Bradavice nemusí zdobit jen nos čarodějnice. I zapřisáhlému „mudlovi“ se může objevit. Není to nic příjemného, a hezkého už vůbec ne. Věřili byste, že vedle tekutého dusíku může bradavici odstranit i ono pověstné zaříkání?

ruce

To byste nevěřili, ale opravdu můžete bradavici, respektive její příští výskyt, eliminovat oním dávno osvědčeným a z knih nám tolik známým zaříkáním. Jak to?

Protože prostě některé bradavice jsou psychického původu, a tak se jich správně motivovanou psychikou  zase nejlépe zbavíte.

Myslíte, že tenhle článek měl být v rubrice „magie“, a ne v rubrice zdraví?

To by ale následující vyjádření a potvrzení slov výše řečených nesmělo přijít od lékaře, ale od mága.

 

„Obyčejné bradavice, tedy mluvíme-li o bradavici typu Verrucae vulgares, jsou virového, ale mnohdy i psychického původu.

Nejčastěji  postihují hřbety rukou a prstů, také se mohou objevit podél nehtů i pod nimi, na rtech a podobně. Zpočátku mají podobu drobné papulky, která se někdy zvětšuje i do velikosti čočky až hrachu. Na povrchu jsou drsné, šedohnědé. Mnohdy jsou bolestivé.

Většinou k jejich odstranění používáme tekutý dusík, sníh CO2, krystalky kyseliny salicylové, salicylové náplasti a nebo jiná leptadla. Po zmrazení tekutým dusíkem nebo kelénem odstraníme bradavici ostrou lžičkou.

V poslední době se používá terapie laserem.

Je ovšem všeobecně známé, že na Verrucae vulgares působí i sugesce. Proto  je docela klidně možné, že zafunguje například přikládání stroužků česneku nebo vlaštovičník, a dokonce ono vámi poptané zaříkání.  Ani v jednom případě se neprokázaly látky, které by měly protivirový účinek. Přesto se daří v řadě případů takto docílit vymizení bradavic.

Řada důvodů objevení bradavic má totiž na svědomí psychika, a logicky je pak velice účinné opět pomocí psychiky tyto kožní anomálie „léčit“.

Z osobní zkušenosti jsem měl pacientku, které po odstranění mateřské bradavice zmizely ty malé, na které jsem ji objednal za dva dny. Docílila toho poté, co jim na radu své tety intenzivně sprostě nadávala.

Úsměvné? Z lékařského pohledu ale v tomto případě ne úplně nepochopitelné,“ řekl pro Ženu-in MUDr. Ondřej Poselt, kožní specialista ze soukromě kožní ordinace v Praze 8.

Zajímavé, že?

Přiznám se, že k napsání tohoto článku mě inspirovala mladší dcera, která má problém právě s bradavicí u nehtu. Starší dcera Pavlína jí totiž radila, než se Míša odebrala minulý týden na kožní, že ona sama se bradavice na rtu zbavila tím, že ji vykousla a u zrcadla jí strašlivě vynadala, a nakonec zaklela.

Vyhrabala tento návod v mojí knížce po babičce, kde lze najít i mnoho dalších pozoruhodných návodů a léčebných metod. Mezi jinými i velice zajímavá, zaručená afrodiziaka. :-)

A tady jsou dvě zaříkání na bradavice.

Můžete vyzkoušet. Dejte vědět, jestli zabrala. 

Míša tu svou teď každé ráno varuje, že jestli se vrátí, tak ji ztříská. :-) Dám vědět, jestli se objeví.

Počkejte si, až vyjde měsíc krátce po NOVU. Bradavici stírejte třískou a s pohledem upřeným na srpek měsíce řekněte třikrát : „CO VIDÍM, AŤ PŘIBEJVÁ, CO NEVIDÍM, AŤ UBEJVÁ. AMEN (nebo STAŇ SE)!“ Třísku pak položte pod okap a zahrabte ji, aby shnila. Opakujte to tři dny po sobě.

Nebo můžete vyzkoušet jiný babiččin návod, který vyzkoušela starší dcera.

Bradavici (ona ji měla opakovaně na rtu) vykousněte a řekněte u zrcadla s pohledem upřeným na místo, kde byla: „BRADAVICE, BRADAVICE, TY ODPORNÁ NÁVŠTĚVNICE, TÁHNI, NEB MÁM NA TĚ BIČ, TRAŤ SE OD MNE NAVŽDY PRYČ! STAŇ SE!“

Pak pomáhá jí opravdu velmi vulgárně vynadat se zdravou dávkou vzteku.

Je to zvláštní, možná těžko pochopitelné, ale opravdu už ji nikdy neměla, a to nikde. Přitom se jí snažila zbavit přes rok.

Reklama