Brambory jsou jedna z nejvšestrannějších zelenin. Dají se použít nejen jako příloha, ale všelice upravit i coby hlavní chod. Jak s bramborami naložila čtenářka Tana M. při přípravě rychlé večeře? To se dozvíte v jejím příspěvku...


Dobrý den, dnes jen krátký příspěvek k dnešnímu tématu.

K večeři se nemají podávat těžká jídla, protože strava prochází zažívacím traktem 6 až 8 hodin. Večer by se vůbec neměli jíst těžká, silně kořeněná jídla, červená masa /hovězí, zvěřina/. Zde je jen jednoduchý, lehký a finančně nenáročný recept, který je hotový za 10 minut.

Bramborová rychlovka

Brambory oloupeme, nakrájíme na tenké hranolky, nebo i plátky, cibuli nakrájíme na půlkolečka. Vše dáme na plech, prolijeme troškou oleje, osolíme, podle chuti mírně okořeníme troškou kmínů, soli a majoránky a pečeme, nejlépe přikryté, třeba alobalem. Ke konci pečení posypeme sýrem nebo zalijeme smetanou. Je to moc dobré, bašta, mňam a rychlovka!!!

Mezitím jak se pečou brambory, svému milému a tomu nejmilejšímímu uděláme lahodou bílou kávu, nebo jiný nápoj , který má rád, pohladíme ho na duši i na těle . To už jsou brambory na rychlovku hotové a můžeme začít jíst. Dobrou chuť a hlavně dobrou náladu na celý večer, který je před námi.

Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama