Zdraví

Bradavice – jak na ně?

Bradavice na nohou jsou úporným virovým onemocněním, nejčastěji získaným na místě větší koncentrace lidí ve vlhkém prostředí. Protože se jedná o infekci, může se rozšiřovat či se i přenášet na další členy domácnosti. Nejčastěji se k likvidaci bradavice používá tekutý dusík, ať už na dermatologické ambulanci či v domácím ošetření, v kombinaci s domácí aplikací přípravků naleptávající povrchový ochranný val bradavice.

laser

K zničení bradavice lze rovněž použít laser. Při nejvíce šetrné variantě se používá cévní laser, který zatavuje cévy, přivádějící výživu pro celou bradavici, a ta postupně odumírá. Výhodou je rychlost ošetření, zákrok trvá několik sekund, velmi rychlé zhojení a přesnost ošetření, kdy pracujeme s přesností na milimetry a nedevastujeme zdravou kůži v okolí jako je tomu při ošetření tekutým dusíkem. Nevýhodou je většinou nutnost opakovaného zásahu.

Při agresivnější variantě laserového ošetření, určené pro úporné bradavice, kombinujeme 2 typy laseru v jednom sezení. Nejdříve v lokální anestézii bradavici celou odpaříme, tzn. že vznikne defekt lehce pod povrch kůže. Poté ještě aplikujeme na spodinu preventivně opět laser cévní k zatavení event. zbytků bradavice. Nevýhodou této silné kombinace je delší doba hojení s otevřenou plochou, tedy se jedná o ošetření bolestivější, s větším rizikem jizvení či infekce. Výhodou je vysoká preciznost zákroku a vyšší procento definitivního odstranění bradavice již po 1 sezení.

MUDr.Edita Jatšová
Korektivní dermatolog
www.lcandel.cz

 

   
28.06.2011 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [1] tetička25 [*]

    Česnek naložený v octu je spolehlivý, bezbolestný, bez jizev, zadarmo a mnohokrát vyzkoušený a že to trvá týden nevadí.

    superkarma: 1 28.06.2011, 08:31:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme