Čtenářka Gerda si ze současné nabídky kandidátů nedokáže vybrat. A kdyby musela, vybrala by Jiřího Dienstbiera. Raději by ale monarchii, jak píši v titulku… Děkuji Vám Gerdo za příspěvek. Já se také přikláním k osvícené diktatuře, ale kde vzít toho osvíceného diktátora…

Dobrý den, tohle téma se budu snažit brát s nadhledem, jinak bych se musela rozčílit:)

Ani sem nebudu cpát omletý vtip, jak se sejde Čech, Žid, Avatar...znáte to všichni. U nás je to stále nějaké zoufalé. Nejsou lidi. A přitom bychom spasitele nutně potřebovali. Takže máme na výběr pár jednookých mezi slepými. No chválně.

Současný prezident je typ člověka, který patří spíš na vyšetření, ale nikdo si ho tam netroufne poslat. Domnívám se, že do této funkce by neměly nastupovat osoby typu narcistický autokrat, který udržuje okolí ve strachu a deformuje tím jeho charakter.

Ze současné nabídky mě pobavil pan Franz svou odvahou jít s kůží na trh, nechápu proč je tam pan Fischer - bez barvy a bez zápachu  - typická šedá kancelářská myš (možná právě proto), Táňu Fischerovou upřímně lituju a doufám, že neuspěje, jinak se utrápí ona i my všichni. Má výrazné sociální cítění, a to je velký handicap. Pan Schwarzenberk je moc hodný, mám ho ráda, ale složil snad nějaký slib nebo má uloženo pokání? Jinak nevím, co ho vede k tomu, aby trpěl při oficialitách, když tak rád spí. Při těch se totiž dost stojí.

Pan Okamura je pouťový řečník, patří jinam než na Hrad a určitě bude ve svém oboru jako rybka ve vodě. Vzít po zesnulé Idě Rozové zastánce spotřebitelů, joj, to bychom v něm měli oporu a jistotu! Ukecal by každého.  Pan Zeman nechť objímá stromy, na stará kolena zas do toho kolotoče? Má to zapotřebí, když už minule vyhořel? Ať si dá klid a jitrnici. A na konec jsem si nechala paní Bobošíkovou, která mě fascinuje svou urputnou snahou být vedoucí. Čehokoliv. Její Bobovize je nezapomenutelná. Božínku!!!

Málem jsem zapomněla na mladého Jiřího Diensbiera. Nad tím jediným váhám. Jako chlap se mi líbí, jeho projev není ani hysterický ani chvástavý a ironický, neuráží lidi s jiným názorem a má chování gentlemana, asi po tátovi. Kdyby to teda muselo být, tak asi jedině jeho. V zahraničí ostudu neudělá, psacího náčiní má jistě dost a snad nebude posuzovat vědní disciplíny, kterým nerozumí a které nevystudoval.

Anebo...že bychom si počkali, až se narodí nový král? Monarchii bych totiž brala, líbí se mi!
Gerda
Text nebyl redakčně upraven


Koho chcete za prezidenta, nebo prezidentku?

  • Co je pro vás při volbě nejdůležitější?
  • Vadí vám komunistická minulost některých kandidátů?
  • Co pro vás prezident znamená?
  • Co si myslíte o škrtání hlasů.
  • Je podle vás podpis senátora 5 000 krát a poslance 2 500 krát důležitější než podpis občana?
  • Přijde vám lepší přímá volba, nebo jste pro návrat starého modelu volby?

Těch otázek mne napadá strašná spousta, i vy můžete napsat o tom, co vás nejvíc štve, nebo zajímá.

Vše směřujte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes kolem 16. hodiny jednu z vás za příspěvek odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů!

 

Reklama