Domácnost

Brali jsme se v Sedleci se vší parádou

Vážení čtenáři Ženy-in,

dnešní slunečný den, i když podzimní, mi z části připomíná NÁŠ svatební den… Brali jsme se před 4,5 lety po čtyřleté známosti. Bylo léto, a jak mnozí v letních měsících před sluncem zalézají do stínu, tak MY se mu většinu dne vystavovali. Brali jsme se v Mikulově na zámku v jedné k tomu určené místnosti, kde byly po stěnách starodávné malby. Zapůsobilo to i na svatebčany, kterých jsme měli cca 80. Zahráli nám předem vybrané skladby a po svatbě jsme se dozvěděli, že jim přestala hrát klávesnice. Další novomanželé tak měli delší proluku, než sehnali nové. Měli jsme 4 malé neteřinky, které byly jedna jako druhá. Všechny s kudrnatými vlasy a modrýma očima. Místostarostka nám řekla, že tohle už dlouho neviděli.

Celý den byl krásný. V parku u zámku i v zámku samotném jsme udělali fotografie a vydali se do Sedlece na oběd. Otevřeli jsme pár vín, která byla dělána specielně pro královnu Alžbětu. Po obědě jsme jeli do Lednice, kde jsme si s chotěm zatancovali valčík v parku  a udělali si tam menší procházku, která byla točena na video. Odpoledne už v Sedleci pokračoval svatební program. Nechyběla kapela, která hrála moderní i dechové skladby. Mí rodiče měli připravené i nějaké soutěže: jako např. zapečené mince v koláčích a děti je měly kousáním najít nebo přivázané balónky na nohou a ničení soupeřových při tanci, dále pak cikánka, která přišla s panenkou jako miminem mého manžela a chtěla po něm zaplatit alimenty… navečer nás můj tatínek překvapil ohňostrojem, když veškeré svatebčany vyhnal před budovu. O půlnoci jsme se oblékli, jako bychom byli babička a dědeček, a dali si na vyzdvižených židlích půlnoční novomanželský přípitek. Při tom všem se jedlo, pilo a od srdce smálo. :) Svatba skončila kolem 4 hodiny ranní, proběhla né svatební noc, ale ráno :) a manžel tenhle den nemohl vůbec mluvit, neboť měl vykřičené hlasivky. :) Na 1. den v manželství jsem to měla dobré, že?

Svatba vyšla kolem 70.000,- Kč. Platili ji mí a manželovi rodiče, každý podle počtu svatebčanů ze své strany. Vypůjčené svatební šaty moje i manžela, svatební prstýnky a kapelu jsme si hradili sami. Svatbu bez celé rodiny si nedovedu představit, neboť takové velké akce všichni milujeme, rádi se všichni bavíme a tancujeme. Jsme sice početná rodina (kolem 50 jen z mojí strany), ale proč se scházet jen na pohřbech? A za další, když se našich rodičů hosté ptali, co chceme za dary, tak jim řekli, že ať dají raději peníze, že MY si něco pořídíme, co se nám bude líbit, a tak se nám sešlo přes 50.000 Kč + asi 7.000,-, co vybrala cikánka.

Tak tohle byl, vážení, NÁŠ svatební den, a že ten den stál za to mi dokazuje můj manžel, který mi říká, že by ho klidně zopakoval… 

Krásný den a nejen svatební Vám ze srdce přeje Heduš


Tak to je také zajímavé řešení s těmi penězi. Proč ne. Nakonec se všichni měli dobře a vás to vyšlo jen jako dražší pařba.:) Sedlec je také fajn, když o tom tak uvažuju, já bych se asi chtěl ženit v Mikulově nebo v Náměšti nad Oslavou. Jenže to má drobnou vadu. Já se zatím nechci ženit vůbec.:)

   
09.10.2006 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Heduš [*]

  Z_alka: Děkuji. Já nevím, tady (na Moravě) se to tak někde dělá, když má někdo dobrou známou nebo tetu od huby, co si obleče jakože cikánský hadry a vezme panenku do ruky, jakože je ženichovo a musí se vyplatit a pak obchází stoly se svatebčanama a lozí na každýho chlapa, že je to zase asi jeho, že si TU údajnou noc už přesně nepamatuje a každý přispívá do zavinovačky jakoukoliv částkou... jo je to dobrá sranda, máš vidět ty chlapy...

  superkarma: 0 10.10.2006, 08:19:31
 2. avatar
  [7] Heduš [*]

  Svecova Miluse: ... jestli narážíš na mě?!

  superkarma: 0 09.10.2006, 17:51:12
 3. avatar
  [6] Heduš [*]

  Svecova Miluse: gramatika není výměna města přece

  superkarma: 0 09.10.2006, 17:49:37
 4. avatar
  [3] Heduš [*]

  Richardeeeee...

  superkarma: 0 09.10.2006, 16:33:43
 5. avatar
  [2] Heduš [*]

  Ten nadpis!!???!!! Né v Sedleci, ale v Mikulově...

  superkarma: 0 09.10.2006, 16:33:11
 6. avatar
  [1] tyrkys [*]

  redakce nezná velká písmena?

  superkarma: 0 09.10.2006, 13:27:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme