo do sklepa.

  superkarma: 0 23.11.2003, 13:06:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme